• Dukla pred domácim publikom opäť víťazne
A tím / MFK Dukla / 11.05.2019

Dukla pred domácim publikom opäť víťazne

V sobotu 11.mája nastúpili na banskobystrických Štiavničkách futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica na majstrovské futbalové stretnutie 28.kola druhej futbalovej ligy proti FK Dubnica nad Váhom. Po remíze Lokomotívy Košice so Slavojom Trebišov nastupovali naši hráči na zápas so stopercentnou istotou zachovania druholigovej príslušnosti i pre budúcu sezónu. A to i v prípade, žeby ostávajúce tri zápasy do konca súťažného ročníka 2018/2019 prehrali.

Prvú strelu na hosťujúcu bránu vyslal v 5.minúte Polievka. Smerovala presne do stredu brány a hosťujúci brankár Digaňa ju bez problémov chytil. V 10 minúte sa na ľavej strane pekne uvoľnil Polievka a jeho centrovanú loptu pred domácimi útočníkmi hosťujúci brankár vyrazil na rohový kop. V 20.minúte sa zo vzdialenosti 20 metrov presadil peknou strelou Ľubomír Willwéber a Dukla viedla 1:0. Ľubo si týmto gólom dal pekný darček k jeho jubilejnému 50-temu druholigovému štartu v drese Dukly. V 25.minúte prítomných divákov nadchli strely Polievku a Willwébera. Hosťujúca obrana ich s námahou odvrátila do bezpečia. V 29.minúte brankár Digaňa vyrazil tvrdú strelu Dolného. Domáca Dukla celý prvý polčas udávala tempo hry. Hosťujúci klub sa spoliehal na rýchle protiútoky. V zárodku ich však likvidovala už domáca záloha. Posledných sedem minút prvého polčasu mali častejšie loptu na svojich kopačkách hostia, ale napriek tomu počas celého prvého polčasu ani jednou strelou neohrozili domácu bránu. Lepší vstup do druhého polčasu mali domáci hráči. V 47.minúte bol v pokutovom území faulovaný Starší a nariadený pokutový kop premenil na druhý gól Polievka. Po góle hostia prevzali iniciatívu a častejšie sa dostávali na dostrel domácej brány. V 69.minúte sa vyznamenal domáci brankár Ďurčo, ktorý vyrazil hlavičku Štefáneka smerujúcu do pravého horného rohu domácej brány na rohový kop. V 83.minúte po samostatnom úniku domáci Polievka mieril vedľa pravej žrde hosťujúcej brány. O dve minúty na to si Polievka samostatný únik zopakoval, dostal sa do tesnej blízkosti brankára Digaňu, ktorého Polievkova strela trafila do hrude a odtiaľ sa odrazila na rohový kop. Do konca zápasu sa na stave 2:0 nič nezmenilo a po zásluhe v stretnutí dvoch druholigových nováčikov zostali tri body v Banskej Bystrici.

MFK Dukla Banská Bystrica  FK Dubnica nad Váhom 2:0 (1:0)

Góly:  21.Willwéber, 48.Polievka (PK)

ŽK: Krela, Beňo, Štefánek (všetci Dubnica)

Rozhodovali: Micheľ  Mihalík, Vician

Diváci: 471

Zostava MFK Dukla: Ďurčo  Vajda, Kupčík, Prikryl, Migaľa  Willwéber, Savić (84.Malík)  Starší, Dolný (65.Snitka), Polievka  Vaščák (76.Žilinec)

Stanislav Varga, tréner Dukly: 'Bol to zápas podľa našich predstáv. Dubnica bola silný súper. Aj keď sa hovorilo, že o nič nejde stále je o čo hrať, hrá sa o česť a o to aby Dukla bola určite vyššie ako je teraz. Takže ja som s prístupom chlapcov spokojný a ďakujem im.'

Naša Dukla  sa najbližšie opäť predstaví pred vlastným publikom a to v sobotu 18.05.2019 o 17:00, kedy nám bude súperom už istý vypadávajúci ŠK Odeva Lipany.