• Dukla si nechala ujsť vedenie 4:1
A tím / Jožo Ivan a Jaro Šiška, Športová agentúra DUKLA / 19.09.2020

Dukla si nechala ujsť vedenie 4:1

V 24. minúte po spolupráci Polievka – Vujošević – Polievka „spravili“ obaja 5 brániacich hráčov súpera a strelou po ľavej strane brankára Lukscha – 4:1.

V majstrovskom futbalovom stretnutí 8. kola II. futbalovej ligy privítali hráči MFK Dukla Banská Bystrica na zvolenskom štadióne hráčov MFK Liptovský Mikuláš. Tí po 5-zápasovej víťaznej sérii prišli do Zvolena s cieľom bodovať. Prvé minúty tomu i nasvedčovali.

Už v druhej minúte zahrávali roh z pravej strany a po hlavičke Štrbu vypadla lopta z rúk brankára Nôtu. Na druhý pokus ju však chytil. V 6. minúte Mikulášťania reklamovali hru rukou a následne i nedovolené bránenie v našom pokutovom území.

Rozhodca Marsal nechal v hre pokračovať a z protiútoku sa hostia dopustili vo vlastnom pokutovom území nedovoleného zákroku na prenikajúceho Polievku. Nariadený pokutový kop rutinérsky, takmer do stredu brány, premenil Vujošević – 1:0.

V 11. minúte hosťujúci Staš z trestného kopu z ľavej strany tečovanou loptou pomýlil brankára Nôtu ale ten rýchlou reakciou pred dobiehajúcimi hosťujúcimi útočníkmi loptu chytil. V 13. minúte, po centrovanej lopte Lauru, domáci Nosko odvrátil nebezpečenstvo pred brankárom Nôtom.

V 15. minúte hostia vyrovnali po odvrátenom rohom kope z ľavej strany, keď sa na pravej strane presadil úplne voľný hosťujúci Bartoš, ku ktorému prešiel center zľava ponad všetkých domácich hráčov a našiel na vzdialenejšej žrdi úplne voľného kapitána hostí, ktorý hlavičkou do úplne odkrytého ľavého rohu brány, asi 1 m nad zemou, nedal domácemu brankárovi šancu – 1:1.

Potom v rozpätí 9 minút išli domáci do 3-gólového vedenia. V 20. minúte zásluhou Frimmela z ľavej strany 2:1. V 22. minúte po prihrávke Polievku zvýšil Vujošević – 3:1.

V 27. minúte hostia po prudkom centri z pravej strany, a pošmyknutí Prikryla, ktorý tečoval loptu za chrbát bezmocného Nôtu, znížili vedenie Dukly – 4:2.

V 33. minúte centrovaná lopta Migaľu z pravej strany skončila v náručí hosťujúceho brankára. V 39. minúte Richtárech, najslabší hráč na ihrisku, vysunul na pravej strane Staršieho ale jeho delovka skončila vedľa pravej žrde hosťujúcej brány. V závere polčasu, presne v 41. minúte, to boli opäť výborní hosti,a ktorí zásluhou Vaška, ktorý center Adama Krčíka usmernil hlavou za chrbát Nôtu, znížili – 4:3.

V úplnom závere 1. polčasu bol na hranici 19 metrov faulovaný Polievka. Trestný kop, ktorý zahrával faulovaný hráč do pravej strany hosťujúcej brány, brankár Luksch chytil.

Aj 2. polčas začali lepšie Liptáci. Najprv v 51. minúte zachraňoval Nosko a v 52. minúte sa prezentoval prudkou strelou z 19 metrov Štrba. V 57. minúte strelu Staršieho zblokovali hosťujúci obrancovia na rohový kop. V 65. minúte Richtárech dlhou prihrávkou na ľavú stranu hľadal nabiehajúceho Polievku, ten ale loptu nespracoval. O minútu neskôr Nosko zachránil pred nabiehajúcim Janecom, keď po ľavej strane išli na domácu bránu 3 útočníci hostí. V 69. minúte vybojoval loptu Tóth, nahral na pravú stranu na Staršieho ale jeho strelu z vnútra šestnástky brankár hostí chytil. V 71. minúte, po chybnom vybehnutí brankára hostí, sa k odrazenej lopte dostal Vujošević ale ťažkú loptu, a odvrátený chrbtom k bráne, ju neumiestnil presne.

V 74. minúte Polievka išiel od pol ihriska osamotený na hosťujúcu bránu. Nahral ju na pravú stranu Staršiemu, ktorého delovku brankár hostí vyrazil.

Hostia sa dočkali vyrovnania v 77. minúte, šťastným ale aj bojovným gólom. Po rohovom kope z pravej strany, keď sa zdalo, že v spleti hráčov pri bližšej žrdi, poslal smerom dozadu do bezpečia hlavou loptu Dolný, zjavil sa pred bránou hráč hostí č. 25 Dávid Krčík, tiesnený už len jedným obrancom domácich, akrobaticky ťažkým kopom v páde s natiahnutou nohou, dokázal umiestniť loptu nechytateľne pod ľavý vinkeľ – 4:4.

V závere zápasu viacnásobné striedania v oboch kolektívoch už na stave nič nezmenili a tak sa stretnutie skončilo zaslúženou remízou 4:4.

MFK Dukla Banská Bystrica — MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:4 (4:3)

Góly: 8. Vujošević (11-m), 20. Frimmel, 22. Vujošević, 24. Polievka – 15. R. Bartoš, 27. vlastný Prikryl, 41. Voško, 77. Dávid Krčík

Zostavy:

MFK Dukla Banská Bystrica:
Nôta ml. – Uhrinčať (56. Tóth), Nosko, Prikryl, Frimmel (92. Kupčík) – Migaľa, Snitka (92. Vajda) – Starší (75. Dolný), Richtárech, Polievka (K) – Vujošević (75. Laksík)
Tréneri: Stanislav Varga – Štefan Rusnák

MFK Tatran Liptovský Mikuláš:
Luksch – Adam Krčík, Dávid Krčík, Štrba, Janec – Laura (91. Kim), Gerát, R. Bartoš (K), Kačerík – Staš (91. Lišivka), Voško
Tréneri: Štefan Zaťko – Tomáš Hvostik

Rozhodovali: Marsal – Kuba, Lauer
Žlté karty: 51. Nosko, 91. Prikryl – 21. Staš, 42. Laura, 86. R. Bartoš, 86. Gerát
Počet divákov: 412

Copyright © 2020 Športová agentúra Dukla. Všetky práva vyhradené. Na obsah článkov a fotografií sa vzťahuje autorský zákon.