• Mladší dorastenci odštartovali jar úspešne
Dorast / BBonline.sk / 02.03.2024

Mladší dorastenci odštartovali jar úspešne

„Veľmi ma teší štart kategórie mladšieho dorastu U17, U16 do jarnej časti. Odohrali sme dva ťažké zápasy kde sme herne určite nesklamali a výsledkovo veľmi potešili,“ uviedol Richard Rubint športový riaditeľ mládeže.

Sedemnástka otočila duel s Petržalkou

Naši mladší dorastenci v stredu 28. februára odštartovali jarnú časť proti rovesníkom z Petržalky na Mestskom mládežníckom štadióne. Tím U17 prehrával od 32. minúty, ale už v 34. minúte vyrovnal Peter Korčok. Hostia si v závere prvého polčasu prinavrátili vedenie, no sedemnástka Dukly predviedla skvelý obrat, keď po góloch Richarda Komoru a Mateja Chromeka v závere stretnutia vyhrala 3:2. Po úspešnom štarte jarnej časti sa posunula na 10. miesto. Nasledujúci zápas odohrá v sobotu 16. marca od 11.00 h na ihrisku ŠK Slovan Bratislava.

Csaba Csányi, tréner MFK Dukla U17: „V prvom jarnom kole sme hostili vynikajúceho súpera z Petržalky, ktorý svoju výkonnosť v zápase aj potvrdil. Dobre kombinovali, mali dobrý pohyb, boli dominantní. My sme sa zamerali na dobrú defenzívu a z kompaktného bloku sme prechádzali do rýchlych útokov. Po nedôslednom bránení vo vlastnom pokutovom území sme inkasovali v prvom polčase dvakrát a do šatní sme odchádzali s jednogólovým mankom. V polčase sme prestriedali a hráči priniesli oživenie. Hru sme zjednodušili a po rohovom kope a následnom rýchlom útoku sme výsledok zápasu otočili v náš prospech. Myslím si, že dnes rozhodla bojovnosť a vôľa po víťazstve v náš prospech. Z výsledku sme po zápase mali obrovskú radosť a dúfam, že bude inšpiratívna do ďalších zápasov. Hráčom gratulujem k víťazstvu.“

I. LMD U17 – 15. kolo – streda 28.02.2024, 11.00 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka 3:2 (1:2)

Góly: 34. Korčok, 80. Komora, 82. Chromek – 32. Červenka, 44. Kováčik. ŽK: 53. Barilla (Petržalka).

Zostava MFK Dukla U17: Slovák – Stupavský, Komora, Rusňák, Mandzák, Rubint (71. Glemba), Chromek (C), Siviček, Korčok (62. Bartoš), Stoľar (46. Kráľ), Kobzoš (46. Kubala).

---

Šestnástka získala bod

Ani U16 nevyšla naprázdno. Hostia sa síce ujali vedenia z penalty, ale v úvode druhého polčasu vyrovnal na konečných 1:1 Martin Kormančík. Naša šestnástka sa posunula na 12. priečku. Ďalší zápas odohrá v sobotu 16. marca od 13.15 h v Bratislave proti Slovanu.

Tomáš Dzúrik, asistent tréner MFK Dukla U16: „Úvod zápasu patril hosťom z Petržalky, kde sme sa nevedeli zo začiatku vysporiadať hlavne s ich zakladaním útoku. Výraznejšiu šancu si však hostia nevypracovali. Postupne sme sa dokázali hosťom vyrovnať v poli, ale bez výraznejšej gólovej šance. Gól sme inkasovali po penalte a chybe brankára Nogu, ktorý nás však do tohto momentu viackrát podržal. V prestávke sme chalanov nabádali, aby boli ešte odvážnejší. Hneď v úvode druhého polčasu sa nám podarilo vyrovnať, keď dlhý výkop Nogu sa dostal ku Kormančíkovi, a ten svoju premiéru okorenil gólom. Zvyšok zápasu ďalšie šance nepriniesol, okrem jednej šance hostí, keď sme súperovi takmer darovali druhý gól, no pred bránkovou čiarou skvele zasiahol Slavinskyi. Veríme, že bod proti kvalitnému súperovi našim chlapcom pomôže do ďalšej práce. Hlavne nás teší fakt zlepšenia herného výkonu každého jednotlivca oproti jesennej časti súťaže. Za predvedený výkon proti kvalitnému súperovi patrí od nás trénerov poďakovanie.“

I. LMD U16 - 15. kolo – streda 28.02.2024, 13.15 h – MMŠ Radvaň-Kráľová UT

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka 1:1 (0:1)

Góly: 42. Kormančík – 29. Žiga (pen.)

Zostava MFK Dukla U16: Noga - Vierik, Slavinskyi (C), Bednarčík, Balaj (70. Hajdúch) – Debnár (70. Chromek), Hollý – Kubaľák (4. Page) – Ferenc, Mališ (64. Rovňaník) - Fajčík (41. Kormančík).

V novej sezóne motivácia v Niké lige aj v reprezentácii SVK 21

Nešťastná prehra v Komárne v samom závere

V derby sme podľahli Podbrezovej, v druhom polčase sme nevyužili početnú prevahu