• Na ťažkom teréne, v nie jednoduchom zápase, víťazstvo nad Bardejovom
A tím / Jožo Ivan a Jaro Šiška, Športová agentúra DUKLA / 10.10.2020

Na ťažkom teréne, v nie jednoduchom zápase, víťazstvo nad Bardejovom

Dôležitý moment zápasu. 20. minúta. Hosťujúci pilier bardejovskej obrany Lukáš Horváth s číslom 12 dostáva 2. žltú kartu za zatiahnutie záchrannej brzdy za polovicou ihriska, keď by mu už ušiel Jožko Dolný, po ktorej ihneď nasledovala červená karta a oslabil tým svoje mužstvo na min. 70 minút, z ktorých bolo nakoniec až 74.

V 12. kole II. futbalovej ligy hostili futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica vo svojom prechodnom domovskom stánku vo Zvolene futbalistov Partizána Bardejov.

Úvod stretnutia patril Dukle. V 3. minúte center Uhrinčaťa z pravej strany našiel v šestnástke Laksíka ale jeho hlavička išla nad bránu hostí. O 3 minúty neskôr, po akcii Uhrinčať – Dolný – Starší, posledne menovaný mieril vysoko nad hosťujúcu bránu. V 8. minúte zahrávala Dukla prvý rohový kop – z pravej strany. Center Dolného hosťujúci brankár, pred nabiehajúcim Noskom, chytil.

V 12. minúte prvý strelecký pokus Snitku išiel mimo pravej žrde hosťujúcej brány. Po jeho zahratí uvidel 1. žltú kartu za opakovanú nemiestnu kritiku rozhodcu, v prerušenej hre, hosťujúci Horváth, dlháň, zhruba o hlavu vyšší od ostatných hráčov, pilier bardejovskej obrany.

Prvú gólovú šancu mal na svojich kopačkách v 13. minúte domáci Laksík. Z 5 metrov však namieril priamo do brankára Čikoša-Pavlička. Domáci naďalej útočili ale centrované lopty, z oboch strán, aj z rohových kopov, nenachádzali v šestnástke hostí domácich útočníkov a obrana hostí si s nimi bez problémov poradila.

V 19. minúte poslal spoluhráč kolmicou po ľavej strane do protiútoku Dolného, ktorý si 5 metrov za polkou ihriska obhadzoval posledného stopéra Bardejova, ktorým bol už spomínaný dlháň Horváth a ten ho fauloval. Následne dostal v 20. minúte 2. žltú kartu a následne červenú a musel opustiť hraciu plochu.

Toto vylúčenie, ako sa neskoršie ukázalo, možno skôr uškodilo ako pomohlo hráčom MFK Dukla. Bardejov sa totiž zatiahol a začal taký hádzanársky futbal – koldokola obliehanie šestnástky hostí.

V 23. minúte po peknej akcii, po ľavej strane, prudký center Frimmela prešiel popred hosťujúcu bránu a Starší z ťažkého uhla strieľal priamo do hosťujúcich obrancov. V 39. minúte domáci tréner Varga stiahol z ihriska Uhrinčaťa a na jeho miesto poslal Vujoševića, keďže obrana Dukly mala voľnejšie a vpredu sa zase nedokázala presadiť. Ten hneď po príchode na ihrisko mieril hlavou mimo ľavej žrde hosťujúcej brány.

V 41. minúte sme boli svedkami málo vídaného vynúteného striedania v hosťujúcom kolektíve pre postupne odpadávajúce jeho číslo 21 na drese.

V závere 1. polčasu mal 2 možnosti na strelenie gólu domáci Dolný. Jeho strelecké pokusy z 15 metrov išli, v prvom prípade mimo brány, a v druhom prípade nastrelil 2 obrancov hostí. A tak sa do kabín išlo bez gólov.

I úvod do 2. polčasu mala lepší Dukla. V 49. minúte, po najväčšom závare v hosťujúcej šestnástke, ani v jednom rade 2-násobné strelecké pokusy Snitku a Noska, ako i strela Richtárecha, neprešli cez obranný val hostí. V 52. minúte center Laksíka sprava našiel v šestnástke dobre postaveného Vujoševića ale jeho hlavička išla nad bránu.

V 58. minúte prihral, v protiútoku od pol ihriska, pri prečíslení 4 na 3, na ľavej strane výborne Dolný do behu Vujoševićovi, ktorý výborne vystrelil, brankár strelu vyrazil, avšak Vujošević znovu tvrdo vypálil už do odkrytej brány a brankár už bol bezmocný – 1:0.

O 4 minúty neskoršie center Prikryla na nabiehajúceho Vujoševića odvrátila do bezpečia obrana Bardejova. Z protiútoku center Stachuru prešiel popred celú domácu bránu bez toho, že by ho buď odvrátili domáci obrancovia alebo hosťujúci útočníci ho umiestnili za chrbát brankára Hrušku.

V 65. minúte pri druhom striedaní v domácom kolektíve odišiel z ihriska Dolný a na ihrisko prišiel Tóth. Ten hneď pri prvom dotyku s loptou poslal do úniku Vujoševića, pred ktorým dobre zasiahol pred 2 minútami nastúpivší Petko a zmaril dobre sa rozbiehajúcu akciu domáceho kolektívu.

V 67. minúte odmietol Laksík pravdepodobné rozhodnutie, keď po prízemnom centri Frimmela spálil tutovku – z 5 metrov trafil len reflexívne sa presúvajúceho brankára v smere centra aj strely. Trafil brankára, či to brankár vyrazil, je vždy problematické akékoľvek tvrdenie v takomto prípade, skôr platia asi obidve. Definitívne sa tak ešte stále nerozhodlo.

V 70. minúte Vujoševićovu hlavičku smerujúcu pod brvno chytil hosťujúci brankár. Výborne chytajúci, a perfektne organizujúci obranu, veľmi skúsený bardejovský brankár Čikoš-Pavličko, sa opäť vyznamenal i v 78. minúte, keď tvrdú strelu Vujoševića vyrazil na rohový kop.

V 82. minúte bol na hranici šestnástky faulovaný Laksík. Prikrylov trestný kop však išiel 2 metre nad bránu. V závere zápasu v 93. minúte zahrával z pravej strany, takmer od rohovej zástavky, Elmazi trestný kop, ale jeho centrovanú loptu pred brankára Hrušku domáca obrana odvrátila do bezpečia. A tak napriek tomu, že sa brankár Dukly Hruška celý zápas „nudil“, po tomto trestnom kope, a v prípade smoly pre domácu Duklu, mohlo byť napokon všetko inak.

Dukla si najtesnejšie víťazstvo plne zaslúžila, keďže neustále a neúnavne útočila, nehovoriac o tom, že súper z Bardejova nevystrelil ani raz do priestoru brány. Napriek značnej snahe ich hráčov, oslabený o vylúčeného Horvátha už v 19. minúte, to mali proti Dukle zložité a nebodovali, keďže viac im v tomto zápase Dukla nedovolila.

Problémom je stále aj zvolenský trávnik, kde sa zdá, že chýba profesionalizmus pri jeho údržbe. Po jeho povalcovaní a pripravovaní na zápas, na ňom potom podľa našich informácií mali tréning zvolenskí hráči, po čom trávnik niesol značné stopy nekvality.

Dukla si pripísala do tabuľky ďalšie 3 body a udržala si naďalej vedúce postavenie.

MFK Dukla B. Bystrica  Partizán Bardejov 1:0 (0:0)

Gól: 58. Miladin Vujošević

Zostavy

MFK Dukla Banská Bystrica:
Hruška –  Kupčík, Nosko, Prikryl – Uhrinčať (39. Vujošević), Snitka (K), Richtárech (91. Patrik Vajda), Frimmel – Starší, Dolný (65. Tóth) – Laksík

Partizán Bardejov BŠK:
Čikoš-Pavličko (K) – Švec, Jarzebak, Horváth, Mikolaj (63. Selimi) – Akahwakou, Dzurík – Stachura (76. Černák), Serečin (41. Tata), Lukáč  (76. Elmazi) – Santos (63. Petko)

Rozhodovali: Papuča – Vass, Kuba
Žlté karty: 12. a 20. Horváth
Červená karta: 20. Horváth
Počet divákov: 0 – bez divákov kvôli koronavírusu COVID-19

Najbližší majstrovský futbalový zápas by mala odohrať MFK Dukla v Šamoríne v nedeľu 18. októbra 2020 o 10:30. Avšak to nie je isté, kvôli avizovaným sprísneným opatreniam, ktoré majú byť vyhlásené zajtra 11.10.2020.

V 4. kole Slovnaft Cupu má hrať MFK Dukla doma so Skalicou 27.10.2020 o 13:30 ale POZOR! – nie vo Zvolene ale na ihrisku v Kremničke.

Copyright © 2020 Športová agentúra Dukla. Všetky práva vyhradené. Na obsah článkov a fotografií sa vzťahuje autorský zákon

Tesná prehra v poslednom kole na pôde vicemajstra, všetky oči sa však už opierajú na play off o učasť v EKL