• Mladší žiaci Dukly nedali v derby šancu Podbrezovej
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 22.03.2022

Mladší žiaci Dukly nedali v derby šancu Podbrezovej

Uplynulý týždeň boli v akcii už aj najmladší žiaci Dukly. V Žiline u silného súpera síce neuspeli, ale v Podbrezovej v nedeľu derby stretnutia zvládli a jasne vyhrali.

U13:

MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica 6:1 (2:1)

Gól za Duklu: Patráš.

Zostava + striedania MFK Dukla: Auxt - Kubiš, Kmeť, Bednarčík, Jančiar - Pizzolato, Lepieš, Pecník, Penksa, Kolárik - Patráš ( Sokol, Debnár, Catloš, Kočvara, Krnáš, Genči)

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 1:5 (0:3)

Góly za Duklu: Patráš 3, Lepieš, Kubiš

Zostava + striedania MFK Dukla: Auxt - Kolárik, Kmeť, Bednarčík, Kočvara - Lepieš, Pizzolato, Penksa, Pecník, Debnár - Patráš ( Kubiš, Genči, Jančiar, Čatloš, Krnáč, Gábriš, Seifert, Sokol)

Banskobystrickí mladší žiaci z U13-ky odohrali dve ligové stretnutia najvyššej súťaže vo svojej vekovej kategórii na ihriskách súperov. Vo štvrtok sa predstavili na pôde druhého celku súťaže a predviedli tam solídny prvý polčas. Žiaľ v druhom inkasovali rýchle dva góly, čo im ubralo na sebavedomí a už nedokázali mladým ´Šošonom´ intenzívnejšie vzdorovať. V nedeľu už bol zápas v Podbrezovej plne v réžii chlapcov Dukly. Jasne dominovali na ihrisku a zaslúžene si pripísali tri body do tabuľky. Okrem piatich gólov mohli pridať aj ďalšie. Hetrik zaknihoval náš útočník Patráš.

Obe stretnutia našej U 13-ky zhodnotil náš tréner Matúš Holécy:

„Odohrali sme dva rozdielne zápasy. V prvom sme cestovali do Žiliny, kde sme narazili na súpera vysokej kvality. V prvom polčase sme sa snažili o dobrú organizáciu obrany, aktívne napádanie, čo sa nám darilo a dostávali sme sa aj do nebezpečných situácií, ktoré neskončili gólom. V druhom polčase nám rýchlo súper odskočil o dva góly, čo nemalo dobrý vplyv na náš výkon v druhom polčase. Chlapci prestali aktívne napádať, prestali hrať sebavedome, čoho výsledkom boli ďalšie góly do našej siete. V zápase v Podbrezovej nám vyšiel vstup do zápasu, aj keď sme na začiatku po veľkých šanciach skóre neotvorili, chlapci hrali sebavedome, kolektívne a počas celého zápasu sme boli lepším mužstvom. Počas zápasu sme striedali útočné akcie po stranách ihriska s kolmými prihrávkami na útočníka Mateja Patráša, ktorý okrem troch gólov mohol skórovať aj viackrát. Smerom dozadu sme súpera nepustili do žiadnej šance, až na poslednú minútu zápasu, kde sme zbytočne faulovali a súper premenil pokutový kop.“

Žilina – Zvolen 9:0, L. Mikuláš – R. Sobota 15:0, Ružomberok – Lučenec 7:0, Pohronie – Martin 3:9, Jupie – Námestovo 6:0.

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v trinástom kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 26. marca10.00 hodine doma na umelej tráve na Štiavničkách a privítajú MFK Tatran Liptovský Mikuláš.

U 12:

MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica 23:3 (9:2)

Góly za Duklu: Kaštiel 2, Horváth.

Zostava a striedania MFK Dukla: Dohnálek, Kováč, Horváth, Holík, Žambor, Poljovka, Drozd, Holubčík, Šimko, Uram, Záhorec, Lačný, Kaštiel, Ďubek, Stupavský, Švantner, Búry, Perichta, Haverla

FK Železiarne Podbrezová – MFK Dukla Banská Bystrica 4:9 (2:5)

Góly za Duklu: Perichta 4, Kaštiel 2, Žambor, Horváth, Záhorec

Aj našu dvanástku čakal vo štvrtok silný celok, mladí Žilinčania sú v tabuľke na druhom mieste a potvrdili nespornú kvalitu. V Podbrezovej to už bol iný duel, v ňom mali naši najmladší žiaci navrch po futbalovej stránke, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku.

Oba zápasy nám zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Čo sa týka Žiliny, vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, v ktorom to bude viac o bojovnosti a ochote behať bez lopty. Prvý polčas sme dokázali ako tak vzdorovať súperovi, no druhý polčas bol plne v réžii súpera, ktorý nás už nepustil do ničoho. Za pozitívum sa dá určite brať prvý polčas, v ktorom sa jedna partia dokázala v istých fázach hry herne vyrovnať silnému súperovi i keď prehrala tento polčas 2:3. Zápas v Podbrezovej sa nám podarilo dotiahnuť do víťazného konca, aj keď výkon nebol ani zďaleka optimálny. Strácali sme veľké množstvo lôpt a to úplne zbytočne, keď sme sa vybíjali v osobných súbojoch namiesto toho, aby sme riešili dané situácie kombinačne. Vďaka vysokému napádaniu sme súpera nepustili do hry. Podbrezovčania sa dokázali presadiť jedine dlhými loptami za obranu, s čím sme sa dokázali vysporiadať až v závere stretnutia.“

Ružomberok – Lučenec 19:7, Žilina – Zvolen 55:3, L. Mikuláš – R. Sobota 23:6, Jupie – Námestovo 33:7, Pohronie – Martin 2:27.

Mladší žiaci Dukly kategórie U 12 sa najbližšie predstavia trinástom kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 26. októbra11.30 hodine na umelej tráve v areáli Štiavničky a privítajú tam MFK Tatran Liptovský Mikuláš.