• Dorastenci povinnými víťazstvami potvrdili prvenstvá, ich hra má stále lepšiu fazónu
Dorast / MFK Dukla, Jozef Mazár. Foto: Roman Reptiš / 08.04.2019

Celý prvý polčas dokázali starší dorastenci MFK Dukla v Turzovke realizovať zápasové predstavy svojho trénera Dušana Tótha a polčas vyhrali podľa očakávania 6:0. Hrali s nasadením, tak ako sa na favorita herne nie veľmi náročnej druholigovej súťaže starších dorastencov, patrí. Ak píšeme nie veľmi náročnej, máme na mysli futbalovú vyspelosť i podmienky v kluboch, kde túto súťaž hrajú.

Dobrá polovica družstiev zápasí s počtom hráčov, z ktorých majú postaviť na zápas o majstrovské body zostavu. Hráčska kvalita je potom, prirodzene, v úzadí. Preto nám imponuje náročnosť trénera Tótha aj v takých majstrovských stretnutiach svoje družstvo správne motivovať, aby každý hráč venoval už v príprave na zápas veľkú pozornosť. Pozorný divák si napríklad v prvopolčasovej futbalovej ukážke všimol, že hra najväčších adeptov na seniorsky druholigový dres, kapitána družstva Samuela Straku i stredopoliara Radovana Môcika mala slušnú hernú fazónu a rozhodne svojimi výkonmi patrili k rozdielovým hráčom. Nie len preto, že dali už v prvej časti hry po jednom góle.
Tréner Dušan Tóth mal šťastnú ruku aj pri striedaní. Keď v 20. minúte odchádzal z ihriska striedajúci Martin Hrudkay a namiesto neho poslal na trávnik Petra Solivajsa sotva tušil ( alebo vedel to a čakal?..- pozn. autora článku), že práve tento hráč dá sotva za 3 minúty svojho pobytu na hracej ploche ďalší gól do siete Turzovky. Polčasový gólostroj naštartoval už v 19. minúte obranca Nikolas Miloš Pollák.
Po polčasovej prestávke bolo sympatické, že domáci nepôsobili odovzdaným dojmom. Znížili nepriaznivo sa vyvíjajúce skóre dvoma gólmi, ale len na chvíľu, lebo striedajúci Filip Galko dal v modrom oblečení Dukly ďalšie 2 góly, a keďže ešte jeden pridal k svojmu „prvopolčasovému“ aj Peter Bača, jarná posila z Dolného Kubína, o jasnom víťazstve MFK Dukla nebolo pochýb.
Za zmienku stojí pozoruhodnosť, že v tabuľke siedme Jupie, Hamšíková akadémia Banská Bystrica hrala nerozhodne v tomto 18. kole 0:0 na trávniku domáceho Fomatu Martin a Dukla zvýšila v priebežnej tabuľke pri rekordnom 50 bodovom zisku svoj náskok na 7 bodov práve pred Fomatom Martin.
Hosťujúci tréner Dušan Tóth, ktorý mal už k dispozícii aj ďalšiu posilu, brankára Richarda Šágu z Rimavskej Soboty, po zápase pre portál povedal:
„Každé víťazstvo na jednej strane poteší, na strane druhej núti rozmýšľať, ako zvyšovať individuálne i kolektívne prednosti hráčov, aby boli čo najlepšie pripravení na kvalifikáciu o postup do I. dorasteneckej ligy. Roboty je pred nami dosť, chlapcom snahu a ochotu na sebe pracovať vyčítať nemôžem, to však neznamená, že so svojim asistentom Matúšom Holécyim nebudeme v tréningovej práci nároční. Postup do najvyššej dorasteneckej súťaže sa nenarodí sám od seba a iba na základe nášho priania...“

FK Tatran Turzovka – MFK Dukla 2:9 (0:6)

Góly: 60.Ligač, 62.Polka  26. a 45.Bača, 90. a 90.Galko, 19.Pollák, 23.Solivajs, 35.Straka, 43.Môcik, 85.Kostúr

ŽK: Martin Plešivčák, Richard Muroň, Dominik Špulica Pollák, Strapek

Rozhodovali: Ladislav Šlapka  Ľubomír Belko, Samuel Vlček

Stretnutie videlo 50 divákov.

Ani v dorasteneckej kategórii U17 mladí domáci futbalisti v dresoch Tatrana Turzovka herne nestačili na futbalovejšiu Duklu Banská Bystrica. Tá sa už v 8. minúte ujala vedenia gólom Patrika Reptiša. Do prestávky jej hráči síce už neskórovali, ale keď pridal v 59. minúte ďalší gól hostí Andrej Čilík a o necelé 4 minúty si dal „vlastenca“, pod tlakom útočnej akcie súpera, striedajúci Adam Čečetka, vzhľadom na kvality a hernej schopnosti družstiev bolo rozhodnuté. Ďalšie góly z kopačky nášho kapitána Adama Hanesa v rozpätí niekoľkých minút výsledok Dukly ešte prikrášlili.
V tabuľke však chlapci MFK Dukla, v zostave ktorých chýbal pre chorobu Jozef Kandala, nezvýšili svoj bodový náskok, lebo Fomat Martin v tejto kategórii porazil doma Jupie Hamšíkovú akadémiu Banská Bystrica 5:1.
Po zápase tréner Jozef Slobodník povedal:
„Herný prejav z našej strany bol lepší vďaka účelnej kombinácii hráčov v poli. Prvý gól sme dali strelou zo štandardnej situácie a potom sme podnikli viacero pekných akcií, ktorým chýbalo iba gólové zakončenie. Hlavičky Richarda Reptiša a Adama Hanesa tesne minuli bránu, gólovo sme nezakončili ani v ďalších dvoch – troch prípadoch. V druhom polčase napríklad aj vtedy, keď mohol skórovať v zálohe dobre sa pohybujúci Šimon Sihelský. Hra mala z našej strany celkom slušnú futbalovú fazónu na tento hráčsky vek.“

FK Tatran Turzovka – MFK Dukla 0:5(0:1)

Góly: 66. a 76.Hanes, 8.Reptiš Patrik, 59.Čilík, 63.Čečotka (vlastný)

ŽK: Marián Bielčík (Turzovka)

Rozhodoali: Ľubomír Belko Samuel Vlček, Ladislav Šlapka.

Stretnutie videlo 22 divákov

Najbližšie sa naši dorastenci predstavia na domácom ihrisku v Kremničke, kde vo štvrtok 11.04.2019 od 14:00 privítajú v derby zápase FK Rakytovce.

Dorast

Na Trenčín náš dorast nestačil

V úmornej horúčave medzišestnástkový futbal so zaslúženým 100. víťazstvom MFK Dukla v II. lige v samostatnej SR