• Hráme so súperom, ktorému sa proti MFK Dukla v minulom roku bodovo darilo
A tím / Jozef Mazár / 31.08.2019

Hráme so súperom, ktorému sa proti MFK Dukla v minulom roku bodovo darilo

Taká pozápasová snímka Róberta Polievku i ďalších hráčov MFK Dukla po víťazstve nad FK Poprad by divákov iste potešila. Budeme sa snažiť priniesť od viacerých pohľady na tento, s veľkým očakávaním, blížiaci sa súboj o dôležité body v druholigovej tabuľke. Foto: Samo Telúch

V internetovom magazíne Góól je okrem iného z pera štatistika a historika Medzinárodnej federácie futbalových štatistikov a historikov ( IFFHS) Ing. Jaroslava Šišku napísané: „V 2. najvyššej súťaži (už v 2.lige) sme sa spolu stretli dňa 28.07.2018....keď sme mali doma Poprad už na lopate, Poprad v 84. minúte a 87. minúte vyrovnal stav z 3:1 na 3:3, V 87. minúte z 11 m Stanislavom Šestákom.“

Šesták dnes pracuje v klubových štruktúrach funkcionárskych, ale futbal hráva už za rodnú Demjatu, obec pri Prešove, odkiaľ odišiel do veľkého futbalu. Dodať k tomu musíme, čo je v spomínanom magazíne Góól tiež zaznamenané, že sme v Poprade prehrali nešťastne 1:2, keď sme od 62. minúty vyhrávali gólom Willwébra, ale ten istý Šesták dokázal dať do konca zápasu 2 góly, my z dobrých pozícií nie a znova nám ostali oči pre plač.

Prečo to píšeme? Azda ani proti jednému súperovi nepotrebuje MFK Dukla tak silnú divácku podporu ako práve proti Popradu. Od prvej po poslednú minútu. Poprad má síce skúsené mužstvo, ktoré sa hotuje naplno bodovať aj na Štiavničkách, ale aj v tohoročnej majstrovskej súťaži veľa šťastia!

Pred stretnutím s našim MFK Dukla je na internetovom portáli FK Poprad okrem iného napísané:

„Obaja súperi budú mať v sobotu v nohách stredajšie stretnutie. Dukla odohrala dohrávaný zápas v Púchove, naše „A“-mužstvo pohárový súboj v Stropkove, kde tréneri nechali oddychovať opory ako Zošák, Kukoľ, Zekucia.

„V pohárovom zápase sme nekalkulovali. Postavili sme jedenástku, ktorú sme postavili. Nekalkulujeme, ideme od zápasu k zápasu. Pohárový duel máme za sebou, ideme ďalej,“ zdôraznil pred sobotňajším šlágrom v Banskej Bystrici asistent trénera FK Poprad Ivan Lapšanský.

„Na banskobystrických Štiavničkách nás čaká veľmi ťažký zápas,“ stručne a jasne okomentoval Vladimír Kukoľ.

„Banskú Bystricu som si bol pozrieť v zápase v Podbrezovej a musíme sa na to fakt dobre pripraviť, lebo nás tam nečaká ľahká cesta,“ dodal tréner FK Poprad Marek Petruš.

V Poprade sa aj preto vo futbalovej verejnosti otvorene rozpráva, že idú na Štiavničky bodovať, informoval nás náš dlhoročný spolupracovník z tohto mesta, ktorý nechce byť menovaný.

Možno by si čitateľ internetového portálu MFK Dukôla rád prečítal prognózy domácich hráčov či trénerskej dvojice Stanislav Varga, Štefan Rusnák?!... Iní tvrdia, pred každou búrkou je ticho.

Do tretice platí, že je lepšie sa pokojne na súpera pripraviť, vybehnúť sebavedome na trávnik, poraziť ho vlastnou hrou a potom sa znova pripravovať na ďalší zápas. Čo vy na to?...

V doterajších zápasoch vo futbalovej sezóne 2019/2020 MFK Dukla hrou svojich divákov nikde nesklamala. Doma iste urobí kolektív všetko preto, aby body zostali pod Urpínom.

Privítajme FK Poprad s jednou tiež prívetivou spoločnou myšlienkou a úžasným chcením zvíťaziť v tomto zápase. Text takej myšlienky môže znieť slovným vyjadrením napríklad aj takto:

„Akým veľkým príjmom bola naša štedrosť k hráčom FK Poprad sa dozvedia vo chvíli, keď zaznie záverečný hvizd rozhodcovskej píšťalky. Verme, že náš počet strelených gólov navýšime viac ako si pripíšeme do počtu gólov obdržaných vo vlastnej sieti. Pre splnenie takého cieľa nech od prvej minúty znie štadiónom na Štiavničkách mohutné: „Duklička do toho!“