• Naše víťazstvo v Győri, premenili sme dve penalty
A tím / MFK Dukla (PR) / 04.07.2021

Naše víťazstvo v Győri, premenili sme dve penalty

Futbalisti banskobystrickej Dukly tretí prípravný zápas zvládli na jednotku, v maďarskom Győri vyhrali s tamojším FC ETO 3:1, keď kapitánsku pásku navliekol na dres novic v našom tíme 24-ročný obranca Lukáš Kojnok.

Bystričania mali dobrý vstup do zápasu. V štvrtej minúte sa chcel Polievka individuálne presadiť, vybojoval roh, ten aj sám zahral, našiel hlavu Hanesa, ktorý trafil domáceho Zoltána Liptáka a od neho putovala lopta do siete – 0:1. Maďarský celok sme následne nepúšťali na našu polovicu, až v trinástej minúte sa tam dostal, šancu mal známy Tamás Priskin, prudkou strelou z vnútra šestnástky preveril Hruškovu pozornosť. Po štvrťhodine hry v tomto zápase náš kapitán Kojnok fauloval na hranici pokutového územia protihráča a z nariadeného priameho kopu Kulcsár len tesne minul pravú žrď. V 22. minúte domáci zahrávali roh, k odrazenej lopte sa dostal Csenge Fodor, jeho strelu po zemi Hruška chytil, no podľa názoru asistenta rozhodcu až za čiarou, takže bolo vyrovnané – 1:1. V tridsiatej minúte po faule na Polievku v šestnástke sa k nariadenému pokutovému kopu postavil Jakub Šulc a strelou po ľavej ruke brankára Fadgyasa zariadil polčasový stav 1:2.

Hneď po zmene strán sme mohli ísť aj do dvojgólového vedenia. Vo veľkej šanci sa ocitol Polievka, nikým netiesnený a zabudnutý vo veľkom vápne sa dostal k ´stratenej´ lopte, no jeho tvrdú ´obaľovačku´ už nový striedajúci brankár Ruisz vytlačil na brvno. V 52. minúte mala Dukla po faule na Migaľu výhodu druhej penalty v stretnutí, loptu si na biely bod postavil Ľubomír Willwéber a tvrdou strelou nedal gólmanovi FC ETO žiadnu šancu – 1:3. Domáci cez polčas vystriedali komplet celú jedenástku a to sa prejavilo na ich sile najmä v záverečných desiatich minútach. Viac vládali na ihrisku, vytvárali si šance a po jednej tečovanej strele zazvonila aj žrď Balážovej svätyne, ktorý nahradil Hrušku. Okrem tejto príležitosti však futbalisti Győru nevedeli prekonať našu dobre organizovanú obranu, navyše mohli sme z úniku ešte i navýšiť skóre, dostal sa do neho v 88. minúte netradične Migaľa, no v poslednej chvíli mu zabránil strele jeden z obrancov maďarského mužstva, vyzeralo to na faul a udelenie červenej karty, ale hlavný arbiter prekvapivo ukázal, že práve náš futbalista fauloval domáceho hráča.

V našej zostave sa objavil tretí futbalista (po Michlíkovi a Rypákovi) na skúške, je to fanúšikom dobre známy bývalý hráč Dukly Branislav Ľupták.

FC ETO Győr – MFK Dukla Banská Bystrica 1:3 (1:2)

Góly: 22. Fodor - 4. Lipták (vlastný), 30. Šulc (z 11m), 52. Willwéber (z 11m)

Zostava MFK Dukla: Hruška (67. Baláž)– Kojnok (67. Červeň), Kupčík, Pišoja, Migaľa – Willwéber (67. Koreň), Richtárech (57. V. Tóth) – Hanes (57. B. Ľupták), Michlík (46. Vajda), Polievka – Šulc (46. Rypák)

Stanislav Varga, tréner MFK Dukla: „Som spokojný s výsledkom aj s herným prejavom mužstva. Dúfam, že takto budeme pokračovať i ďalej. Hrali sme podobný systém ako proti Liptovskému Mikulášu. Aj na Liptove sme totiž odohrali dobrý zápas, len sme nevyhrali, bola z toho napokon remíza, teraz to už bolo, čo sa týka výsledku, lepšie. Po hernej stránke sme obe stretnutia odohrali dobre, i keď musím priznať, že Liptáci boli herne na vyššej kvalitatívnej úrovni než mužstvo Győru.“

Lukáš Kojnok, kapitán MFK Dukla: „Hralo sa mi dobre, myslím si, že zápas sme ako mužstvo tiež odohrali dobre, boli sme kompaktní, držali loptu, vytvárali si šance a je to napokon badať i na konečnom výsledku. Hralo sa tvrdšie, ale aj to patrí k futbalu, tak to má byť. Myslím si, že oba pokutové kopy boli správne udelené, mali byť, premenili sme ich, čo je tiež pozitívum. Tešíme sa, že sme vyhrali.“

Na štarte prípravy 21 hráčov

Navždy opustila naše futbalové rady vzácna futbalová a pedagogická osobnosť!

Sedemnásťroční prvoligoví dorastenci MFK Dukla milo prekvapili v Trnave

Michal Ščasný: "Vidíme, aká tenká je hranica medzi úspechom a neúspechom"

Informácie pre návštevníkov zápasu MFK Dukla B.Bystrica - ŠK Slovan Bratislava, sobota 13.5.2023