• Aktuality
  • Preview: Duel na hornej Orave proti nováčikovi chceme zvládnuť
A tím / MFK Dukla (PR) / 23.07.2021

Preview: Duel na hornej Orave proti nováčikovi chceme zvládnuť

Z tréningu nášho tímu (P. Chytílek)
V sobotu 24. júla čaká našich futbalistov A – tímu MFK Dukla Banská Bystrica prvý súťažný zápas v druhej lige sezóny 2021/2022. Cestujeme na hornú Oravu, kde si zmeriame sily s nováčikom MŠK Námestovo.

V Námestove panuje eufória z historického postupu do druhej ligy. MŠK je v nej absolútnym nováčikom, preto deklaruje skromnejšie ciele. V každom stretnutí sa vynasnaží tento tím podať čo najlepší výkon. Skúsenosti s druhou ligou majú v kádri Námestova napr. Juraj Siman (Dolný Kubín), Samuel Farský (Žilina B) či Patrik Chovan (Trebišov). Nováčik si uvedomuje, že niektoré kolektívy sú výkonnostne na tom úplne niekde inde. „Nebojíme sa. Je to pre nás výzva urobiť maximum pre úspešné účinkovanie v tejto súťaži,“ píše náš dnešný súper na webe sportnetu i svojom facebooku.

Námestovčania v rámci krátkej letnej prípravy stihli odohrať dva modelované zápasy. V pláne mali stretnúť sa s kvalitnými súpermi z Poľska - Podbeskidzie Bielsko-Biela a Hutnik Krakow, no títo avizovaní súperi pre pandemické opatrenia Vlády SR na hornú Oravu nepricestovali. Spomedzi hráčov na skúške sa MŠK zatiaľ podarilo dohodnúť s trojicou Patrik Chovan (Michalovce), Samuel Farský (Žilina B) a Patrik Svetlošák (Klin). Z hosťovania sa vrátili Viliam Kormaňák (Bobrov) a už uzdravený Marek Žákovič (Dolný Kubín). Káder ešte chcú v priebehu augusta posilniť.

Čo sa týka vzájomnej bilancie našej Dukly s Námestovom, vyhrali sme posledné tri stretnutia. Naposledy v roku 2018, kedy sme uspeli na ihrisku súpera po výsledku 1:0, predtým na jeseň doma 2:1 a v pohári v roku 2012 sme zdolali tohto súpera taktiež na jeho ihrisku 1:0. Všetko to teda boli tesné víťazstvá.

Pred aktuálnym druholigovým sobotňajším duelom kapitán Dukly Robo Polievka uviedol:

„Každý zápas v tejto druhej lige bude niečím špecifický. Nás teraz čaká nováčik a nik nevie, čo môžeme od neho očakávať. Ja pevne verím, že to bude zápas o nás. Musíme byť dobre pripravení, aby sme tohto súpera zdolali a celkovo duel zvládli.“

V podobnom duchu to vidí aj tréner MFK Dukla Stanislav Varga:

„Futbal sa nehrá na to, kto je papierovo silnejší a kto nie. Futbal sa hrá na ihrisku a na ňom musíme dokázať, že právom sme tam, kde sme, a možno sme mali byť aj niekde inde. Je to nováčik, určite bude v Námestove eufória z postupu. Musíme sa na to dobre pripraviť, aby sme to zvládli.“

Duel v Námestove bude vysielať huste.tv. Začíname teda v sobotu 24. júla o 17.00 hodine.

DUKLA DO TOHO!

FOTOGALÉRIA Z TRÉNINGU (Patrik Chytílek):

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
A tím

Generálny manažér Smädo: "ciele si dávame tie najvyššie"

Čítať viac
A tím

Téma súčasného futbalu v MFK Dukla naliehavá, ale nezastieraná

Čítať viac
A tím

9 poznatkov z doterajšieho priebehu sezóny

Čítať viac
A tím

Nečakaná prehra našej Dukly v Bardejove

Čítať viac
Dorast

Dorast na bratislavský Slovan nestačil

Čítať viac
Dorast

Naši mládežníci si zmerali sily s top tímom na Slovensku so Žilinou

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem