• Pätnástka remizovala v Michalovciach, trinástka siahala s Jupie na výhru
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 03.05.2022

Pätnástka remizovala v Michalovciach, trinástka siahala s Jupie na výhru

z tréningu U15-ky

Starší žiaci Dukly odohrali deviaty duel nadstavbovej časti v skupine o titul najvyššej súťaže v Michalovciach a tentoraz sa podarilo bodovať našej U15-ke. Mladší žiaci sa stretli v 16. kole skupiny stred takisto najvyššej súťaže v derby na pôde Jupie v Podlaviciach a U13-ka tam mohla pokojne vzhľadom na priebeh duelu vyhrať, napokon však iba tesne so suverénnym lídrom ligy prehrala.

U 15:

MFK Zemplín Michalovce - MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0)

Góly: 39. Sojčák – 61. Kobzoš. Rozhodoval: Bali-Jenčík.

Zostava + striedania MFK Dukla: Slovák – Môťovský (41' Stupavský), Kolenička (27' Stacho), Rusňák, Skačan (64' Zbyňovský) – Rubint, Korčok, Glemba – Kobzoš (79' Jedlička), Pažout (54' Korim), Králik

U 15-ka Dukly odohrali na východe republiky dobrý zápas. Gól inkasovala zo štandardky na konci prvého polčasu. V druhom bola lepším tímom a dokázala z protiútoku vyrovnať na 1:1. Mala i veľkú príležitosť na víťazný gól, ten však mohol dať aj súper, v závere mal totiž navrch. Napokon si obe družstvá body spravodlivo podelili.

Duel nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas, ktorý mal svoju kvalitu. Aj my, aj súper sme chceli hrať futbal, striedali sa úseky, kedy sme boli lepším mužstvom s tými, kedy bol lepší súper. Gól sme inkasovali po štandardnej situácii tesne pred koncom 1. polčasu. Začiatok druhého polčasu sme mali najlepší úsek po hernej stránke, vyrovnali sme paradoxne opäť po štandardnej situácii súpera, kedy nám vyšiel protiútok. Následne domáci pridali na aktivite , bolo vidieť, že chceli vyhrať, no opäť sme my mali najväčšiu šancu na strelenie víťazného gólu. Záver zápasu nám dochádzali sily, súper bol nepríjemný s nátlakovou hrou, častými centrami do pokutového územia, a tak si myslím, že remíza je spravodlivá, a nás teší hlavne herná stránka.“

Ostatné výsledky:

Prešov – Žilina 1:1, Košice – Vranov 1:0.

PROGRAM:

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ sa predstaví naša U15-ka až v sobotu 14. mája o 10.00 hodine, kedy na domácej pôde privíta Tatran Prešov.

Poradie:

V tabuľke nadstavby o titul patrí Dukle ôsma priečka s troma bodmi za tri remízy, Michalovce sú piate a majú 12 bodov. Na čele sú Košice s dvadsiatimi bodmi a druhý Prešov má na lídra iba dvojbodové manko.

U 14:

MFK Zemplín Michalovce - MFK Dukla Banská Bystrica 3:0 (1:0)

Góly: za Duklu žiadne. Rozhodoval: Fedák.

Zostava a striedania MFK Dukla: Noga - Kostúr (56' Illéš), Valach, Bednarčík, Hajdúch (36' Lichý) - Vidhold, Ferenc, Debnár (36' Chromek), Fuchs - Page (36' Čupka), Šinský (56' Štefanovský).

Štrnástka Dukly odohrala dobrý prvý polčas. Mala množstvo šancí, ale nedokázala ich využiť. Až prišiel sporný moment, údajný náš faul a inkasovaný gól z penalty, ktorá nemala byť. Tento zásah ovplyvnil následne hru bystrických žiakov, cítili zrejme skrivodlivosť a aktívnejší bol v druhom polčase súper. Dvoma gólmi Kužmu stanovil stav na 3:0 a bolo po nádejách na prípadný bodový zisk. Nepomohli nám ani striedania.

Prehru našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Ľubomír Faktor:

„Zápas sme začali veľmi dobre. Chlapci plnili to, čo sme si pred zápasom povedali. Hrali sme aktívne, dostávali sme sa často pred súperovu bránku, vytvorili sme si dostatok príležitostí na zakončenie, ale bohužiaľ ani jednu sme nedokázali premeniť. Z ojedinelého útoku domácich sme inkasovali gól po údajnom faule nášho hráča na prenikajúceho útočníka z 11m.Tento moment nás doslova zlomil. Druhý polčas bol z našej strany veľmi zlý. Snažili sme sa to zmeniť striedaním, ale bohužiaľ ani striedajúci hráči nepriniesli do zápasu to, čo som od nich očakával. Domáci vyhrali zaslúžene, lebo boli dôraznejší v súbojoch a to rozhodlo.“

Prešov – Žilina 1:2, Košice – Vranov 3:2.

PROGRAM:

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ sa predstaví naša U14-ka až v sobotu 14. mája o 12.00 hodine na domácej pôde a privíta Tatran Prešov.

Poradie:

V tabuľke nadstavby o titul patrí našej štrnástke Dukly šiesta pozícia so siedmimi bodmi, Michalovce sú na siedmej priečke so šiestimi bodmi. Prešov je piaty a ma 13 bodov. Lídrom je Žilina s 20-timi bodmi.

U13:

Jupie FŠMH - MFK Dukla Banská Bystrica 3:2 (1:1)

Góly: 28. Husár, 58. Filipovič (z 11m), 65. Masný – 20. Patráš, 60. Kočvara

Zostava + striedania MFK Dukla: Sokol - Kočvara, Bednarčík, Penksa, Kolárik - Artem, Lepieš, Kmeť, Čatloš, Pecník – Patráš (Gábriš, Genči, Pizzolato, Jančiar, Debnár, Kubiš, Krnáč )

Naši mladší žiaci z U13-ky odohrali s Jupie na ihrisku v Podlaviciach vyrovnaný zápas a tak ako prehrali mohli pokojne aj vyhrať. Do vedenia išla Dukla gólom Patráša, do prestávky stihli domáci vyrovnať Husárom. Po zmene strán ovplyvnil vývoj gól Jupie z nariadenej penalty (na duel neboli delegované osoby), ale naň sme do dvoch minút odpovedali Kočvarom na 2:2. Víťazstvo napokon strhol na stranu súpera Masný. Vyrovnať sa nám už následne nepodarilo, hoci príležitosti na to boli. Vyhral teda líder tabuľky tesne o gól a drží si teda sériu 16 výhier v rade bez jediného zaváhania.

Prehru U 13-ky Dukly zhodnotil náš tréner Matúš Holécy:

„Začiatok zápasu bol vyrovnaný, bojovný, žiadne mužstvo nechcelo dostať úvodný gól. Našou snahou bola dobrá organizácia v obrane, zachytávanie prihrávok na rýchlych hráčov súpera. V ofenzíve sme kombinovali postupný útok stredom ihriska s rýchlym útokom. V strede ihriska mal súper výškovú prevahu, kde mal niekedy aj herne navrch. Počas celého zápasu sa striedalo skóre na oboch stranách, čo prinútilo hráčov siahnuť až na dno svojich síl, pretože do poslednej minúty nebolo rozhodnuté o víťazovi zápasu. Chlapcov chcem pochváliť za výborný výkon, nasadenie, bojovnosť. Som presvedčený, že takéto zápasy nás budú posúvať kvalitou vyššie.“

Lučenec – Martin 0:2, Pohronie – Podbrezová 1:0, Ružomberok – Žilina 2:0, L. Mikuláš – Zvolen 0:3, Námestovo – R. Sobota 11:0.

PROGRAM:

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v sedemnástom kole 1. ligy skupiny stred v nedeľu 8. mája14.30 hodine v Kremničke a privítajú tam Námestovo.

Poradie:

Naša trinástka je v tabuľke na šiestom mieste, má 20 bodov, Námestovo je za nami na siedmej priečke s 18-timi, lídrom je práve Jupie so 16 výhrami bez jedinej prehry či remízy.

U 12:

Jupie FŠMH – MFK Dukla Banská Bystrica 15:2 (10:2)

Góly za Duklu: Perichta 2.

Jednotlivé zápasy: 8:2, 2:0, 2:0, 3:0

Zostava a striedania MFK Dukla: Dohnálek, Kováč, L. Bevíz,  Šimko, Holík, Žambor, Poljovka, S. Bevíz, Drozd, Horváth, Ďubek, Lačný, Perichta, Stupavský, Švantner, Záhorec, Kaštiel

Prehru s Jupie zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„O zápase rozhodol najmä prvý polčasm v ktorom nás súper jednoznačne prehral. Vedeli sme, že domáci budú dominantní na lopte, preto sme chceli hrať zodpovedne vzadu a po zisku lopty vyrážať do rýchlych  protiútokov. Súper bol napriek tomu nad naše sily, keď nás prehral po hernej ale aj fyzickej stránke. V každom súboji boli domáci o niečo skôr a s pribúdajúcimi minútami sa ich dominancia na ihrisku len stupňovala. Aj keď sme nemali veľa z hry, aj my sme si dokázali vytvoriť niekoľko dobrých šancí, v ktorých sme bohužiaľ zlyhali na dobre chytajúcich brankároch.“

Pohronie – Podbrezová 10:1, Ružomberok – Žilina 6:19, Lučenec – Martin 9:12, L. Mikuláš – Zvolen 26:2, Námestovo – R. Sobota 11:11

PROGRAM:

Mladší žiaci Dukly U12 sa predstavia v sedemnástom kole 1. ligy skupiny stred v nedeľu 8. mája16.00 hodine v Kremničke, kde si sily zmerajú s MŠK Námestovo.

Poradie:

Naša dvanástka je v tabuľke na ôsmom mieste so ziskom 16 bodov, Námestovo je o priečku vyššie s náskokom troch bodov. Jupie je na druhej pozícii s pätnástimi výhrami a jednou prehrou, rovnako je na tom i prvá Žilina.

A-mužstvo odštartovalo zimnú prípravu

Atraktívna #30tisicovka zavíta na náš sobotňajší zápas s Trnavou

Preview: S rozbehnutým Púchovom to nebude jednoduché, príďte nás povzbudiť

Považanec pred Žilinou: Nech fanúšikovia prídu spraviť Dukle čo najväčšie trovy

Tesná prehra v poslednom kole na pôde vicemajstra, všetky oči sa však už opierajú na play off o učasť v EKL

Rezerve Slovana toho MFK Dukla veľa nedovolila, ale gólový výprask to nebol!