• Naše futbalistky remizovali s Ružomberkom, držia si piatu pozíciu
A tím / MFK Dukla (PR) / 14.09.2021

Naše futbalistky remizovali s Ružomberkom, držia si piatu pozíciu

Z duelu s Ružomberkom (M. Hlaváček)

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica v siedmom kole najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku remizovali v Hornej Mičinej s Ružomberkom 0:0 a nepreskočili tak Liptáčky v tabuľke. Udržali si však piatu pozíciu vďaka zisku cenného bodu s kvalitným súperom. Nedarilo sa žiaľ dorastenkám a žiačkam, ktoré podľahli mladým avšak veľmi silným Prievidžankám, ktoré sú vo svojich kategóriách na čele tabuliek bez straty čo len bodu.

ŽENY:

Derby zápas bystrickej Dukly s Ružomberkom cez kopec sa začal vo vysokom tempe zásluhou oboch tímov. Po úvodnej štvrťhodine prebrali taktovku Liptáčky, ale z územnej prevahy sa dostali len k dvom strelám z diaľky, ktoré nenarobili brankárke Kopernickej žiadny problém. Ruža naďalej diktovala tempo, ale veľmi ťažko sa presadzovala cez prehustený a veľmi dobre pracujúci defenzívny blok Dukly. Hosťujúce hráčky si vybojovali sériu rohových kopov, ale naša obrana ich dokázala eliminovať. Prvú gólovú príležitosť si Ružomberok vypracoval až v nadstavenom čase prvého polčasu, keď sa na pravom krídle presadila Žihlavníková a jej center na zadnú žrď poslala Hrúziková vo vyloženej pozícii nad bránku.

Po zmene strán sa hra vyrovnala, tlak súpera ustal a do zaujímavých situácií sa dostali aj domáce futbalistky. V 56. min. to skúšala nepresnou strelou z pravej strany posila z Podbrezovej Bubelínyová. O jedenásť minút neskôr sa v sľubnej pozícii ocitla pravá obrankyňa Dukly Mileiová, ale ani ona nedokázala skórovať. Keď sa v záverečnej desaťminútovke nepresadila na našej strane kapitánka Veselová a na strane Ružomberka aktívna Hrúziková, zrodila sa v Hornej Mičinej zaslúžená deľba bodov. Nášmu tímu pre reprezentačné povinnosti vo futsale chýbali brankárka Petra Tišliarová a kľúčová hráčka Alexandra Štrúbelová, ktorá sa vie aj gólovo presadiť, navyše máme zlé správy, pretože v dueli s Fínskom utrpela zranenie. Veríme, že sa čoskoro uzdraví.

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 0:0 (0:0)

Góly: žiadne. Rozhodoval: Kyseľ. ŽK: Matušková (Dukla)

Zostava + striedania MFK Dukla: D. Kopernická - M. Cabadajová, A. Herbríková, T. Miháliková, B. Mileiová – N. Veselová, M. Veselková – P. Bubelínyová (86. D. Pivková) , L. Čierniková, J. Šimová (75. L. Pavlíková)  - D. Paterová (46. S. Matušková)

Róbert Pavúk, jeden z dvojice hlavných trénerov MFK Dukla Banská Bystrica: „Ružomberok k nám cestoval s povesťou kvalitného tímu, ktorému sa strelecky v poslednej dobe mimoriadne darí. Petržalke vsietil šesť, Trnave dokonca pred týždňom sedem gólov. Ak poskytnete takémuto súperovi trochu priestoru, hneď ho dokáže využiť. Je to jeden z najlepších tímov v hre na rýchle protiútoky. Tomuto faktu sme prispôsobili taktiku. Chýbalo nám viacero opôr na čele s našou najlepšou strelkyňou Štrúbelovou. Veľmi nás teší poctivý, koncentrovaný výkon celého tímu od prvej do poslednej sekundy. Tentoraz sme konečne zvládli aj prvý polčas, práve ten nám robil v poslednom čase problémy. Dievčatá si zaslúžia pochvalu od brankárky Kopernickej až po náhradníčky. Spoločne bojovali, trpeli na ihrisku a za obrovské úsilie boli odmenené bodom, ktorý má pre nás cenu zlata. O to viac v derby proti Ružomberku. Svedomitá práca na tréningu postupne prináša malé čiastkové úspechy a teší nás, že si túto skutočnosť začínajú uvedomovať aj hráčky. Sme v polovici jesennej časti ligovej súťaže a málokto nám pred štartom veril, že by sme mohli získať 9 bodov. Na záver by som sa chcel vyjadriť ešte k jednej téme. Tak ako som pred týždňom kritizoval rozhodcov za niektoré momenty v zápase našich žiačok, chcem pochváliť výkon rozhodcov v dnešnom stretnutí. Zvládli to na výbornú. Na obe strany pískali rovinu a boli fantasticky koncentrovaní, čo nebýva v zápasoch žien pravidlom.“

Dominika Kopernická, brankárka Dukly s čistým kontom: „Dnešný zápas hodnotím veľmi dobre, nakoľko sme hrali s kvalitným súperom, ktorý bol takpovediac na koni z minulého zápasu, navyše sme hrali aj v oklieštenej zostave. Dnešný kľúč k úspechu bola výborná práca báb v zadných radoch. Konečne aspoň sčasti sme medzi sebou komunikovali a vďaka tomu sme dokázali odolať každému náporu súperiek. Čo sa týka ofenzívneho ťaženia, s trénermi sme si na začiatku dohodli obrannú taktiku a skôr sme chceli využiť brejky, čo sa nám bohužiaľ nepodarilo. Podstatné však je, že sme neinkasovali gól a že sme dokázali s kvalitným tímom Ružomberka držať tempo. Dosiahli sme na cenný bod a určite ideme pokračovať v našom snažení a rozvíjaní družstva.“

Petržalka – Nitra 2:1, Trenčín – Nové Zámky 1:3, Žilina – Myjava 2:1, Trnava – Slovan 1:9.

Najbližšie sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica na ihrisku súpera, tentoraz v Bratislave - Prievoze, kde si zmerajú sily s prvým celkom tabuľky, ktorý doposiaľ nestratil ani bod a má skóre 49:2, čiže so Slovanom Bratislava. Duel má výkop v nedeľu 19. septembra o 10.30 hodine.

1. Slovan 21b, 2. Žilina 18b, 3. Myjava 15b, 4. Ružomberok 9b,  5. B. BYSTRICA 9b, 6. Nitra 8b, 7. N. Zámky 7b, 8. Petržalka 6b, 9. Trnava 5b, 10. Trenčín 1b.

Klikni tu: Fotogaléria Milo Hlaváček

WU 19:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Baník Prievidza 2:3 (0:3)

Góly: 41 a 58.  D. Paterová – 25. L. Ďurišová, 35. E. Kluvancová, 38 M. Vravková. ŽK: 65. S. Matušková – 43. E. Mihaliková

Zostava MFK Dukla: L. Pavlíková, A. Skučková, S. Matušková, P. Megyeriová, K. Čičáková, S. Brandysová, A. Jančíková, D. Paterová, K. Skladaná, N. Mokričková, S. Hrúzová

Duel sa hral v Hornej Mičinej a naše dorastenky absolútne nezvládli prvý polčas. Inkasovali v ňom tri góly v rozpätí trinástich minút. Cez prestávku si v šatni zrejme povedali aj tvrdšie slová a do druhého dejstva nastúpili ako vymenené. Hneď skórovali Paterovou a táto hráčka ešte pred hodinou hry znížila z priameho kopu na 2:3. Razom sme ožili a pokúšali sa aj o vsietenie tretieho zásahu, čo sa žiaľ našim dievčatám už nepodarilo, hoci príležitosti na to mali.

Tesnú prehru s Prievidzou zhodnotil tréner našich dorasteniek Jaroslav Boroviak:

„Dnes odohrali dievčatá dva rozdielne polčasy. V prvom sme podali najslabší výkon v sezóne. Hrali sme futbal bez bojovnosti, pohybu, nasadenia a súper, aj keď kvalitný, si s nami robil čo chcel. Výsledok 0:3 bol pre nás ešte lichotivý. Po prestávke sa dievčatá spamätali a rýchlym gólom Paterovej sa vrátili do zápasu. Zlepšeným pohybom sme aspoň čiastočne otupili ofenzívnu silu súpera. Dokonca po góle z priameho kopu od našej najlepšej hráčky Paterovej sme v záverečných dvadsiatich minútach bojovali o remízu. Druhý polčas sa hral z oboch strán vo vysokom tempe a v závere už hráčkam odchádzali sily. Tento zápas si musíme poriadne zanalyzovať, lebo výkon z prvého polčasu sa už nesmie opakovať. Hráčky si zaslúžia pochvalu za to, že zdvihli hlavu a v druhom dejstve ukázali charakter a srdiečko.“

Ostatné výsledky v skupine B 1. lige dorasteniek:

Žilina – Trenčín 3:3, Martin – Pov. Bystrica 0:7, Trenčín – Jupie 6:0.

Dorastenky Dukly si v piatom kole 1. ligy, skupiny B zmerajú sily s Považskou Bystricounedeľu 19. septembra15.00 hodine na ihrisku súpera v meste na Považí.

Našim dievčatám z devätnástky patrí v tabuľke šiesta priečka so štyrmi bodmi, na tretiu Považskú Bystricu strácajú tri body. Na čele je Trenčín s 12 bodmi o skóre pred Prievidzou.

WU 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Baník Prievidza 1:10 (0:7)

Góly: 51. S. Dobrocká - L. Geczyová 6, Čertíková, K. Štefáková 2, M. Oboňová

Zostava + striedania MFK Dukla: L. Gaňová, S. Sýkorková, S. Fabianová, S. Dobrocká, E. Vrábľová, L. Hlinková, K. Chabanová, S. Laššanová, I. Hrušková, Z. Konopová, N. Očenášová. (hokejové striedanie: J. Danková, N. Račeková)

Ponúkame vám hodnotenie trénera žiačok Dukly Róberta Pavúka:

„Dnes ma mrzí len neúčasť našej kľúčovej hráčky Natálie Lapinovej. Máme nedostatok koncových hráčok ročník 2007 a keď nám vypadne jedna, hneď je to cítiť. Dievčatá nás dnes opäť nesklamali. Zase podali výkon na hranici svojich momentálnych možností a schopností. Dali sme si za cieľ opäť vsietiť aj nejaký gól a po prvopolčasovej žrdi Natálie Račekovej sme sa ho zaslúžene dočkali po zmene strán po spolupráci Račekovej s našou strelkyňou Simonou Dobrockou. Je to opäť malý krok vpred, lebo sme dokázali skórovať proti lídrovi súťaže. Hoci sme najmladším tímom v lige, zlepšenie výkonu proti Prievidzi oproti minulej sezóne je obrovské. S dievčatami ideme pracovať ďalej a už teraz sa tešíme na ďalší zápas v Považskej Bystrici.“

Ostatné výsledky 1. ligy žiačok, skupiny B:

Žilina – Trenčín 3:2, Martin – Pov. Bystrica 3:1, Trenčín – Jupie 6:0.

Žiačky MFK Dukla si v piatom kole 1. ligy WU-15, skupiny B zmerajú sily v nedeľu 19. septembra17.00 hodine na ihrisku súpera s Považskou Bystricou.

Naše mladé dievčatá sú v tabuľke na poslednej ôsmej priečke bez bodu, predposledná Považská Bystrica má dva body za dve remízy. Prvá je Prievidza s plným ziskom 12-tich bodov.