• Hokejová výhra 6:3 nad rezervou Žiliny
A tím / Jožo Ivan a Jaro Šiška, Športová agentúra DUKLA / 05.09.2020

Hokejová výhra 6:3 nad rezervou Žiliny

Záber z 2. polčasu ďalšieho nekonvenčného 2-ligového zápasu Dukly, keď už viedla, po divokom 1. polčase, pohodovejším pomerom 5:3. Foto: Jaro Šiška

Dukla vyhrala nad MŠK Žilina B v zápase, ktorý išiel spočiatku ako na húpačke: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, a potom už išla len Dukla: vyrovnala na 3:3, za 6 minút mohol Polievka možno rozhodnúť, ak sa o tom dalo v tom čase v takomto zápase vôbec uvažovať, z penalty, brankár Belko bol ale proti a penaltu vyrazil. Dukla ale ešte pridala 3 góly a posledným gólom Polievka napravil zahodenú penaltu a podmuroval ním svoj výborný futbalový výkon a bavenie divákov. Divákov však nezabával len Robo Polievka ale keď mužstvo ukľudnilo rozbehnutú húpačku, zabávali divákov aj iní, v podstate ním bol celý tím. Škoda ale opäť toľkých dier v obrane, či nedostúpení k strelcom behavého súpera, s ktorým sme mali už v podstate doma rovnaké skúsenosti aj minule.
Úvodné minúty stretnutia patrili MFK Dukla. Už v 4. minúte sa presadil na ľavej strane Frimmel, ktorý preukázal svoju výbušnosť, keď dostal perfektnú loptu do behu spred stredu šestnástky od Polievku a z prvej krížnou strelou do ľavej tyče žilinskej brány, od ktorej sa lopta odrazila do pravého dolného rohu, dostal Duklu do vedenia — 1:0.

O 3 minúty neskoršie sa na ľavej strane Polievka prekľučkoval cez 2 brániacich hráčov ale jeho centrovaná lopta na pravú stranu nenašla adresáta. Z protiútoku domáca obrana faulovala v 8. minúte v šestnástke hosťujúceho Rusnáka a nariadenú penaltu v 10. minúte premenil Kurminowski k ľavej žrdi Krejčího, keď si ten vyral pravý kút brány a vyrovnal —  1:1.

O 3 minúty neskôr sa skóre opäť menilo. Pričinil sa o to hosťujúci Slebodník ale aj obrana Dukly, keďže ostal trestuhodne neatakovaný pred šestnástkou Dukly a signalizovanou parádnou strelou z 22 metrov vymietol ľavý vinkeľ domácej brány — 1:2. V 17. minúte zahrával Polievka trestný kop z ľavej strany. Dobre postavený Starší pred brankárom Belkom špičkou kopačky umiestnil loptu len vedľa pravej žrde žilinskej brány. V 19. minúte faul na domáceho Laksíka v žilinskom pokutovom území ostal nepotrestaný.

Potom zahrávala Dukla v priebehu 2 minút 2 rohové kopy a pri druhom centrovanú loptu Polievku z rohu z ľavej strany do pokutového územia na dlhšiu žrď vrátil hlavičkujúci Prikryl naspäť k bližšej žrdi na Staršieho, ktorý hlavou z 3 metrov umiestnil loptu hore k pravej žrdi a vyrovnal —  2:2.

V 32. minúte obrana Dukly opäť horela na ľavej strane, kde zostali 3 voľní súperi, ktorí si vymenili loptu medzi sebou, posledný poslal center na voľného Iľka, číhajúceho vpravo na päťke a on rovnakým smerom poslal loptu ďalej, cez celú päťku, hlavou k pravej žrdi, a bolo 2:3.

V 36. minúte prišla parádna chvíľa Polievku. Sám sa hral s loptou na nohe a všetkými súpermi snáď celú minútu, najskôr 2x pozdĺž hranice šestnástky rovnobežne s bránkovou čiarou, špekulujúc s loptou, ako sa dostať čo najlepšie k bráne, či niekomu nahrať, rozhodol sa pre takmer kolmú sólo cestu k bráne, pobavil tým viac divákov ako súperov, ktorých pekne povodil, dorazil až do päťky, kde loptu úplne zblízka zasunul popod bezmocného brankára — 3:3!

V 40. minúte hosťujúci Javorček mal pri súboji so Starším vo výskoku ruku, ktorá sa dotkla už odlietajúcej lopty preč pozdĺž brány zhruba 10 m od brány, čím vyrobil ďalšiu penaltu zápasu. Nariadený pokutový kop, ktorý zahrával Polievka v 42. minúte, hosťujúci brankár pri ľavej tyči výborne vyrazil na rohový kop. V 43. minúte mala Dukla kopať ďalšiu penaltu, keď bol jasne faulovaný nohou Richtárech ale rozhodca nemal odvahu odpískať za 3 minúty 2 penalty pre domácich. Najhoršie ale bolo, že tak vznikol silný protiútok súpera a po prečíslení sa zdalo, že bude Dukla ľutovať zahodenú penaltu a opäť prehrávať. Našťastie bol proti Adam Krejčí, ktorý vytiahol bravúrny zákrok a zlikvidoval sólo nájazd vyrazením lopty doľava do bezpečia, aj za pomoci neskoro sa vracajúcich spoluhráčov.

A ako to býva, zahrmelo preto na druhej strane, a ako už často v tomto zápase. Už v 44. minúte upratal center Laksík nechytateľne umiestnenou hlavičkou k ľavej žrdi a dostal zase konečne Duklu do vedenia — 4:3. Veľmi dôležitý moment pred odchodom do šatní...ešte stihla zaujať Richtárechova strela z pravej strany z 22 metrov, ktorá išla nad bránu Žiliny.

Do 2. polčasu poslal na trávnik tréner Žiliny Norbert Guľa namiesto Farského Nemčíka a namiesto Iľka Kaprálika. Domáci tréner Stanislav Varga namiesto Uhrinčaťa poslal na ihrisko Kupčíka, keďže sme mali príliš otvorené vráta k našej bráne a tak pribudol Dukle tretí stopér, čo bol opäť výborný ťah trénera Vargu, ktorý na to obetoval Uhrinčaťa. Bol to moment, ktorý mal okrem mnoho striedaní v mužstvách, najmä skorších u súpera, významný vplyv na zápas.

Dukla naďalej diktovala tempo hry a v 51. minúte upravil jej vedenie hlavičkou Starší, keď zúžitkoval center zľava pri dlhšej žrdi hlavou z 2 m —  5:3. V 55. minúte po spolupráci Polievka - Frimmel,  dlhý center Frimmela nenašiel v šestnástke hostí žiadneho zo spoluhráčov. Hostia sa pokúšali o zmenu stavu v 64. minúte ale Nemčíkova strela zo 17 metrov išla nad bránu Krejčího. V 67. minúte sa domáci Richtárech sólovým únikom, kolmým preštrikovaním, dostal za obrancov Žiliny ale jeho strela išla vysoko nad bránu hostí. V 69. minúte prebehla pekná akcia s obsadením Polievka  Starší  Polievka, ale bez gólového efektu. V 72. minúte sa rozhodlo. Polievka zahrával zo svojej strany, ale viac do stredu ihriska, trestný kop z 19 metrov. Alternoval mu Prikryl. Kopal nakoniec Polievka — nevydarene do múru, odrazená strela sa k nemu ale odrazila a repete pokus Polievku, bez prípravy, letiac nezvyklou trajektóriou, zapadol v sieti Belka pri ľavej žrdi — 6:3.

V závere stretnutia tréner Stanislav Varga dal možnosť zahrať si Dolnému, Tockovi, Vajdovi i Gondovi. Na stave sa už nič nezmenilo a tak si MFK Dukla pripísala do tabuľky ďalšie 3 body. A keďže Podbrezová zohrala podobný zápas v Skalici, ako doma  s Duklou, aspoň, čo sa týka výsledku 3:4 pre hostí, a Skalica utrpela týmto prvú stratu bodov a aj prehru, vrátila sa Dukla na čelo tabuľky o skóre.
Dávame veľa gólov, v 6 zápasoch sme ich strelili 23, čo chýba len 1 gól na priemer presne 4 góly na zápas (!) ale dostali sme ich až 10, čo je alarmujúce.

Fakty o zápase:
MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Žilina B 6:3 (4:3)
Góly: 4. Marek Frimmel, 24. Matej Starší, 36. Róbert Polievka, 44. Lukáš Laksík, 51. Matej Starší, 72. Róbert Polievka – 10. Dawid Kurminowski (11-m), 13. Tibor Slebodník, 32. Patrik Iľko.
Rozhodovali: Bálint Kišš  Roman Poracký, Dávid Bobko  Michal Čiernik.
ŽK: 58. Dominik Javorček, 71. Patrik Leitner, 80. Tomáš Nemčík
Rohy: v 1. polčase 4:3, rovnako ako gólov, v celom zápase 6:5.
Divákov: 452

Zostavy:
MFK Dukla: Krejčí – Migaľa, Nosko, Prikryl (87. Vajda), Frimmel (79. Tocka) – Uhrinčať (46. Kupčík), Snitka (K1) – Starší, Richtárech (87. Gonda), Polievka (K) (78. Dolný) – Laksík

MŠK Žilina B: Belko – Suľa (62. Goljan), Minárik (K), Nagy, Javorček – Farský (46. Nemčík) Rusnák (81. Anang), Holáň (70. Leitner), Slebodník, Iľko (46. Kaprálik) – Kurminowski

Copyright © 2020 Športová agentúra Dukla. Všetky práva vyhradené. Na obsah článkov a fotografií sa vzťahuje autorský zákon.

V kartovom nadstavenom čase skvelé a zaslúžene dotiahnutie víťazstva Dukly v Podbrezovej