• Dorastenci tesne podľahli Trnave, nedali jej gól
Dorast / MFK Dukla (PR) / 04.10.2021

Dorastenci tesne podľahli Trnave, nedali jej gól

V sobotu odohrali ligové stretnutia 10. kola najvyššej súťaže na Slovensku iba starší dorastenci MFK Dukla. V Kremničke privítali Trnavu a prehrali s ňou 0:1. Mladší dorastenci si zápasy s týmto súperom odložili z dôvodu karanténnych opatrení.

Naši starší dorastenci hrali druhý duel v rade v Kremničke a žiaľ znovu ho nezvládli podľa predstáv. Nevyužívali totiž šance, do ktorých sa dostali. A to už v prvom polčase. V tom druhom, hneď na jeho začiatku, putoval predčasne pod sprchy za hrubý faul hosťujúci futbalista Sabol. Dukla tak mala v poli prevahu o jedného hráča, čo aj patrične bolo na ihrisku badať. Lenže prišla zbytočná chyba v zadných radoch, ktorú vytrestal v 66. minúte Kudlička a namiesto 1:0 tak bolo 0:1. Na tento zásah súpera naši chlapci nedokázali odpovedať, hoci sa tlačili dopredu, mali určité možnosti, ale v útoku im to opäť raz nešlo.

Našu tesnú prehru zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Jozef Mores:

„Zápas sa nám hodnotí naozaj veľmi ťažko. Napriek dostatočnému počtu šancí, druhopolčasovej hernej prevahe, po súperovej červenej karte, nám body opäť utiekli pomedzi prsty. Nedokázali sme sa v dostatočnej miere presadzovať v krídelných priestoroch v situáciách 1 - 1, premieňanie šancí, ich realizácia je žiaľ náš dlhodobý problém, hlavne ochota ísť do nábehových situácií. To je ale už vec individuálnej kvality, predvídavosti, hernej inteligencie a tu máme obrovské rezervy. Napriek tomu musíme takýto zápas doviesť aspoň do remízového výsledku. Žiaľ, gól sme opätovne dostali zo situácie, z ktorej vyzreté a rozumné mužstvo nemôže nikdy dostať gól. Nakopnutá lopta za obranu, nedorozumenie stopérov s brankárom. Napriek súperovej kvalite sme mu podarovali strelenie lacného a zbytočného gólu, ktorý pre nás znamenal ďalšiu bodovú stratu.“

Fakty o zápase:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava 0:1 (0:0)

Gól: 66´ Kudlička. Rozhodoval: Libiak. ŽK: D. Rusko, Kandala, Horváth – Šarmír, Kudlička, Vasiš. ČK: 49´ R. Sabol (Trnava) za kopnutie súpera nadmernou silou bez možnosti hrať s loptou.

Zostava MFK Dukla a striedania: Baláž - Kvietok (80´ Polaček), Klimpl, Jaroš, Ždánsky – Köröš, Kandala - Varga (46´ Horváth), Svetlík, Jackuliak - D. Rusko

Petržalka – Podbrezová 2:0, Košice – Trenčín 0:1, Slovan – Michalovce 6:1, Ružomberok – Senica 2:2, Žilina – Nitra 3:1, Poprad – D. Streda 0:8.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel až o dva týždne (pre reprezentačnú prestávku). Sily si zmerajú v sobotu 16. októbra o 10.00 hodine v Dunajskej Strede s tamojším DAC.

Naša U 19-ka je so šiestimi bodmi na predposlednom mieste s lepším skóre ako posledná Nitra s rovnakým počtom bodov. Pred nami je s náskokom jedného bodu Poprad a s náskokom dvoch Podbrezová. Tabuľku vedie Žilina, na konte má 24 bodov, druhá je Dunajská Streda s 22 bodmi.

Mágia tímového dídžeja Branislava Ľuptáka na Trnavu zabrala: Ktoré konkrétne songy vytiahol?

Sumár mládeže: Sedemnástka bodovala s Trnavou, všetky žiacke tímy vyhrali

Preview: S Komárnom nás čaká extrémne ťažký zápas

Lístky na posledný domáci zápas jesene MFK DUKLA B.Bystrica - ŽP Podbrezová v predaji