• Duklistky remizovali s Petržalkou, nešťastne inkasovali v závere
Ženy / MFK Dukla (PR) / 21.04.2022

Duklistky remizovali s Petržalkou, nešťastne inkasovali v závere

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica boli blízko k výhre v 4. kole nadstavbovej časti najvyššej súťaži na Slovensku v skupine o udržanie sa. Nad Petržalkou viedli 2:1 a mohli pridať aj tretí gól, napokon však v samom závere inkasovali na 2:2, keď si loptu nešťastne vrazila do siete brankárka Mileiová.

Úvodný gól dali hostky, keď v 15´min. dostala stredom našej obrany prienikovú prihrávku Pavlíková a strelou pod brvno prekonala Mileiovú - 0:1. My sme následne mohli vyrovnať z priameho kopu Briššovej, ktorý chytila do rukavíc Chrenáková. V 20´min. zaujal nádejný prienik Paterovej po ľavom krídle, center do pokutového územia zastavila píšťalka rozhodcu, lebo Strečková bola v postavení mimo hru. Potom zaváhala pri rozohrávke brankárka Dukly Mileiová, ale Pavlíková tiesnená Veselkovou mierila vedľa bránky. V 26´min. vysunula Briššová v strede poľa do úniku Strečkovú, ale tú vychytala vybiehajúca Chrenáková. Po polhodine sa Matušková dvakrát ocitla úniku po ľavom krídle, ale jej zakončeniu chýbala razancia. V 37´min. sme sa už tešili. Strieľaný center kapitánky Veselovej z ľavej strany skončil v sieti - 1:1. O dve minúty na to Briššová obišla v strede poľa tri hráčky súpera, prienikovou prihrávkou vysunula Strečkovú, ktorá popri vybiehajúcej brankárke dostala Duklu do vedenia 2:1. A mohlo byť do prestávky aj veselšie, ak by 42´min. po rohovom kope a prihrávke Paterovej neprestrelila Briššová bránku.

Po zmene strán v 52´min. strelu Alexandry Szabovej z hranice pokutového územia vyrazila Mileiová na rohový kop. Potom zneškodnila aj druhý pokus spomínanej hráčky z 20 metrov. My sme mali dobrú možnosť v 58´min. Paterová vysunula Briššovú, jej strelu obrana Petržalky zblokovala pred voľnú Strečkovú, ktorá dorazila loptu do bránky. Gól však neplatil pre postavenie mimo hry. O necelých desať minút neskôr na opačnej strane priamy voľný kop Pavlíkovej z 20 m chytila na dvakrát Mileiová. Tretí gól Dukly mohol padnúť v 83´min. Strečková dlhou loptou za obranu súpera vysunula Paterovú, ktorá sama pred brankárkou zakončila nedôrazne. A tak prišiel trest v 88´min. Badžgoňová vyskúšala lobovanú strelu z 30 metrov a Mileiová si pri zákroku nešťastne vrazila loptu do siete - 2:2.

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka 2:2 (2:1)

Góly: 37´Veselová, 39´Strečková - 15´Pavlíková, 88´Badžgoňová. Rozhodoval: Kováč. ŽK: bez kariet

Zostavy + striedania:

MFK Dukla: Mileiová - Bubelínyová (82´Morovjanová), Veselková, Herbríková, Šimová - Veselová ©, Boháčiková (68´Pavlíková), Paterová - Strečková, Briššová, Matušková (72´Brandysová)

FC Petržalka: Chrenáková - Ždánska, Zušťáková, Pavlíková, Badžgoňová, Tomašovičová, Petríková ©, Drahošová, Gašparíková, A.Szabova, S.Szabova (62´Režňáková)

Tréner MFK Dukla Banská Bystrica Róbert Pavúk: „Boli sme veľmi blízko k zisku tak potrebných troch bodov, preto po zápase prevláda výsledkové sklamanie. Vstup do zápasu nám opäť nevyšiel. V prvých dvadsiatich minútach sme boli pomalším tímom, prehrávali sme osobné súboje a hrali veľmi komplikovane. Žiaľ spravili sme chybu v strede obrany, nechali na chvíľu voľnú Pavlíkovú a tá je natoľko skúsená hráčka, že to dokázala využiť. Po inkasovanom góle sme sa svojou aktivitou vrátili do zápasu a v druhej polovici prvého polčasu predviedli našu najlepšiu fázu v zápase. K veľmi dobrému výkonu sa rozohrali naše ofenzívne hráčky Briššová s Paterovou. Veľmi dobre zahrala aj kapitánka Veselová a po jej aktivite sme dokázali vyrovnať. Následne predviedla výbornú akciu Briššová a Strečková nás dostala do vedenia. Škoda, že našu aktivitu v závere polčasu prerušil hvizd rozhodcu, lebo sme boli veľmi blízko k tretiemu gólu. Po zmene strán mal súper loptu častejšie na kopačkách, ale my sme hrozili nebezpečnými brejkmi. Vypracovali sme si veľa príležitostí na potvrdenie vedenia, ale vo finálnej fáze nám chýbala väčšia kvalita a odvaha. Nakoniec sme aj dali tretí gól, ale ten pre postavenie mimo hry neplatil. Musím sa na to pozrieť na videu. Záver sme herne nezvládli. Dievčatá v strede poľa nepodržali v poslednej štvrťhodine loptu na kopačkách. Začali sme lopty len odkopávať a dostali sme sa pod zbytočný tlak. Napriek tomu si súper nevypracoval čistú gólovú šancu. Dve minúty pred koncom prišiel v strede poľa prehratý súboj, strelecký pokus Petržalky vari zo 40 metrov a vyrovnanie. Takýto krutý záver si azda dievčatá dnes nezaslúžili, ale futbal sa hrá na góly a nie na body za umelecký dojem. Teraz tesne po zápase sme smutní, ale boj o záchranu nekončí. Už o necelých 5 dní hráme v Trenčíne. Čaká nás mimoriadne náročný duel, ktorý by som prirovnal k 7. zápasu v play-off.“

Natália Veselová, kapitánka a strelkyňa prvého Dukly: „Opäť sa nám nepodarilo zachytiť úvod zápasu a súper sa dostal po našich zlyhaniach do vedenia. Postupne sme sa zlepšovali vo všetkých aspektoch hry a v závere druhého polčasu sme dostali súpera pod tlak a otočili stav, mrzieť nás však môže, že sme súperovi neodskočili aspoň o dva góly, keďže sme mali na to dosť šancí. Zároveň sa nám nepodarilo úplne eliminovať ofenzívnu činnosť Petržalky a záver zápasu bol z tých, ktoré vám zlomia srdce. Musíme ísť ďalej, v hre je ešte 15 bodov a nikto nevie, ktorý môže byť ten rozhodujúci.“

Ostatný výsledok 2. kola nadstavby o záchranu:

Trnava – Nitra 10:2.

Najbližšie sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica na pôde súpera a to už v sobotu 23. apríla o 10. 00 hodine v Trenčíne.