• Naše futbalistky si hladko poradili aj s Novými Zámkami
Ženy / MFK Dukla (PR) / 16.08.2022

Naše futbalistky si hladko poradili aj s Novými Zámkami

Zo zápasu s Novými Zámkami (autor: Ivan Golembiovský, bbonline)

Ženy MFK Dukla Banská Bystrica majú za sebou tretí zápas v najvyššej súťaži na Slovensku v priebehu jedného týždňa. V nedeľu privítali v Kremničke Nové Zámky a vyhrali hladko 6:1. Na konte tak majú dve výhry a jednu prehru, čo ich vyšvihlo na 4. miesto v tabuľke.

Duklistky išli do vedenia už v 9. minúte. Dunajská odhlavičkovala výkop hosťujúcej brankárky presne na kopačku Lenky Mazuchovej, ktorá potiahla akciu a prihrávala Adriane Briššovej. Hosťujúca obrana ju dôrazne nepokryla a tak mala dosť času na presné zakončenie z ľavej strany pekne pod brvno – 1:0. V dvanástej minúte sa po faule na Paterovú pískal priamy kop a z ľavej strany nádhernou strelou zakrútila loptu ľavačkou do vzdialenejšieho horného rohu bránky Lenka Mazuchová2:0. Na tento stav reagoval súper do piatich minút. Bukovičová si narážačkou vymenila loptu s Gajdošovou a následne centrom z pravej strany našla hlavu Kovančíkovej2:1. V 32. minúte po dlhom výkope našej Kopernickej si za polkou Dominika Paterová šikovne poradila so stredovou hráčkou, následne si hodila loptu medzi obranu a po tom ako sa hosťujúca stopérka rozhodla riešiť ťažkú situáciu prihrávkou brankárke, Paterová to správne predvídala a gólmanka napálila loptu len do nej. Naša útočníčka si už len postrážila, že odrazená lopta skončí v sieti – 3:1.

Hneď po pár sekundách hry v druhom polčase Mazuchová vybojovala loptu a centrovanou hĺbkovou prihrávkou poslala Dominiku Paterovú do brejku, ktorý po prešprintovaní hosťujúcej zadáčky s prehľadom premenila – 4:1. A to nebolo zo strany Duklistiek všetko. V 63. minúte zachytila výkop Novozámčaniek Šimová a pustila sa odvážne smerom k bránke, loptu jej síce na hranici 16-ky odobrala Mikulcová, ale následne ju posunula len banskobystrickej stredopoliarke Vanesse Dunajskej, ktorej hosťujúcej obrana dala dostatok priestoru na prípravu strely a gólmanka Hatyina nedočiahla na pekne umiestnenú strelu k ľavej žrdi do horného rohu – 5:1. O šesť minút na to Dunajská pridala i druhý gól po peknej kombinácii najprv s Briššovou a následne v pokutovom území s útočníčkou Paterovou – 6:1. Naše futbalistky mohli pridať aj siedmy gól. Svoju vycibrenú kopaciu techniku opäť previedla Mazuchová, ktorej ľavou nohou zatočený priamy kop smeroval takmer do vinkla, no napokon opečiatkoval len ľavú žrď.

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Union Nové Zámky 6:1 (3:1)

Góly: 9. Briššová, 12. Mazuchová, 32. a 46. Paterová, 63. a 69. Dunajská – 17. Kovančíková. ŽK: bez kariet. Diváci: 50.

Zostavy + striedania:

MFK Dukla: Kopernická - Mileiová, Herbríková, Jančíková, Šimová – Morovjanová, Dunajská (75. Pavlíková) – Mazuchová, Briššová, Čierniková (66. Vojteková) – Paterová

Tréner MFK Dukla Banská Bystrica Jaroslav Borovjak: „Dievčatá odohrali dobrý zápas. Súpera prevýšili po všetkých stránkach. Je dobré, že z konceptu hry nás nevyviedol ani inkasovaný gól na 2:1 a dievčatá pokračovali vo svojej hre. V čom však potrebujeme zabrať je určite efektivita premenených šancí, keďže určite prídu aj zápasy, v ktorých si nevypracujeme toľko gólových príležitostí a každá jedna nepremenená šanca nás môže stáť body. V sobotu nás čaká veľmi silný Ružomberok, no napriek tomu sa chceme pobiť o body.“

Andrea Hebríková, stopérka Dukly: „Išli sme do zápasu s jasným cieľom získať tri body. Teší ma, že sa nám to podarilo i napriek zraneniam v tíme. Od začiatku sme mali zápas pevne v rukách a vypracovali sme si veľa gólových šancí. Naše zaváhanie v obrane súperky potrestali gólom. Napriek tomu sa nám podarilo zvíťaziť vysoko 6:1 a získať tri body.“

Petržalka – Trnava 1:3, Myjava – Žilina 15:0, Trenčín – Ružomberok 2:4, Topoľčany – Slovan 1:1.

V 4. kole sa predstavia futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica na ihrisku súpera. V sobotu 20. augusta o 11.00 hodine hrajú v Ľubochni proti MFK Ružomberok.

1. Trnava 9b, 2. Slovan 7b, 3. Myjava 6b, 4. B. BYSTRICA 6b, 5. Ružomberok 6b, 6. Trenčín 6b, 7. Petržalka 3b, 8. Topoľčany 1b, 9. N. Zámky 0b, 10. Žilina 0b.