• Futbalistky Dukly vyhrali aj v Petržalke, v tabuľke sú tretie
A tím / MFK Dukla (PR) / 17.08.2021

Futbalistky Dukly vyhrali aj v Petržalke, v tabuľke sú tretie

zo zápasu v Petržalke (M. Hlaváček)

Našim ženám MFK Dukla sa darí. Nepoznajú ani po treťom kole najvyššej súťaže pocit prehry. Po remíze v Nitre a domácej výhre s Trenčínom dokázali zdolať v Bratislave aj silnú Petržalku.

Po úvodnej vyrovnanej polhodine hry s viacerými šancami na obidvoch stranách sa ujali vedenia Petržalčanky prekvapivou strelou Petry Manovej1:0. Do druhého polčasu však vstúpili Duklistky aktívnejšie s cieľom dostať zápas do rovnovážneho stavu. Podarilo sa im to po 20-tich minútach hry, keď po prienikovej prihrávke sa ocitla pred brankárkou súpera Sára Matušková, ktorá skórovala už po dvojminútovom pobyte na ihrisku – 1:1. Zápas sa rozhodoval v posledných dramatických desiatich minútach! Najprv v 80-tej Alexandra Štrúbelová premenila únik po centrovanej lopte za obranu od Veselovej – 1:2. Petržalčanky síce vyrovnali, keď z priameho kopu prekonala prudkou strelou Tišliarovú Vojteková2:2, ale naše Duklistky sa opäť presadili, a to už o tri minúty na to, keď sa na úrovni 16-ky dostala k lopte kapitánka Nátalia Veselová a peknou strelou rozhodla o výhre Dukly. Konečným rezultátom bol teda výsledok 2:3.

Duklistky po treťom kole najvyššej slovenskej súťaži žien okupujú tretie miesto v tabuľke s dvojbodovou stratou na druhú Žilinu. Prvý bratislavský Slovan má o zápas viac.

FC Petržalka – MFK Dukla Banská Bystrica 2:3 (1:0)

Góly: 30. Manová, 87. Vojteková – 66. Matušková, 80. Štrúbelová, 90. Veselová. Rozhodovala: Krčová. Bez kariet.

Zostava + striedania MFK Dukla: P. Tišliarová - M. Cabadajová, T. Miháliková, A. Herbríková, B. Mileiová, A. Štrúbelová, N. Veselová, L. Čierniková, J. Šimová (58. L. Pavlíková, 80 D. Kopernická) D. Paterová (64. S. Matušková)

Duel s Petržalkou nám zhodnotil asistent trénera ženského tímu MFK Dukla Róbert Pavúk:

„V prvom rade treba poďakovať hráčkam za obetavý výkon. Po fyzickej stránke to bolo náročné stretnutie. Súper má vysoké a silné dievčatá. Niektoré hráčky z A - tímu nám vypadli zo zostavy pre pracovné povinnosti, ale veľmi dobre ich zastúpili juniorky. Všetci okolo ženského futbalu na Dukle odviedli za posledný rok kus roboty. S kolegom Boroviakom sme hráčky nastavili tak, aby podali bojovný výkon. Súper má veľkú kvalitu a v závere duelu nás zatlačil a vyrovnal. Reakcia hráčok po góle na 2:2 bola úžasná a odmenou je víťazstvo, ktoré je pre nás a celý ženský futbal na Dukle veľkým povzbudením. Ideme krok za krokom a postupne poctivou každodennou prácou sa budeme posúvať. Ženský futbal na Dukle žije a bude napredovať - o tom som presvedčený presne tak akože každý deň vyjde slnko. V sobotu nás doma čaká druhá Žilina. Dievčatá budú bojovať a keď nás prídu podporiť aj fanúšikovia, môžeme byť v Kremničke svedkami zaujímavého zápasu.“

Trenčín – Ružomberok 2:2, Myjava – Nové Zámky 4:0, Žilina – Trnava 3:0, Nitra – Slovan 0:11.

Najbližší zápas čaká naše ženy MFK Duklasobotu 21. augusta v Kremničke, kde o 16.00 hodine privítajú MŠK Žilina.

Klikni tu: Fotogaléria Milo Hlaváček