• Ligoví dorastenci MFK Dukla doma rozdávajú, vonku zbíjajú. Po Dunajskej Strede zobrali všetky body aj domácemu vedúcemu Slovanu. Ako bude v Trenčíne?
Dorast / Jozef Mazár, Športová agentúra DUKLA / 23.08.2020

Aj také obrázky zvyknú prezradiť aké nasadenie bolo sprievodným znakom víťazstva dorastencov MFK Dukla v zápase so Slovanom Bratislava na jeho pôde. Na snímke sa do útočnej akcie zapája až 5 hráčov MFK Dukla, ktorí vyrážajú pri dôslednom preberaní súpera v obrannej fáze. Foto: Roman Reptiš

Futbaloví dorastenci MFK Dukla v kategórii U19 doma body rozdávajú a vonku ich berú aj tým najlepším. Ako to vyzeralo v poslednom majstrovskom zápase v Bratislave proti Slovanu sa dočítate nižšie v priloženom komentári.

Na pravé poludnie, v silnej letnej páľave, pálila domáci vedúci celok I. dorasteneckej ligy s MFK Dukla, aktívna hra hostí. Na kvalitný trávnik Futbalovej akadémie Slovana nastúpil celok MFK Dukla oproti zápasu s Ružomberkom len s jedinou zmenou v zostave. Od začiatku hral v zálohe Marek Macko, a nehral zle.
     Celý kolektív MFK Dukla sa snažil čo mu sily stačili, od prvej minúty chlapci spod Urpína hrali útočný, aktívny futbal a za 1. polčas mali zo 3 - 4 výborné strelecké príležitosti, ktoré však v gól nepremenili. Prvé 2 ponúkol Horváthovi ako na tácke po svojich skvelých herných prienikoch kapitán kolektívu MFK Dukla Adam Hanes.
     Mladý futbalista René Horváth ani v jednom prípade, zblízka núkajúce sa šance dať gól, nevyužil. Gól z asi 10-metrovej vzdialenosti nedokázal vsietiť v 1. polčase ani Martin Laurinc ml., ktorý osamotený zoči – voči brankárovi Filipovi Krížikovi v priamom postavení na stred brány poslal loptu tak, že tá sa obtrela o brankárovu žrď po jeho pravej ruke z vonkajšej strany.

Domáci mali skvelú príležitosť dať gól v 1. polčase iba raz, ale po hlavičke ich útočiaceho hráča v dobrom streleckom postavení skvele zasiahol robinzonádou reprezentačný brankár U18 Filip Baláž.

Po zmene strán a bezgólovom polčase bolo v kabíne dorastencov Slovana veľmi dusno. Hlas trénera Vladimíra Gála bolo počuť až na nádvorie spomenutej akadémie, ktorá sídli v areáli bývalého Rapidu. Prekvapili ošúchané a časom poznačené vonkajšie priestory, aj chýbajúci hlásateľ o najdôležitejších momentoch, ktoré sa na hracej ploche počas majstrovského stretnutia I. dorasteneckej ligy U19 udiali.

Nás zaujalo aj kopnutie do členka brankára MFK Dukla Filipa Baláža, keď po akcii súpera loptu zneškodnil a pohotovo poslal výkopom znova do hry. Ten faul na brankára a faulujúceho mladého futbalistu bol v prázdnej šestnástke zjavný, ale ostal postranným rozhodcom nepovšimnutý! Samotní diváci, ktorých bolo na tej časti tribúny asi 15, protestovali hlasito. Žeby sa čiarový Miloš Lalo z Pezinka opieral o kamarátsky a priateľský pohľad pozorovateľa a delegáta stretnutia Jaroslava Zábranského?!...

Nevieme čo ukáže videokamera, ale my sme tiež boli svedkami toho, čo nemá z fair – play nič spoločné. Zápas samotný hrali družstvá až na bežné priestupky vyplývajúce z herného nasadenia inak fair – play. Popisovaný moment by si zaslúžil podľa našej mienky disciplinárne potrestanie. Ale od toho sú tam predovšetkým delegované osoby SFZ!

V 2. polčase Slovan pridal na hernej aktivite. Zatlačil súpera pred jeho šestnástku a obrana MFK Dukla sa nemohla sťažovať na nedostatok práce. Skvele si v nej počínali hlavne obaja stopéri Adam Červeň a Patrik Reptiš, ktorý hral tentoraz veľmi dobre a aktívne. Tak vo vzduchu ako i na zemi. Veľmi veľa lôpt pozbieral záložník a pracant na celej ploche ihriska Tomáš Koreň. Keď v 50. minúte striedali tréneri Valach – Strelec zraneného Jackuliaka, ktorý sa zrazil v zápase počas boja o loptu s ďalším bývalým hráčom z Banskej Bystrice, v súčasnosti reprezentantom v drese Slovana Marekom Mičákom, ktorého odniesli z hracej plochy na nosidlách, prišiel na hraciu plochu Jozef Kandala. Hral dobre, z hĺbky poľa založil útok a ten mal v 87. minúte aj gólové zakončenie. Z ľavej strany ihriska poslal dlhú krížnu prihrávku do odkrytej obrany Slovana, kde sa pohyboval veľmi dobre počas celého zápasu Adam Hanes, lopta preletela až za obranu Slovana, jeho hráči si mysleli, že sa dostane za bránkovú čiaru a bude koniec stretnutia. Pohyblivý futbalový srdciar Hanes však šprintom loptu zachytil za súperovou obranou, späť je poslal do prázdnej šestnástky, kde z pravej strany nabiehal Martin Laurinc ml., syn bývalého hráča Dukly Martina Laurinca st., ktorý už z takej pozície nezaváhal a pokojne dal víťazný gól svojho družstva.

Slovan sa na vyrovnanie nezmohol aj preto, lebo tréner Valach poslal do poľa z lavičky namiesto Horvátha v závere 2. polčasu aj Richarda Reptiša a ten tiež, hlavne hlavičkovými úspešnými súbojmi, posilnil obrannú fázu svojho kolektívu, ale aj ojedinelými presnými centrami nútil hráčov Slovana vracať sa do svojich brániacich pozícií, čím otupil údernú silu Slovana. Slovan si počas herne aktívnejšej útočnej hry ani po zmene strán čistú gólovú príležitosť nevypracoval. To, čo prešlo za obranu Dukly, buď pochytal pozorný a dobre čítajúci hru, brankár Filip Baláž alebo išlo vedľa jeho brány.

Slovan Bratislava – MFK Dukla 0:1 (0:0), gól dal v 87. minút Martin Laurinc ml.. ŽK: 61. Hornyák, 69. Molčan, 82. Lacko - 27. Červeň, 33. P. Reptiš, 41. Laurinc ml.. Rozhodovali: Mastiš – Lauer, Lalo.

Zostava MFK Dukla: Baláž - Šimúth, Červeň, Patrik Reptiš, Patrnčiak – Laurinc ml. (90. Truban), Koreň, Hanes, Macko, Jackuliak (50. Kandala) – Horváth (83. Richard Reptiš)

Copyright © 2020 Športová agentúra Dukla. Všetky práva vyhradené. Na obsah článkov a fotografií sa vzťahuje autorský zákon.