A tím / MFK Dukla BB / 16.09.2023

Dukla vyhrala v Žiline a natiahla sériu bez prehry

zdroj: TASR

zdroj: TASR

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica ťahajú v lige 6-zápasovú sériu bez prehry. Po reprezentačnej prestávke v sobotu 16. septembra bodovali naplno na ihrisku lídra tabuľky MŠK Žilina.

Skóre stretnutia sa menilo už v 8. minúte. Róbert Polievka prihral v protiútoku na pravú stranu šestnástky EnzoviArevalovi, ktorého strelu gólman Žiliny Ľubomír Belko vyrazil, ale z dorážky poslal Duklu do vedenia Polievka - 0:1. Domáci pohrozili v 14. minúte, keď z hranice pokutového územia vystrelil tesne vedľa pravej tyče brány hostí Dávid Ďuriš. Krátko na to zas predviedol zaujímavý prienik ľavým krídlom Henry Addo, k strele sa dostal Mário Sauer, ale Matúšovi Hruškovi vypomohol zákrokom pred bránkovou čiarou Boris Godál. Brankár Dukly Hruška musel následne zasahovať proti strele kapitána šošonov Jána Minárika.

Žilinčania svoje príležitosti nevyužili, za čo sa potrestali prakticky sami. V 16. minúte letel na defenzívu domácich dlhý nákop a vracajúci sa Patrik Iľko nechtiac prehlavičkoval svojho brankára Belka. Chybu Žilinčanov využil Marek Hlinka, ktorý z uhla poslal loptu do opustenej svätyne - 0:2. Zverenci trénera Michala Ščasného v nasledujúcich minútach kontrolovali dvojgólový náskok. Domáci si vypracovali ďalšiu nebezpečnú príležitosť až v 39. minúte, keď Sauer na konci rýchleho protiútoku vystrelil od zeme, ale Hruška vyškrabal loptu spod brvna. Bystričania stihli ešte pred prestávkou udrieť aj po tretíkrát. V 44. minúte odcentroval Polievka zo štandardky z diaľky, z pravej strany a pred bránou hlavičkoval presne úplne osamotený EnzoArevalo - 0:3.

Žilinčania vstúpili do druhého polčasu aktívne a postupne si vytvárali strelecké príležitosti. Asi najvážnejšiu mal v 56. minúte Ďuriš, ktorý po sklepnutí od Adda z blízkosti bieleho bodu vystrelil prudko, ale loptu výborne zblokoval Godál. V 60. minúte zas musel Hruška podržať hostí pri hlavičke Matúša Rusnáka smerujúcej pod brvno. Krátko na to sa už ale domácim podarilo znížiť na 1:3, keď Samuel Gidi odcentroval z pravej strany a pred bránou hlavičkoval úspešne Tomáš Nemčík.

Duklu hnala vpred početná a hlučná skupina fanúšikov spod Urpína. Hostia aj vďaka tomuto povolenému dopingu odolávali útokom šošonov a nepúšťali domácich do vyložených šancí. Hráči Žiliny boli najbližšie k svojmu druhému gólu v 86. minúte, kedy Hruška bozkával svoju pravú tyč po tom, čo ju opečiatkoval Ďuriš. V závere zápasu ešte Bystričania prikrášlili výsledok. Polievka naštartoval do útoku, zbavil sa brániaceho hráča a prihral nezištne na ľavú stranu šestnástky lepšie postavenému Rymarenkovi, ktorý z prvej rozvlnil sieť - 1:4. Zverenci trénera Michala Ščasného tak natiahli sériu bez prehry v Niké lige na 6 zápasov, pričom na ihriskách súperov ťahajú 3-zápasovú víťaznú šnúru.

Niké liga - 7. kolo - sobota 16.09.2023, 18.00 h - Žilina

MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica 1:4 (0:3)

Góly: 62. Nemčík - 8. Polievka, 16. Hlinka, 44. E. Arevalo, 89. Rymarenko. ŽK: 28. Stojčevski, 84. Bari, 85. Jambor. Rozhodovali: Kráľovič - Zemko, Košecký. Diváci: 2345.

Zostava MŠK Žilina: Belko – Minárik (C), Stojčevski (46. Leitner), Nemčík – Rusnák (74. Javorček), Sauer, Gidi (78. Myslovič), Bari – Addo (74. Jambor), D. Ďuriš, Iľko (46. Essomba). Tréner: J. Hynek

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška - Uhrinčať, Godál, Willwéber - Migaľa, Hlinka (90.+2 Hanes), Richtárech (87. Guimarães), Záhumenský - E. Arevalo (76. Slebodník), Polievka (C) (90.+2 Pišoja), Rymarenko (90.+2 Svetlík).