• Naša ´juniorka´ vyhrala na pôde druhej Dunajskej Stredy!
Dorast / MFK Dukla (PR) / 18.10.2021

Naša ´juniorka´ vyhrala na pôde druhej Dunajskej Stredy!

V sobotu odohrali zápas 11. kola najvyššej súťaže na Slovensku starší dorastenci MFK Dukla a doslova šokovali celok DAC Dunajská Streda na jeho pôde. Domáci síce viedli 2:0, avšak naši mladíci duel otočili a vyhrali z nášho pohľadu 3:2!

Naši starší dorastenci neboli v Dunajskej Strede rozhodne favoritmi. Avšak nezľakli sa sily súpera a mohli ísť do vedenia hneď v úvode stretnutia. Veľkú šancu však nevyužil Dárius Rusko, keď išiel sám na bránku, no jeho lob skončil na brvne. Domáci túto výstrahu zobrali vážne. Začínali mať prevahu, ktorú pretavili do dvoch gólov po kolmých akciách s presnou koncovkou v oboch prípadoch Ferleťákom. V tridsiatej minúte tak bolo 2:0. Naše mužstvo však nemalo už čo stratiť, osmelilo sa smerom dopredu a útočilo hlavne cez krídelné priestory. Dôležité bolo, že mladí Duklisti využili v 45. minúte šancu po rohovom kope. Lopta išla do šestnástky na Kandalu, ktorý strieľal, brankár DAC loptu iba vyrazil a Dárius Rusko nemal problém skórovať pred odkrytou svätyňou súpera – 2:1.

Na druhý polčas poslali domáci dvoch nových hráčov, ale príliš im táto zmena neprospela. Na ihrisku to už bola vyrovnaná partia. Stále sme hrozili po krídlach a napokon aj vyrovnali. Jackuliak sa práve na krídle presadil, našiel dobre postaveného Köröša a ten v 54. minúte predviedol kvalitné zakončenie – 2:2. Naďalej sme boli aktívni a hlavne kompaktní, hrozil súper, ktorý poslal ďalších dvoch nových hráčov na plochu, ale hrozili sme aj my. Kľúčový moment vznikol pred našim tretím gólom. Vyloženú šancu Dunajskej Stredy zneškodnil brankár Balco, ktorý skvele nahradil absentujúceho Baláža a my sme udreli. Dárius Rusko eliminoval stred súperovej obrany, mal aj potrebné šťastie a jeho celozápasová aktivita priniesla zaslúžené ovocie v podobe otočenia skóre na 2:3 v 82. minúte. Zostávajúci čas sme zvládli takticky i za cenu dvoch žltých kariet a naťahovaním času. Zo Žitného ostrova si tak berieme veľmi cenné a nečakané tri body po bojovnom a tímovom výkone.

Našu tesnú prehru zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Jozef Mores:

„Zápas sme začali dosť zakríknuto. Napriek tomu sme sa vďaka D. Ruskovi dostali do veľkej šance, jeho samostatný nájazd a pekný lob však skončil na brvne. Domáci nás postupne dostávali pod tlak. Neboli sme dostatočne kompaktní v strednej vertikále, prehrávali sme osobné súboje. V rozpätí pätnástich minút sme dvakrát inkasovali z identických kolmých akcií cez strednú vertikálu. Po inkasovaných góloch sme sa postupne otriasli, začali si viac veriť a dostávali sa do zakončenia, hlavne po krídelných akciách. Veľmi dôležité bolo, že sme na konci prvého polčasu dali zo štandardnej situácie kontaktný gól. V druhom polčase sa náš výkon ešte zlepšil, herne sme sa domácim vyrovnali. Nebezpeční sme boli hlavne v krídelných priestoroch, odtiaľ sme sa dostávali do zakončenia. Po jednej takej akcii sa nám podarilo vyrovnať. Jackuliak sa presadil na krídle a Köröš vyrovnal kvalitným zakončením. Boli sme aktívni, súbojoví, kompaktní a súperovi sme veľa nedovolili. Herne sme sa mu tiež vyrovnali. Dokázali sme zakombinovať a boli neustále nebezpeční pred jeho bránou. V čase, keď sa lámal zápas, nás skvelým zákrokom podržal brankár Balco, ktorý sa v tejto sezóne prvýkrát objavil v zostave. Bol to zlomový moment. V 82. minúte sa svojou aktivitou presadil po druhýkrát v zápase D. Rusko a dostali sme sa do vedenia. Záver zápasu sme si dobrou organizáciou, pokojom na lopte a ustrážením si defenzívnych štandardných situácií ustrážili.“

FK DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Dukla Banská Bystrica 2:3 (2:1)

Góly: 14. a 30. Ferleťák – 45. a 82. D. Rusko, 54. Köröš. Rozhodoval: Choreň. ŽK: M. Szolgai, A. Horvát, B. Szolgai – Kvietok, D. Rusko.

Zostava MFK Dukla a striedania: Balco - Kvietok, Klimpl, Červeň, Ždánsky - Köröš, Kandala - Varga (66´ Horváth), Svetlík, Jackuliak (79´ J. Rusko) - D. Rusko (90´ Jurík)

Michalovce – Ružomberok 1:2, Trenčín – Petržalka 4:1, Podbrezová – Slovan 1:2, Trnava – Košice 1:1, Nitra – Poprad 3:3, Senica – Žilina 0:3.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel v sobotu 23. októbra o 11.00 hodine v Kremničke a súperom bude FC Nitra.

Naša U 19-ka je s deviatimi bodmi na 11. mieste v tabuľke. Náš najbližší súper Nitra je na poslednej štrnástej priečke, no má iba o dva body menej. Tabuľku vedie Žilina, na konte má 27 bodov, druhá je Dunajská Streda s 22 bodmi.

Preview: V Šamoríne s cieľom nadviazať na duel s Košicami

Povedali po zápase MFK Dukla Banská Bystrica – KFC Komárno 5:1 (5:0) dňa 2. decembra 2020