• Ligoví dorastenci MFK Dukla v derby s Podbrezovou na 3 frontoch
Dorast / Jozef Mazár, Športová agentúra DUKLA / 20.09.2020

Ligoví dorastenci MFK Dukla v derby s Podbrezovou na 3 frontoch

Po zmocnení sa lopty Jozefa Kandalu v červenom drese, v momente presnej prihrávky na Adama Hanesa (mimo fotoobjektív), v pozadí behom asistuje v útočnej akcii ďalší striedajúci hráč René Horváth. Zo stretnutia FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla U19 1:1. Hralo sa o 11. 00 v sobotu 19. septembra na ihrisku vo Valaskej. Foto: Roman Reptiš

Na 3 frontoch bojovali ligoví dorastenci MFK Dukla v sobotňajších zápasoch s FK Železiarňami Podbrezová. V zápase najviac sledovanom, ktorý hrali chlapci U19 vo Valaskej pri Podbrezovej, nepodali zverenci MFK Dukla najkvalitnejší výkon. Napriek tomu mali počas stretnutia miernu hernú prevahu ale celková úroveň zápasu bola kostrbatá. V konkrétnejšom vyjadrení, v zápase bolo veľa nepresností v nahrávkach, chýbala hráčska kreativita, až na pár výnimiek, veľa vzruchu pred bránami nebolo.

Za prvých 45 minút mali viac z hry chlapci MFK Dukla ale polčas prehrali po hrubej chybe v obrane. Vyprodukoval ju Jackuliak, ktorého postavili tréneri ako „ľavonohého hráča“ s výrazne útočným spôsobom hry, na pravú stranu obrany. Tí, ktorí poznajú jeho úžasnú chuť držať loptu aj vtedy, keď by mal prihrávať, sa už pri oznámení zostavy čudovali trénerskému ťahu dvojice Valach – Strelec. Samozrejme, tréneri vedia najlepšie, prečo taký ťah. Možno očakávali nábehy niektorého záložníka na jeho lopty v strede poľa, ale tie neprichádzali, ba naopak jediný gól padol, keď sa Jackuliak snažil v závere polčasu preniknúť na hranici vlastnej šestnástky s loptou do jej stredu, tam loptu stratil, tá putovala postupne do blízkosti brány pozorne chytajúceho Baláža, aby zblízka z kopačky domáceho Gajana skončila v 43. minúte v jeho sieti.

Aj v 2. polčase začal Jackuliak, typický útočný typ hráča so všetkými pozitívnymi i negatívnymi vlastnosťami, v obrane. MFK Dukla až do striedania nehrala v poli dobre, pravá strana zálohy bola z hry prakticky vypojená a tým sa ani Jackuliakovi nedostávalo podpory v jeho obranných činnostiach. Adam Hanes, jediná výraznejšia individualita aj v tomto zápase na ihrisku, už v 1. polčase viac raz potiahol loptu až pred súperovu bránu ale vtipnej prihrávky sa mu veľmi od spoluhráčov nedostávalo.

Domáci sa snažili prenikať cez dvojicu Filip Szetei – Marek Belko po pravej strane ale na tej strane obrany hrali v dresoch MFK Dukla dobre Oliver Patrnčiak a Patrik Reptiš. Ťažko je v dresoch MFK Dukla hodnotiť každého hráča ale bod z Podbrezovej po nerozhodnom výsledku je veľmi vzácny, dobrý. Tak ako dobré boli pre vývin hry zmeny na ihrisku. V 62. minúte poslali tréneri do záložného radu na pravú stranu Jozefa Kandalu. Čítankové boli znova najmenej 2 krásne výmeny v útočnej fáze práve medzi nim a Adamom Hanesom. Nie prvý prípad, keď sú obaja na hracej ploche.

Aj Jackuliak prešiel neskôr do útočného 4-záprahu, kde bol užitočnejší ako v obrane. Iste tam trpel aj psychicky. V 66. minúte striedal Škrteľa na hrote útoku MFK Dukla Horváth a práve tento hráč dal tesne pred záverečným hvizdom málo pohybujúceho sa hlavného rozhodcu Holasa vyrovnávajúci gól. Vo chvíli, keď už nebol z domácich na ihrisku útočník Belko, lebo ho striedal Koros. Aj taký býva futbal.

U19:
FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla 1:1 (1:0)

Góly: 43. Patrik Gajan – 93. René Horváth
ŽK: Geschwanter – Červeň
Rozhodovali: Holas – Hancko, Železňák
Prizeralo sa vyše 100 divákov.

Zostava MFK Dukla: Baláž – Jackuliak, Červeň, Patrik Reptiš, Patrnčiak – Výbošťok (62. Kandala), Macko, Koreň, Rusko – Hanes, Škrteľ (66. Horváth)

U17:
MFK Dukla – FK Železiarne Podbrezová 0:1 (0:0)

Gól: 54. Patrik Hanes

V I. lige mladšieho dorastu U17 domácim neuznal rozhodca Legíň gól a po 2. žltej karte vylúčil Matulu.

ŽK:
Matula 2x, Kaliský, Jurík – Kadura
Prizeralo sa 50 divákov.
MFK Dukla je v tabuľke posledná, bez jediného bodu!

U16:
MFK Dukla – FK Železiarne Podbrezová 2:1 (2:1)

Góly boli zaznamenané v 1. polčase: 19. Kukučka, 21. Urban – 38. Baričiak
Rozhodovali: Kováč – Lagíň, Tuma
Prizeralo sa 60 divákov.

Copyright © 2020 Športová agentúra Dukla. Všetky práva vyhradené. Na obsah článkov a fotografií sa vzťahuje autorský zákon.