• Najmladší dorast vyhral v Košiciach, tesné prehry U19-ky a U17-ky
Dorast / MFK Dukla (PR) / 27.09.2021

Najmladší dorast vyhral v Košiciach, tesné prehry U19-ky a U17-ky

V sobotu odohrali ligové stretnutia 9. kola najvyššej súťaže na Slovensku dorastenci MFK Dukla. Sily si zmerali s Košicami. Žiaľ náš starší dorast v Kremničke podľahol tesne 1:2, keď opäť nepremenil penaltu. Na východe Slovenska prehrala sedemnástka 0:1 gólom zo štandardnej situácie v poslednej minúte! Potešila náš však víťazstvom 1:0 najmladšia šestnástka.

U-19:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Košice 1:2 (0:1)

Góly: 90´ Rusko - 19´ Segeďa, 54´ Magda. Rozhodoval: Foltán.

Zostava MFK Dukla a striedania: Baláž - Jaroš, Klimpl, Červeň, Ždánsky - Kandala, Köroš - Varga, Svetlík, Jackuliak - D. Rusko

Hralo sa v Kremničke na nie celkom dobrom teréne po nájazdoch diviakov začiatkom tohto mesiaca. Rozryté časti boli zasypané pieskom, v rohovej zastávke bol novorozrytý trávnik po nájazde diviaka. Do vedenia žiaľ išli hostia. Ťažili zo štandardky a našej chyby, využil toho Segeďa – 0:1. My sme mali šance na vyrovnanie, avšak trápi nás koncovka. Po zmene strán sme opäť nepremenili pokutový kop, nepresadil sa Svetlík a hneď vzápätí rozladení z tohto momentu sme inkasovali gól na 0:2 po zásahu Magdu. Napriek tomu naši dorastenci zdvihli hlavy, bojovali až do konca, mali príležitosti, no využili iba jednu v poslednej minúte, kedy sa presadil útočník Rusko. Na vyrovnanie nám už čas nezostal.

Našu tesnú prehru zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Jozef Mores:

„Chceli sme potvrdiť body z Popradu. Žiaľ, nepodarilo sa. Inkasovali sme po individuálnej chybe pred vlastnou 16-kou a nezvládnutej štandardnej situácii. Napriek tomu sme mali dostatok šancí na to, aby sme výsledok otočili, žiaľ efektivita zakončenia je stále naším veľkým problémom, opäť sme nepremenili penaltu. Pozitívom je, že napriek zbytočne inkasovaným gólom, nepremenenej penalte, mužstvo až do konca zápasu bojovalo a chcelo niečo urobiť s výsledkom. Napriek celkovému zlepšeniu, nás slabá efektivita zakončenia a zlé rozhodnutia v predfinálnej a finálnej fáze oberajú o možnosť výraznejšieho bodového zisku.“

Michalovce – Petržalka 3:0, Senica – Slovan 1:0, Trnava – Poprad 3:0, D. Streda – Žilina 4:2, Nitra – Ružomberok 2:3, Podbrezová – Trenčín 1:2. .

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel opäť doma, pravdepodobne v Kremničke. Sily si zmeriame v sobotu 2. októbra o 11.00 hodine s Trnavou.

Naša U 19-ka sa so šiestimi bodmi klesla na predposledné miesto. Na ôsmu Trnavu stráca sedem bodov. Tabuľku vedie Žilina, na konte má 21 bodov.

U-17:

FC Košice - MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Gól: 90. Slanina. Rozhodoval: Juhás. ŽK: Ádám – Kendra, Kapsdorfer, Sekáč, Hanečák.

Zostava MFK Dukla + striedania: Malec - Števonka, Garaj, Longauer, Mód - Bálint, Magát – M. Bača (76. Barbeník), Ádám, G. Kaliský – Kukučka (84. Senček)

Naša sedemnástka odohrala v Košiciach dobrý zápas. Úvod mali lepší domáci, ale postupne sme nielen hru vyrovnali, no mali aj navrch. Nedokázali sme sa však gólovo presadiť, mrzia najmä nevyužité štandardné situácie. A tak trestal v samom závere súper. Rozhodca Juhás daroval domácim priamy kop z asi sedemnástich metrov a ten Slanina kopol dobre, zariadil tak svojmu tímu nezaslúžené tri body. S arbitrom nesúhlasil najmä náš vystriedaný útočník Kukučka, po skončení zápasu ho kritizoval bez hanlivých výrazov, napriek tomu videl druhú žltú kartu, tým pádom červenú a zrejme v najbližšom ligovom stretnutí bude Dukle chýbať.

Trpkú prehru v Košiciach nám zhodnotil tréner našej U 17-ky Marián Strelec:

„Zápas sa mi hodnotí s ťažkým srdcom. Po úvodnom tlaku súpera sme sa od zhruba 10. minúty dostali do zápasu a skvalitnila sa hra tak v útočnej ako aj obrannej fáze. Vychádzali sme zo zabezpečenej obrany a po zisku lopty o konštruktívne zakladanie a vedenie postupného útoku. V pozmenenej zostave, hlavne na postoch krajných obrancov, sme dokázali vniesť pokoj a rozvahu v rozohrávke, čo malo pozitívny vplyv na celé družstvo v porovnaní s predchádzajúcimi zápasmi. Stali sme sa lepším tímom ako súper a naša hra mala dobrú hernú kvalitu. Druhý polčas sa niesol v opatrnosti oboch tímov. No napriek tomu sme hrozili súperovi rýchlym prechodom do útoku a vytvorením si možností zahrávania štandardných situácií. Nedokázali sme však využiť ani jednu na strelenie gólu, čo sa otočilo proti nám. Pán rozhodca sa ,,postaral'' o odpískanie priameho voľného kopu tesne pred pokutovým územím v samom závere zápasu, z ktorého sme inkasovali ,,podpásovku'' a neostávalo mi nič iné, ako pozerať sa na svojich oklamaných a zdrtených zverencov. Chlapci si zaslúžia za predvedený výkon veľkú pochvalu. Máme pred sebou ďalší zápas, ktorí sme odhodlaní zvládnuť.“

Poprad – Trnava 0:2, Žilina – D. Streda 2:0, Ružomberok – Nitra 2:3, Slovan – Senica 5:0, Petržalka – Michalovce 1:0.

Program:

Naša sedemnástka odohrá najbližší ligový zápas opäť na ihrisku súpera, v sobotu 2. októbra o 11.00 hodine sa stretne so Spartakom Trnava v areáli Slávie na Rybníku.

V tabuľke sa sedemnástka Dukly nachádza na 12. mieste s piatimi bodmi, na jedenástu Trnavu stráca štyri body. Ne vedúcej priečke je Slovan s 18-timi bodmi iba o skóre pred Žilinou.

U-16:

FC Košice – MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)

Gól: 10. S. Greško. Rozhodoval: Bucko.

Zostava MFK Dukla + striedania: Lipták - Levčík, A. Baláž, T. Kaliský, Kormaňák – S. Greško, Zachar, Dagnoli, Pinďura, Brštiak - Kaščák (od 90' Adame)

Mladší dorastenci z U-16-ky nás potešili. Išli rýchlo do vedenia Greškom a dostali sa tak na koňa. Ešte do prestávky mohli pridať druhý gól, boli lepším mužstvom na ihrisku. Aj v druhom polčase pokračovali v nastolenom trende, trošku sa ich potom snažil pribrzdiť prísny rozhodca, ale dokázali sa s tým naši mladíci vysporiadať a čo bolo podstatné, súpera nepúšťali do vyloženej šance. Zaslúžene si tak z východu republiky berú tri body.

Výhru v Košiciach zhodnotil tréner MFK Dukla U 16 Vratislav Greško:

„Oproti poslednému zápasu sme plánovali urobiť niekoľko zmien, ktoré však podporilo množstvo chýbajúcich hráčov pre chorobu. Napriek tomu sme vedeli, ako sa chceme prezentovať. Začiatok zápasu v napádaní nebol taký, ako sme si povedali, neskôr sa to však výrazne zlepšilo. Konečne sa nám podarilo streliť gól ako prvým po nádhernej akcii a mužstvu to nesmierne pomohlo. Bol to zápas plný emócií, boli sme však futbaloví, dôrazní, rýchlostne aj kondične výborne pripravení a hlavne sme boli ochotní urobiť krok navyše, neustále sme hrozili, mali sme výbornú prechodovú fázu a až na niektoré chyby bol prvý polčas plne v našej réžii. V druhom polčase sme pokračovali v našej hre, výborne nám naďalej fungoval stred poľa, prechodová fáza bola veľmi dobrá, vo finálnej fáze nám chýbal naopak pokoj. Neskôr pribudlo výrazne nervozity, začali padať karty pre nás a chvíľu trvalo kým sme sa s tým, čo sa dialo, vyrovnali. Súpera sme však naďalej nepustili do žiadnej gólovej šance a obranné štandardné situácie, ktorých bolo neúrekom, sme zvládli na jednotku. Takéto zápasy nás čakajú možno aj inde, sme však radi, že sme konečne vyhrali. Bolo veľa veľmi dobrých individuálnych výkonov, vieme však, že toto mužstvo má ďaleko väčší potenciál a môže sa výrazne zlepšovať. V predošlých zápasoch sme hrali rovnako dobre, ale sme nevyhrali, tentoraz sme k výbornému výkonu pridali aj výsledok. Uvidíme čo to urobí s mužstvom, keďže cestujeme do Trnavy, kde nás čaká ďalší náročný zápas.“

Program:

Futbalisti MFK Dukla U 16 odohrajú najbližšie ligové stretnutie znovu na ihrisku súpera, konkrétne v sobotu 2. októbra o 13.15 hodineTrnavou v areáli Slávie na Rybníkoch.

Naša šestnástka je v tabuľke na jedenástom mieste so siedmimi bodmi. Na čele je Žilina so ziskom 17-tich bodov, druhá je Trnava so 16-timi bodmi.

Strelecký žolík Depetris úradoval aj proti Slovanu: Štyri jarné góly v nadstavbe za krátky čas