• Nôta s čistým štítom, začína posledná etapa zimnej prípravy
A tím / Jozef Mazár / 25.02.2019

Nôta s čistým štítom, začína posledná etapa zimnej prípravy

Zimná príprava nášho A-tímu pokračovala prípravným stretnutím s ambicióznou Rimavskou Sobotou, ktorej hráči zimujú na druhej priečke tretej ligy o skóre za ružomberským „béčkom“.

Začiatok stretnutia sa niesol v útočnom duchu nášho mužstva a už v 5. minúte sa Róbert Polievka individuálnym prienikom dostal k zakončeniu. Jeho strela opečiatkovala brvno Párišovej brány a následná dorážka Vaščáka nemala dostatočnú razanciu. Gemerčania sa snažili uspieť nakopávanými loptami za našu obranu a rýchlymi protiútokmi, ktoré však obrana Dukly včas eliminovala. Hosťujúci hráči dlho odolávali vyvíjanému tlaku a ďalšia veľká príležitosť na úvodný gól prišla v 40. minúte, kedy sa hosťujúcou obranou predral Snitka a jeho následnú strelu Páriš vyrazil, čím sa k zakončeniu mohol dostať Dolný, no obrana hostí bola pri lopte skôr a razantným odkopom zamedzila ďalšiemu nebezpečenstvu.

Gólovo sa naši hráči presadili až v druhom polčase, konkrétne v 50. minúte. Po faule na Migaľu zahrával priamy voľný kop z pravej strany Polievka, prihral pred pokutový oblúk Snitkovi a ten prudkou a umiestnenou strelou nedal dobre chytajúcemu Párišovi šancu zasiahnúť. O dve minúty neskôr to už mohlo byť 2:0, ale šanca ostala nevyužitá. Prikryl prihrával na ľavú stranu rýchlemu Polievkovi, ten centrom našiel Dolného, ale jeho snahu o skórovanie opäť zneškodnila hosťujúca obrana zablokovaním strely. Jozefovi Dolnému nebolo súdené vsietiť gól ani v 61. minúte, kedy prihrávku od Migaľu nevyužil na gól a bránu súpera zvnútra pokutového územia len prekopol. Na 2:0 zvyšoval v 68. minúte Josip Galić po presnej centrovanej lopte od Polievku. V 72. minúte si Galić s Polievkom pozície vymenili, keď prvý menovaný prihrával dovnútra pokutového územia Polievkovi a ten šancu na zvýšenie vedenia Dukly pohodlne využil. Poslednú šancu na skórovanie mal 5 minút pred záverečným hvizdom rozhodcu Blažej Vaščák po prihrávke od Gaška, no striedajúci náhradný brankár Šága vystihol Vaščákov pokus o lobnutie. Skóre sa tak už nezmenilo a v jedenástom prípravnom zápase sme tak zaznamenali už piaty zápas v rade bez inkasovaného gólu..

MFK Dukla Banská Bystrica - MŠK Rimavská Sobota 3:0 (0:0)

Góly Dukly: 50. Snitka, 68. Galić, 72. Polievka

Zostava MFK Dukla
Nôta - Migaľa (65. Starší), Kupčík, Prikryl, Savić (73. Gaško), Willwéber (57. Vajda), Snitka, Polievka (73. Malík), Dolný (73. Gregáň), Tóth (57. Galić), Vaščák

Príprava pokračuje posledným naplánovaným stretnutím už túto sobotu 02.03.2019 s MFK Zvolen. Miesto stretnutia vám oznámime v najbližších dňoch.

Športový riaditeľ Jozef Mores: Odchod Roberta Polievku nie je témou dňa

V piatok 10.2 ostrý štart Fortuna ligy, o 17.30 h. privítame na Štiavničkách AS Trenčín