• Juniorky a žiačky na Martin ani Trenčín nestačili
Ženy / MFK Dukla (PR) / 12.04.2022

Juniorky a žiačky na Martin ani Trenčín nestačili

ilustračná fotografia

Dorastenky a žiačky MFK Dukla Banská Bystrica si uplynulý týždeň merali sily s Martinom a Trenčínom. V oboch prípadoch bol súper nad sily našich dievčat.

WU 19:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Fomat Martin 3:5 (0:2)

Góly: 45´Skladaná, 63´Paterová, 79´Megyeriová vs. 2´Fúčelová, 37´ a 76´Laurinčíková, 47´a 69´Kováčiková.

Zostavy a striedania:

MFK Dukla: Pavlíková - Skučková, Jančíková, Trnovská, Brandysová, Hrúzová, Matušková ©, Petrovičová, Skladaná (57´Černáková), Paterová, Megyeriová

Fomat Martin: Zacharová - Šupenová, Fúčelová, Halahijová, Pajunková, Cígerová ©, Kováčiková, Minčíková (50´Cicková), Lauková (58´Štefanidesová), Laurinčíková

Zápas začali domáce hráčky nesústredene a po rohovom kope inkasovali gól už v 2´min. z kopačky Fúčelovej - 0:1. O niekoľko minút vysunula Paterová do brejku Skladanú, ale útočníčka Dukly z výhodnej pozície tesne prestrelila. Prvý polčas priniesol ešte jeden gól v samom závere, keď sa po zaváhaní obrany Dukly presadila z pravého krídla Laurinčíková - 0:2. Po prestávke nastúpili domáce dievčatá s odhodlaním zvrátiť nepriaznivý stav a v 45´min. sa vrátili do zápasu gólom Skladanej - 1:2. Lenže Martin prakticky okamžite odpovedal a na 1:3 zvyšovala Kováčiková. V 63´min. zavelila do útoku Paterová a po sóle cez tri brániace hráčky prestrelila Zacharovú - 2:3. Martin však už zápas z rúk nepustil a po rýchlych krídelných akciách sa postupne presadili v 69´min. Kováčiková - 2:4 a v 76´min. Laurinčíková - 2:5. Konečnú podobu skóre stanovila minútu pred koncom umiestnenou strelou z hranice pokutového územia Megyeriová - 3:5. Výhra Martina v tomto zápase je zaslúžená. Domáci tím sa snažil o obrat, ale dievčatám nevyšiel tento zápas z pohľadu defenzívy

Prehru s Martinom zhodnotil tréner našich dorasteniek Jaroslav Boroviak:

„Začiatok zápasu nám nevyšiel. Poznačil ho rýchly inkasovaný gól z rohového kopu. Akoby to bola predzvesť toho, že budeme celý zápas o jeden až dva kroky zaostávať. Mali sme problémy ubrániť rýchle krídelníčky súpera a obrana pôsobila neistým dojmom. V 2. polčase sa dievčatá pokúsili s výsledkom niečo spraviť a smerom dopredu prišlo zlepšenie. Ale súper po každom našom góle odpovedal ďalším zásahom a neustále kontroloval dianie na ihrisku. Martinčanky boli lepšie v rozhodujúcich herných činnostiach a najmä podali konštantný výkon počas celého zápasu. Našim dievčatám nemožno uprieť snahu, ale treba uznať, že bol súper lepší a vyhral zaslúžene. Teší ma návrat Dominiky Paterovej do zostavy a bolo vidno, že si futbal zahrala schuti. Bola za to odmenená krásnym gólom.“

AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica 5:0 (3:0)

Góly: 13´Letková, 24´Cabúková, 32´Kunková, 68´a 70´Straková

AS Trenčín: Štefániková - Cabúková (64´Masárová), Zbínová (41´Sýkorová), Skovajsová ©, Straková, Kunková, Škultétyová (64´Holubková), Laginová, Páleníková (41´Antálková), Uríková (59´Špačková), Letková (59´Parašínová)

MFK Dukla: Pavlíková - Jančíková, Trnovská, Brandysová, Matušková ©, Skladaná, Paterová, Megyeriová, Černáková, Hrušková

Naše hráčky nastúpili v Trenčíne v značne oklieštenej zostave, keď im vplyvom zranení a školských povinností chýbala až pätica hráčok. Napriek tomu, že nastúpili len s 10 futbalistkami v poli, nepredali svoju kožu lacno. Líder súťaže sa po prvýkrát presadil v 13´min. po vydarenej ďalekonosnej strele Letkovej - 1:0. Aj ďalší gól z kopačky Cabúkovej - 2:0 padol strelou z väčšej vzdialenosti. Trenčín kontroloval dianie na ihrisku, ale do čistých gólových príležitostí sa dostával len zriedkavo. Jednu z takýchto možností využila po polhodine hry Kunková a upravila na - 3:0.

Po prestávke nepúšťala sústredená obrana Dukly súpera príliš na dostrel, ale predsa len sa v záverečnej fáze prejavila na našich juniorkách únava a to využila v rozpätí troch minút najlepšia hráčka zápasu Straková na strelenie dvoch gólov. Trenčín vyhral zaslúžene a postúpil do skupiny o titul majsteriek Slovenska. Naše juniorky sa najbližšie predstavia v 1.kole skupiny o umiestnenie v Považskej Bystrici.

Prehru v Trenčíne zhodnotil tréner našich dorasteniek Jaroslav Boroviak:

„Líder tabuľky potvrdil aj v tomto stretnutí svoju kvalitu. Vyhral úplne zaslúžene. Na zápas sme pricestovali v značne improvizovanej zostave, ale dievčatá si zaslúžia absolutórium. Väčšina z nich podala výkon na úrovni a na hranici svojich možností. Bojovali od prvej do poslednej minúty a hanbu si rozhodne neurobili. Trenčín je v tejto chvíli niekde inde a zaslúžene ovládol základnú časť. Prajem mu všetko dobré v skupine o titul.“

WU 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Fomat Martin 1:5 (1:2)

Góly:  21´Dobrocká – 10´, 30´ a 49´Ďanovská, 51´Adamčíková, 62´Halienová

Zostava + striedania:

MFK Dukla: Račeková - Hrušková, Lapinová, Fabianová, Hlinková, Konopová, Dobrocká ©, Laššanová, Gaňová, Danková, Očenášová, Chabanová, Vrábľová, Piliarová, Hauserová

Fomat Martin: Rajčanová - Ďanovská ©, Martiníková, Adamčíková, Jesenská, Štefanidesová, Baumanová, Halienová, Lamošová, Filová, Hybská, Smiteková, Biziková, Pakánová, Nogová, Malčaková

Ponúkame vám hodnotenie zápasu s Martinom od trénerky žiačok Dukly Terézii Mihálikovej:

„S Martinom sme začali hrať útočný futbal . I keď v 10. minúte sme dostali gól, dievčatá to nezlomilo a o desať minút neskôr skórovala naša najlepšia strelkyňa a kapitánka Simonka Dobrocká . Do konca polčasu súperky ešte zvýšili na 2:1. Druhý polčas sme takticky nezvládli a dostali sme ešte ďalšie 3 góly. Musím však pochváliť našu brankárku Natáliu Račekovú , ktorá bola v bránke prvýkrát a v strede ihriska nám chýbala, ale postu brankárky sa ujala na výbornú.“

AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica 8:1 (4:1)

Góly: 4´, 17´, 20´, 45´, 56´ Hankociová, 13´a 69´Drengubiaková, 59´Zahránková – 16´Dobrocká

AS Trenčín: Kyselová - Špačková, Cheevers, Ševčíková ©, Drengubiaková, Holíčková, Majanová, Horná, Švajdová, Hankociová, Švajdová, Fraňová, Cheevers, Ferenčíková, Zahránková

MFK Dukla: Račeková - Lapinová, Fabianová, Hlinková, Konopová, Dobrocká ©, Laššanová, Gaňová, Danková, Očenášová, Chabanová, Hauserová

Ponúkame vám hodnotenie zápasu s Trenčánom od trénerky žiačok Dukly Terézii Mihálikovej:

„V zápase s Trenčínom sme inkasovali rýchly gól už v 4. minúte a následne v 13. minúte súperky zvýšili skóre na 2:0. Na tento gól dokázali dievčatá ešte zareagovať , keď sa podarilo v 16. minúte Simonke Dobrockej znížiť stav na 2:1 . V druhom polčase sme si vytvorili pár šancí, ale bohužiaľ sa nám ich nepodarilo premeniť. V zápase sa nám viacero hráčok zranilo a chcela by som sa im poďakovať , že aj napriek zraneniam svojím mladším ročníkom pomohli . Trenčín nám ukázal na čom musíme s dievčatami pracovať. Pochváliť ich však musím za bojovný výkon.“

SK Sigma Olomouc - MFK Dukla B.Bystrica 4:0 /2:0/

Dorast Dukly vyhral v Michalovciach, žiaci na suverénnu Žilinu nemali

Jasná výhra nad Humenným s istotou druhého miesta

Počas víkendu začnú odkrývať v dorasteneckej lige tajomstvá záchrany

Ženy už tiež vstúpili do sezóny, silný Slovan boli nad ich sily

Povedali po zápase MFK Dukla – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:4 (4:3) dňa 19.9.2020