• Bystrické futbalistky nestrelili v Trenčíne gól, skomplikovali si záchranu
Ženy / MFK Dukla (PR) / 26.04.2022

Bystrické futbalistky nestrelili v Trenčíne gól, skomplikovali si záchranu

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v 5. kole nadstavbovej časti najvyššej súťaži na Slovensku v skupine o udržanie prehrali v Trenčíne 0:1 a mierne si skomplikovali záchranu medzi elitou. Domáce hráčky AS sa totiž týmto trojbodovým zápisom dotiahli na náš tím z poslednej priečky na rozdiel jediného bodu.

Duklistky boli lepším tímom, ale doplácali od začiatku na nevyužívanie šancí. V štvrtej minúte Briššová pri strele z hranice pokutového územia zakopla a tak z výhodnej pozície chýbala potrebná razancia. O malú chvíľu Strečková vysunula v strede poľa Briššovú, ktorá vyslal ďalšiu málo razantnú strelu. Trenčín pohrozil po štvrťhodine z kopačky Levaiovej, s jej koncovkou si Mileiová bezpečne poradila. Na našej strane Herbríkovej priamy kop skončil nad brvnom. V 22. minúte na ľavom krídle prelobovala domáca záložníčka krajnú obrankyňu Mihálikovú, ale zakončeniu Letkovej chýbal dôraz. Rozhodujúci okamih prišiel po polhodine hry, keď z priameho kopu z 30m nechytateľne poslala loptu do pravého horného rohu Mileiovej svätyne Letková - 1:0. Hneď na to sme mohli odpovedať, pretože po rohovom kope rozohranom nakrátko dorážala Strečková strelu Briššovej, ale z bezprostrednej blízkosti nedokázala pretlačiť loptu cez gólmanku Brnčovú. Trenčianske futbalistky mohli zvýšiť vedenie po viacerých nedôrazných obranných zákrokoch Dukly, keď sa k strele z 10 metrov dostala Hozáková, ale Mileiová predviedla výborný zákrok a zabránila gólu. V samom závere polčasu mala najväčšiu šancu na vyrovnanie Briššová. Narazila si pred pokutovým územím loptu s Veselovou, vnikla do šestnástky, ale v jasnej gólovej príležitosti namierila len vedľa ľavej žrde bezmocnej Brnčovej.

Po zmene strán pokračovali Duklistky v aktivite, poslali na ihrisko i dve nové hráčky, ale smolu v koncovke sa nedarilo prelomiť. V 58. minúte Briššovej priamy kop letel tesne ponad brvno, následne strele striedajúcej Matuškovej chýbala prudkosť, aby prekvapila brankárku. Trenčianky sa spoliehali na brejky, prvý im mohol vyjsť po pravom krídle, no Letkovej strelu z uhla zneškodnila Mileiová a o minútu na to prekazila radosť v tutovke Levaiovej. Táto hráčka predviedla v ďalšej časti zápasu aj dobrú priamy kop, Mileiová loptu vyrazila iba pred seba a dorážku Letkovej znemožnila pohotovo reagujúca Veselková. S pribúdajúcimi minútami hrali naše Bystričanky vabank. Prudkej strele Matuškovej z pravého krídla chýbalo azda pol metra, prienik Herbríkovej do pokutového územia z ľavej strany skončil nepresnou strelou a v 86. minúte prienik Mihálikovej do pokutového územia z ľavej strany skončil na slabom dôraze v koncovke. Aj preto Dukla na pôde posledného Trenčína neuspela.

AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 33. Letková. Rozhodoval: Veselák. ŽK: Trnovská, Miháliková (obe Dukla).

Zostavy + striedania:

AS Trenčín: Brnčová - Cabúková, Repková, Kunková (78´ Páleníková), Šišková, Harušťáková ©, Levaiová, Škultétyová (88´ Zbínová), Narum, Letková, Hozáková

MFK Dukla: Mileiová - Miháliková, Veselková, Herbríková, Šimová - Trnovská (85´ Oleksiv), Veselová ©, Boháčiková (46´ Morovjanová) - Ďubašáková (51´ Matušková), Briššová, Strečková (75´ Brandysová)

Tréner MFK Dukla Banská Bystrica Róbert Pavúk: „Vedeli sme, že tento zápas neprinesie príliš veľa gólových príležitostí. V prvom polčase sme dodržiavali herný plán s pozornou obranou v okolí polovice ihriska a snahou po zisku lopty v strede poľa o rýchly prechod dopredu. Žiaľ dievčatám v strede nevychádzal prvý dotyk ako aj smer finálnych prihrávok. Zápas rozhodla strela z priameho kopu do našej siete po polhodine hry. Mohli sme na ňu odpovedať prakticky hneď po rohovom kope, ale zase chýbala našej zakončujúcej hráčke pred súperovou bránkou pohotovosť a rýchlejšia reakcia. Škoda zahodenej tutovky v samom závere polčasu, mohli sme ísť do šatne v lepšej nálade. Koncovka nás neustále trápi. V druhom polčase sme spravili niekoľko zmien, ktoré žiaľ vynútený efekt v podobe gólu nepriniesli. Niekoľkokrát sme sa dostali do dobrých situácií v krídelných priestoroch, ale zase sme to riešili zle a nekvalitne. Súper hrozil rýchlymi protiútokmi a záverečných dvadsať minút sme hrali vabank. Nestačilo to na zisk potrebných bodov. Situácia je po prehre komplikovanejšia, ale stále to všetko máme vo svojich rukách.“

Ostatný výsledok 5. kola nadstavby o záchranu:

Petržalka – Trnava 1:2.

Najbližšie sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica opäť na pôde súpera a to v stredu 4. mája o 15. 00 hodine v Nitre.