• Perfektný štart našich žien do Demisport ligy
Ženy / MFK Dukla/bbonline.sk / 14.08.2023

Perfektný štart našich žien do Demisport ligy

Ženský tím MFK Dukla Banská Bystrica vstúpil do novej sezóny najvyššej ženskej futbalovej súťaže víťazne.

Naše byby mali prvú gólovú príležitosť v 9. minúte, keď Zuzana Jamrichová prehodila loptu za obranu Veronike Jančovej, ktorá sa ocitla v samostatnom nájazde. Zváhala však, a jej strelu tak stihla zblokovať vracajúca sa hráčka hostiek. Krátko na to si v pravom rohu šestnástky vypýtala faul Tamara Gembická a penaltu premenila Monika Havranová strelou k pravej tyči brány GFC – 1:0.

Hráčky Regionálnej Akadémie vyrovnali z ojedinelej príležitosti. V 21. minúte mali k dispozícii štandardku z diaľky, kapitánka Annamária Peciarová poslala loptu pred bránu a vo vzduchu sa presadila Nikola Griačová. Keďže v druhej polovici prvého polčasu sme ďalšie gólové príležitosti nevideli, po polčase platil stav 1:1.

Skóre sa opäť menilo po zmene strán, v 57. minúte, keď si 18-ročná Mazúchová nabehla na pravú stranu šestnástky a loptu poslala po trávniku k vzdialenejšej tyči – 2:1.

Po návrate do vedenia Duklistky rozhodli o svojom triumfe v priebehu pár minút. Už v 58. minúte platil stav 3:1, o čo sa postarala Gembická, ktorá takmer z nulového uhla z pravej strany pokutového územia prestrelila brankárku hostiek. O približne tri minútky neskôr zvýšila na 4:1 z priameho kopu Mazúchová, keď ľavačkou upratala loptu k pravej tyči brány GFC.

Jančová v 67. min. vybojovala ďalšiu penaltu pre Duklu.  Loptu si na biely bod tentokrát postavila Mazúchová, ktorá strelou po jej ľavej ruke skompletizovala hetrik – 5:1. Zápas sa od tohto momentu už len dohrával. Za zmienku stojí ešte pekná strela Gembickej, ktorá v 76. minúte z hranice veľkého vápna len tesne minula svätyňu tímu z Topoľčian.

Martin Iliaš, asistent trénera MFK Dukla ženy: „V prvom polčase sme hrali netrpezlivo, veľmi sme sa ponáhľali, strácali sme veľa lôpt. Súper hral na rýchle protiútoky, čo nám trošku robilo problém. V druhom polčase sa po góle na 2:1 hra upokojila, a už sa to podobalo tomu, čo sme chceli hrať od začiatku. Sme spokojní s výkonom v druhom polčase a s výsledkom. Áno, po góle na 2:1 opadla tréma z dievčat aj z Lenky Mazúchovej, že dala gól a trochu sa upokojila. Potom už hral celý tím úplne inak. V príprave k tomu baby pristúpili dobre, mali sme dobré počty na tréningoch, čo sa odrazilo aj dnes, že sme mali na lavičke toľko hráčok, že sme ich nemohli ani všetky poslať do hry. Už nie sme vôbec odkázaní na dorastenky, vieme to vykryť dospelými ženami. V príprave sme hrali tri zápasy proti chalanom, čo bolo ťažké, lebo sú väčší, rýchlejší. Dva zápasy boli výsledkovo dobré, jeden výsledkovo horší, ale to nevadí, lebo tie prípravné zápasy nám pomohli.“

Lenka Mazúchová, strelkyňa hetriku: „V prvom polčase sme nehrali dobre, len sme nakopávali. V druhom polčase sme začali hrať po zemi, popadali nám góly, a už to išlo. Som po zranení, takže z mojej strany to bolo také kostrbaté. Ale potom som sa chytila, dala som tri góly a išla som dole. Súperky nemali hráčky na lavičke, museli hrať aj so zranenou hráčkou, takže aj to sa ukázalo v druhom polčase. Za hetrik mi baby v šatni povedali, že si ideme sadnúť, a poriadne to oslávime.“

MFK Dukla Banská Bystrica – GFC Regionálna Akadémia 5:1 (1:1)

Góly: 9. Havranová (pen.), 57., 61., a 67. (pen.) Mazúchová, 58. Gembická – 21. Griačová. ŽK: 60. Peciarová (GFC RA). Rozhodovali: Anatlík – Fábry, Hanes. Diváci: 50.

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Kopernická (74. Izsáková) – Veselková, Mileiová, Havranová, Čierniková (74. Boháčiková) – Morovjanová (74. Tesáková), Veselová (C) – Jamrichová (46. Brandysová), Jančová, Mazúchová (74. Lukach) – Gembická. Tréner: J. Boroviak.

Oficiálne vyhlásenie MFK Dukla o ukončení spolupráce s hlavným trénerom Michalom Ščasným