• Naša pätnástka rozdrvila v derby Zvolen, štrnástka remizovala
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 08.11.2021

Naša pätnástka rozdrvila v derby Zvolen, štrnástka remizovala

V žiackych kategóriách sa hralo cez víkend desiate kolo najvyššej súťaže na Slovensku a naša Dukla si merala sily v derby so Zvolenom. Pre karanténne opatrenia v tíme súpera nemohli hrať najmladší 12-kári, nehrali však ani dorastenci. V akcii teda boli iba tri mládežnícke tímy, starší žiaci z U15-ky vyhrali 5:1 po štyroch góloch Jedličku, štrnástka remizovala 1:1 a trinástka žiaľ prehrala tesne 0:1.

U 15:

MFK Zvolen - MFK Dukla Banská Bystrica 1:5 (0:2)

Góly: 59. Uhnák – 12., 28., 55. a 69. Jedlička, 52. Krajč (vlastný).

Zostava + striedania MFK Dukla: Slovák - Stupavský (54. Môťovský), Chromek, Rusňák, Králik – Rubint, Stacho (63. Pažout), Korčok – Kobzoš (54. Zbyňovský), Jedlička, Skačan (41. Vaňovec)

U 15-ka vo Zvolene výsledkovo nesklamala. Hrala po dlhšej pauze, čo bolo vidieť na výkone v prvom polčase. Napriek určitým nedostatkom zaknihovala dva góly, ale nepremenila niekoľko vyložených šancí. V druhom polčase sa hra zlepšila, išli sme do vedenia 4:0, škoda iba inkasovaného gólu, domáci síce znížili na 1:4, ale piaty gól Dukly vsietil produktívny Jedlička, ktorému sa strelecky v našom tíme darí. Zvolenčanom nasúkal až štyri góly.

Víťazný duel vo Zvolene nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Odohrali sme zápas po dlhšej nútenej pauze a na výkone to bolo vidieť. Síce sme boli futbalovejší a dominantnejší, ale boli sme aj dosť nepresní, resp. sme úplne zle vyhodnocovali riešenie situácií. Chýbal nám drajv, ktorý sme mali v zápasoch pred pauzou. V prvom polčase sme niektoré výborné akcie nedotiahli do úspešného konca, paradoxne presadili sme sa dvakrát pomerne šťastnými gólmi. V druhom polčase prišlo k značnému zlepšeniu, čo sa prejavilo aj na skóre. Výborne naskočili striedajúci hráči, hlavne Filip Vaňovec. Mrzí nás inkasovaný gól, ktorému sa dalo predísť, nakoľko sme mohli mať štvrtý zápas v rade s čistým kontom. Individuálne - herne aj štatisticky - nás potešil Dávid Jedlička, ktorý dal štyri góly. Celkovo ale výkon družstva vie byť o dosť lepší.“

Pohronie – Námestovo 5:2, Žilina – R. Sobota 7:0.

V 1. ligy starších žiakov, skupiny stred sa stretne naša pätnástka najbližšie v dohrávke s Rimavskou Sobotou na štadióne v Tornali. Duel je naplánovaný na stredu 10. novembra o 12.30 hodine.

Chlapci z Dukly U15 sú v tabuľke na štvrtom mieste s 18 bodmi, ich najbližší súper Rimavská Sobota ich má o osem menej a je na šiestej priečke. Tabuľku vedie Žilina s 22 bodmi.

U 14:

MFK Zvolen - MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0)

Góly: 23. Ďurica – 37. Chromek.

Zostava a striedania MFK Dukla: Noga – Pálenkáš (36' Illéš), Valach, Kostúr (58' Lichý), Hajdúch (66´ Krajčovič) – Debnár - Chromek, Ferenc (66' Bátovský), Vidhold, Čupka (58' Fuchs) - Page

Štrnástka Dukly mohla vo Zvolene pomýšľať na víťazstvo, ale nezačala zápas ideálne. Po nepresnostiach inkasovala gól, keď domáci využili našu chybu a viedli 1:0. Po tomto zásahu súpera bystrickí chlapci ožili, mali niekoľko vyložených šancí, no do prestávky nevyrovnali. Podarilo sa im to až na začiatku druhého polčasu, keď sa presadil Chromek. Duklisti následne išli aj za druhým víťazným gólom, mali zdrvujúcu prevahu i viaceré príležitosti, ale vytúžený presný zásah i napriek dobrému nášmu výkonu neprišiel.

Remízu našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Ľubomír Faktor:

„Na zápas sme sa veľmi tešili, keďže dlhšie sme nehrali ligový zápas. Prvý polčas sme nezačali najlepšie, viazla nám kombinácia a hlavne sme si nevedeli presne prihrať, z čoho súper ťažil a po našej chybe aj skóroval, keď naši hráči ustupovali pred súperom. Po inkasovanom góle sme zlepšili hlavne pohyb, aj preto sme si vypracovali šance, ktoré sme trestuhodne zahodili. Druhy polčas sme začali veľmi dobre. Chromek peknou strelou vyrovnal. Od tohto momentu bolo na ihrisku len jedno mužstvo. Súpera sme zatlačili do hlbokej defenzívy, dobýjali sme bránku súpera, ale gól už nepadol. Hlavne za predvedený výkon v druhom polčase sme si víťazstvo zaslúžili. Mňa ale hlavne teší dobrý výkon celého mužstva.“

Pohronie – Námestovo 3:0, Žilina – R. Sobota 14:0.

V 1. lige starších žiakov, skupiny stred sa štrnástka Dukly najbližšie predstaví v Tornali, kde si zmeria sily v dohrávke s Rimavskou Sobotou. Duel sa má odohrať v stredu 10. novembra14.30 hodine.

Chlapci Dukly U14 sú v tabuľke na piatom mieste, majú 16 bodov. Ich najbližší súper Rimavská Sobota sa nachádza na predposlednej priečke bez výhry s dvoma bodmi. Tabuľku vedie suverénna Žilina so ziskom 24 bodov s bilanciou 8-0-0.

U13:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zvolen 0:1 (0:1)

Góly: za Duklu žiadny.

Zostava + striedania MFK Dukla: Auxt - Krnáč, Bednarčík, Kolárik, Kočvara – Pecník, Gábriš, Debnár, Čatloš – Penksa, Patráš

Banskobystrickí mladší žiaci z U13-ky hrali doma so Zvolenom, ale žiaľ nedokázali sa presadiť. V prvom polčase po vyrovnanej hre inkasovali gól, na ktorý žiaľ nenašli odpoveď. V druhom polčase boli mladí Duklisti aktívnejší, vypracovali si niekoľko šancí, ale vyrovnávajúci zásah sa nedostavil.

Prehru U 13-ky zhodnotil náš tréner Matúš Holécy:

„V prvom polčase bola hra vyrovnaná, súper lepšie kombinoval, my sme boli nebezpečnejší po útokoch z krajných vertikál. Aj keď sme inkasovali gól, stále sme chceli otočiť skóre v náš prospech. Do druhého polčasu sme nastúpili s veľkou chuťou, dostávali sme sa do gólových príležitostí, ktoré však ostali nevyužité. Celý druhý polčas sme boli aktívnejším mužstvom, kopali sme veľa rohových a priamych kopov, gól nám to neprinieslo. Chlapcom musíme poďakovať za ochotu pobiť sa o lepší výsledok, súperovi za korektnú hru.“

Žilina – Martin 3:1, Námestovo – Pohronie 1:3, R. Sobota – Žilina 2:18.

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v jedenástom kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 13. novembra10.00 hodine v Žiline, kde si zmerajú sily s lídrom tabuľky MŠK.

Naša trinástka je v tabuľke na ôsmom mieste, má osem bodov, Žilina je prvá, na konte má 25 bodov.