• Dorast na bratislavský Slovan nestačil
Dorast / MFK Dukla (PR) / 30.08.2021

Dorast na bratislavský Slovan nestačil

V sobotu odohrali ligové stretnutia 5. kola dorastenci MFK Dukla, ktorí vo svojich kategóriách účinkujú v najvyššej slovenskej súťaži. Sily si zmerali s bratislavským Slovanom a najmä devätnástka a šestnástka favoritovi vzdorovala. Starší dorast mal hrať pôvodne v Kremničke, no ihrisko tam rozryli diviaky, takže sa muselo nájsť náhradné riešenie v podobe presunu do Priechodu.

U-19:

MFK Dukla Banská Bystrica – ŠK Slovan Bratislava 1:3 (0:1)

Góly: 55´ Horváth - 19´ Kušnír (PK), 49´ Božík, 84´ Almáši. Rozhodoval: Holas. ŽK: Svetlík - Patrnčiak. ČK: 67. Patrnčiak po 2ŽK.

Zostava MFK Dukla a striedania: Filip Baláž - Filip Kvietok, Adam Červeň, Oliver Klimpl, Adrián Necpál - Matúš Köröš, Jozef Kandala - Adrian Varga (46´ David Jackuliak), Mário Ždánsky, René Horváth (83´ Dávid Jaroš) - Samuel Svetlík

Devätnástka MFK Dukla mala v sobotu Slovan na lopate. Určite Bratislavčanov viac vyviedlo z miery neplánované sťahovanie sa z Kremničky pre rozryté ihrisko diviakmi do Priechodu a celkový posun duelu o štyri hodiny neskôr. Ten sa však nezačal vyvíjať pre nás priaznivo, pretože sme po štvrťhodine prehrávali gólom z penalty. Následne boli naši starší dorastenci lepší, no nevyužívali šance a po zmene strán za to pykali, keď hostia pridali aj druhý presný zásah, už priamo z hry. Na ten sme však rýchlo zareagovali a po peknej akcii znížili na 1:2 v 55. minúte. Chalani išli za vyrovnaním, od 67. minúty dokonca hrali v početnej výhode, keď išiel predčasne pod sprchy Slovanista Patrnčiak, ale žiaľ druhý gól už nepridali, hoci mali miestami tlak. Súper hrozil najmä z brejkov a v závere napokon pridal tretí gól.

Duel s bratislavským Slovanom nám zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Jozef Mores:

„Chvíľu nám trvalo, kým sme sa kvalitnému súperovi vyrovnali v dôraze, agresivite a v sebavedomí. Po zbytočne inkasovanom góle z penalty sa mužstvo dostalo do zápasu a súperovi sme sa vyrovnali vo všetkých menovaných ukazovateľoch. Hrali sme kolmo, dostávali sa do krídelných priestorov a zakončenia. Svojou aktivitou sme si dokázali vypracovať dostatok šancí a štandardných situácií, dali sme gól po peknej akcii Jackuliaka s Horváthom, súpera sme dostali v druhom polčase pod tlak, aj keď neustále hrozil z nebezpečných protiútokov. Je veľká škoda, že sme tento zápas nezvládli výsledkovo. Žiaľ, kvalitnému súperovi sme vlastnými chybami darovali víťazstvo.“

Starších dorastencov čaká teraz reprezentačná prestávka, do národného tímu 19-ky je z nášho klubu nominovaný brankár Filip Baláž.

Žilina – Košice 3:0, Poprad – Ružomberok 1:2, Trnava – Petržalka 0:2, D. Streda – Trenčín 3:1, Nitra – Podbrezová 1:0.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel predohrávaného siedmeho kola v sobotu 11. septembra o 11.00 hodine v Kremničke proti druhému celku tabuľky MŠK Žilina. Hráči spod Dubňa sú iba o skóre za vedúcim Slovanom.

Naša U 19-ka je s tromi bodmi na poslednej štrnástej priečke, avšak iba so stratou troch bodov (jedného víťazstva) na siedme Košice.

U-17:

ŠK Slovan Bratislava - MFK Dukla Banská Bystrica 6:1 (3:1)

Góly: 19., 32. a 56. Ivanics, 42. a 59. Masaryk, 76. Garaj (vlastný) – 30. Magát. Rozhodoval: Krčová. ŽK: bez kariet.

Zostava MFK Dukla + striedania: Maruniak – D. Bača (46. Obšut), Garaj, Bálint, Senček, Števonka (70. Barbeník), Magát (70. Longauer), M. Bača (76. Černák), Ádám, Kuraj (60. Jarina), Kaliský

Naša sedemnástka sa predstavila v bratislavskom Prievoze proti favorizovanému Slovanu a v prvom polčase to bol vyrovnaný priebeh. Súper síce išiel do vedenia Ivanicsom, no my sme na tento zásah odpovedali Magátom - 1:1. Škoda však dvoch chýb ešte pred prestávkou, ktoré posadili domácich na koňa, pretože viedli 3:1. Zo šancí sa nám nepodarilo ani v druhom polčase streliť kontaktný gól, na neudržanie bol najmä Ivanics, ktorý dal hetrik a sekundoval mu ešte Masaryk s dvoma presnými zásahmi.

Duel v Bratislave nám zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec:

„Do zápasu sme išli so zámerom organizovanou obranou od polovice ihriska prehustiť stred poľa a prinútiť súpera k dlhým nakopnutým loptám a po získaní lopty využívať kraje ihriska na prečíslenie súpera k získaniu útočnej zóny. Tento plán nám vychádzal len v 1. polčase, na konci ktorého sme individuálnymi chybami umožnili domácim trikrát skórovať a naopak my sme naše príležitosti nevyužili. V 2. polčase sme pri nepriaznivom výsledku strácali mentálnu a hlavne fyzickú silu, prehrávali sme obranné súboje jeden na jeden, čo súper využil na strelenie ďalších troch gólov a nakoniec z toho bola vysoká prehra, ktorá neodzrkadľuje reálny herný priebeh zápasu.“

Petržalka – Trnava 2:2, Podbrezová – Nitra 1:2, Ružomberok – Poprad 5:0, Michalovce – Senica 0:0.

Program:

Naša sedemnástka odohrá šiesty ligový zápas v sobotu 4. septembra o 11.00 hodine na ihrisku v Badíne, sily si tam zmeria s MFK Ružomberok.

V tabuľke sa sedemnástka Dukly nachádza na 12. mieste so štyrmi bodmi, na ôsmu Žilinu stráca dva body a na piatu Podbrezovú tri. Tabuľku vedie Trenčín s 12 bodmi.

U-16:

ŠK Slovan Bratislava - MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: 29. a 78. Murár. Rozhodoval: Bláha. ŽK: Held – A. Baláž. ČK: 36. Dornai (Slovan) za hrubú urážku súpera.

Zostava MFK Dukla + striedania: Novotta - Kormaňák (od 67' Brštiak), Murčo, Kaliský (od 60' Adame), Mód – Baláž, Dagnoli, Greško – Kačur (od 41' Hanzlovič), Blihár (od 75' Gonda), Pinďura (od 60' Kvasna)

Mladší dorastenci z U-16-ky odohrali dobrý zápas. Úvod mal však znovu lepší náš súper , išiel do vedenia po góle Murára. Potom prišiel dôležitý moment, vylúčenie domáceho Dornaia a od tej chvíle sme prevzali opraty duelu do svojich rúk. Žiaľ naši mladší dorastenci nepremieňali šance a to sa im vypomstilo. Namiesto remízy, ktorá by viac svedčala zápasu, inkasovali na konci aj druhý gól, takže z Bratislavy sme odišli naprázdno bez zisku čo len bodu.

Prehru so Slovanom zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Zápas, na ktorý sme sa pripravovali ako na každý iný a tak sme to aj chlapcom povedali, sa odvíjal od začiatku v strede poľa, i keď domáci boli o niečo nebezpečnejší. My sme boli dostatočne kompaktní, v súbojoch vyrovnaní, avšak náš cieľ bol napádať súpera už pri rozohrávke a to sa nám nie celkom darilo, loptu sme až príliš často získali v strede poľa, alebo dokonca v obrannej zóne, nakoľko Slovan bol v rozohrávke dynamickejší aj presnejší, čo nám chýbalo a až príliš často strední obrancovia loptu nakopávali, takže potom sme boli v strede poľa viac v súboji ako na lopte. Napriek tomu si súper vytvoril málo gólových príležitostí, avšak po našich viacerých hrubých chybách pri postavení, o ktorých sme celý týždeň viac krát hovorili, súper otvoril skóre. V závere polčasu prišlo k vylúčeniu domáceho hráča, cez polčas sme urobili prvú zmenu, celý druhý polčas sme boli viac na lopte, tlačili sme, ale vo finálnej fáze tomu chýbal ´drive´, zobrať zodpovednosť na seba. Mali sme aj tak niekoľko slušných príležitostí, ako to už však býva, nedáš - dostaneš a keď sme vrhli všetko do útoku, v poslednej minúte sme po brejku inkasovali druhý raz. V príprave pred zápasom sme niekoľko krát povedali, že zápasy sa rozhodujú v 16-tkach a tam treba byť dôslední, dôrazní. Dnes sa to potvrdilo. Napriek tomu náš výkon nebo zlý, v takýchto zápasoch sa však treba vyvarovať takýmto chybám.“

Program:

Futbalisti MFK Dukla U 16 odohrajú šieste ligové stretnutie v sobotu 4. septembra o 13.15 hodine Badíne proti MFK Ružomberok.

Naša šestnástka je v tabuľke na dvanástom mieste s tromi bodmi. Na siedmu Dunajskú Stredu stráca tri body (jedno víťazstvo), na štvrtý Ružomberok štyri body . Na čele je Nitra s trinástimi bodmi.

Preview: V Poprade nás čaká náročný zápas s Liptákmi