• Fantastický finiš: V poslednom domácom zápase sezóny jasná výhra Dukly
A tím / MFK Dukla / 18.05.2019

Fantastický finiš: V poslednom domácom zápase sezóny jasná výhra Dukly

K poslednému domácemu druholigovému majstrovskému futbalovému stretnutiu v sezóne 2018/2019 nastúpili futbalisti MFK Dukla pred vlastnými fanúšikmi na Štiavničkách v sobotu 18.mája proti ŠK Odeva Lipany.

Od úvodných minút sa stretnutie hralo v réžii MFK Dukla. V 4. minúte po centri Vaščáka z pravej strany sa gólovo presadil Dolný a Dukla viedla 1:0. V siedmej minúte sa do útoku dostal hosťujúci Vilkovský, ale jeho únik na rohový kop odvrátil domáci brankár Ďurčo. O tri minúty nato po ľavom krídle unikol Polievka a vyrazenú strelu brankárom Kapraľom strelil mimo pravej žrde hosťujúcej brány Blažej Vaščák. V šestnástej minúte sa pekne na ľavej strane uvoľnil Polievka ale jeho krížna strela smerovala do ľavej žrde hosťujúcej brány odkiaľ sa odrazila do ihriska. V 22. minúte sa po chybe domácej obrany do výhodnej streleckej pozície dostal hosťujúci Hirka, ale jeho strelu domáci Gaško zblokoval. V 32. minúte sa tvrdou ďalekonosnou strelou prezentoval Migaľa. Jeho strelu hosťujúci brankár vyrazil. Záver prvého polčasu patril domácej Dukle, ale gól už diváci nevideli ani po peknej strele Dolného ktorú hosťujúca obrana odvrátila na rohový kop. Vstup do druhého polčasu vyšiel domácej Dukle na jednotku. V 47. minúte sa strelou z 18 metrov presadil Gabriel Snitka a Dukla viedla 2:0. Dlhé minúty sa potom hral medzišestnástkový futbal a oživenie neprichádzalo ani z tribún. Výnimkou bola svetelná tabuľa, ktorá po rokoch opäť vyzývala divákov k povzbudzovaniu rôznymi peknými animáciami. Dukla držala loptu na svojich kopačkách a hostia sa ojedinele dostávali na dostrel domácej brány. Priamou strelou však domáceho brankára neohrozili. V 84. minúte domáci Willwéber nacentroval z pravej strany loptu na hlavu Staršieho, ktorý zaznamenal tretí gól domáceho celku. Do konca zápasu sa už nič nezmenilo a Dukla si v poslednom domácom stretnutí ročníka 2018/2019 víťazstvom 3:0 pripísala ďalšie tri body, čo momentálne znamená šiestu priečku.

MFK Dukla Banská Bystrica  ŠK Odeva Lipany 3:0 (1:0)

Góly: 5. Dolný, 47. Snitka, 83. Starší

ŽK: Vaščák  Dlugoš, Poremba

ROzhodovali: Malárik  Pozor, Štofík

Diváci: 412

Zostava MFK Dukla:

Ďurčo — Vajda, Gaško, Prikryl, Migaľa  Snitka, Savić (70. Tóth)  Starší, Dolný (61. Malík), Polievka (61. Willwéber)  Vaščák

Stanislav Varga, tréner Dukly: 'Vyhrali sme. Každý vedel aký to bude zápas. Som rád, že sme dali tri góly, určite sme mohli dať aj viac. S výsledkom a niektorými fázami hry som spokojný.'

Erik Gaško: 'S výsledkom môžeme byť spokojní. Tak ako sme si povedali, od začiatku sme na nich vyšliapli, dali sme rýchlo gól, čo nás uspokojilo. Celý zápas sme mali hru pod kontrolou. Mňa teší, že som dostal šancu od začiatku zápasu.'

Posledný zápas sezóny odohrá naša Dukla v Stropkove, kde si 25.mája o 17:00 zmeria sily s domácim 1.FC Tatran Prešov, ktorý je rovnako ako náš dnešný súper istým zostupujúcim do 3.ligy.

Tréner brankárov Čechovič: Matúš Hruška sa nesústredí iba na seba, šancu dostane aj Mišo Trnovský

Milan Smädo: Zistíme na Štiavničkách, či nám to do tretice vyjde