• Na jar sme stále neprehrali, no chýbajú víťazstvá
A tím / MFK Dukla / 06.04.2019

Na jar sme stále neprehrali, no chýbajú víťazstvá

V sobotu 6.apríla privítali futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica v 22.kole druhej ligy na Štiavničkách futbalistov Interu Bratislava. Inter prišiel do Banskej Bystrice s cieľom prerušiť negatívnu jarnú sériu v ktorej z 12 možných bodov získal len jeden za remízu v derby zápase v Petržalke.
V zostave trénerovi Miroslavovi Jantekovi chýbal zranený Šulc a chorý Tóth. Domáci duklisti chceli pokračovať v jarnej sérii zbierania bodov, keď na jar zo štyroch zápasov ich získali šesť a neokúsili trpkosť prehry. Tréner Stanislav Varga urobil oproti zápasu v Šamoríne jednu zmenu keď miesto Dolného od začiatku zápasu postavil do základu Savića. Úvod patril Dukle, keď už v druhej minúte vyskúšal pozornosť brankára Hrdličku strelou z poza šestnástky Willwéber a v šiestej minúte Polievkovu strelu z ťažkého uhla brankár chytil. Hostia mohli ísť do vedenia v 9.minúte, keď po centri z ľavej strany si Kupčík takmer zrazil centrovanú loptu do vlastnej brány, ale brankár Krejčí loptu chytil. V 26.minúte strelu Laksíka z hranice šestnástky brankár Hrdlička chytil. V 28.minúte po závare v hosťujúcej šestnástke strely Polievku, Vajdu a Snitku hosťujúca obrana zblokovala a odvrátila do bezpečia. A keď sa v 37.minúte neujala ani strela Willwébera, ktorú hosťujúci brankár odvrátil na rohový kop, išli mužstvá po polčase do šatní za nerozhodného stavu 0:0. Druhý polčas opäť začala lepšie Dukla. Strelu Dolného v 47.minúte Hrdlička vyrazil a útok Kupčíka hosťujúca obrana vo vnútri šestnástky zastavila. V 57.minúte sa do dobrej šance dostal hosťujúci Jacko. Jeho strelu Krejčí odvrátil na rohový kop z ktorého na prednej žrdi Haladej zaznamenal hlavou vedúci gól Interu. V 62.minúte Inter išiel do protiútoku troch na jedného, ale brankár Krejčí loptu chytil. Bol pritom faulovaný Ekangamenem, ktorý dostal druhú žltú kartu a musel opustiť ihrisko. V 66.minúte hlavička Vajdu išla mimo ľavej žrde hosťujúcej brány a v 75.minúte hlavička Willwébera smerovala priamo do rúk Hrdličku. V nadstavenom čase domáci kolektív dokázal v poslednej minúte stretnutia zásluhou hlavičky Laksíka vyrovnať na konečných 1:1.

MFK Dukla Banská Bystrica  FK Inter Bratislava 1:1 (0:0)
Góly: 90+.Laksík  58. Haladej
ŽK: 79.Kupčík  45.Ekangamene, 45.Haladej
ČK: 62.Ekangamnene (po 2 ŽK)
Rozhodovali: Papuča  Halíček, Vass
Diváci: 632

Zostava MFK Dukla: Krejčí  Vajda, Kupčík, Prikryl  Migaľa, Snitka, Willwéber (77.Malík), Savić (10.Dolný)  Starší, Vaščák (15.Laksík), Polievka

Stanislav Varga, tréner Dukly: 'Mali sme dosť veľa príležitostí na to aby sme išli do vedenia ale myslím si, že brankár hostí mal dobrý deň. My sme mali smolu v tom, že  v pätnástej minúte sme museli vystriedať dvoch najskúsenejších hráčov, takže sme to museli preskupiť. Potom sme dostali gól z rohového kopu a opäť sme sa usilovali dobyť bránu súpera. Mužstvu slúži ku cti, že hralo dovtedy, kým rozhodca neodpískal koniec zápasu.'

Najbližšie sa naša Dukla predstaví vo večernom zápase v Žiari nad Hronom v piatok 12.04.2019 o 19:00.

Polievka pred Žilinou: Chceme nadviazať na dobré výsledky