• Aktuality
  • Primátor Ján Nosko chce pomôcť fortunaligistom Dukly bez domova
A tím / MFK Dukla (PR) / 09.06.2022

Primátor Ján Nosko chce pomôcť fortunaligistom Dukly bez domova

zo stretnutia Duklistov s primátorom Noskom (Ľ. J. Hroboň)

zo stretnutia Duklistov s primátorom Noskom (Ľ. J. Hroboň)

V stredu okrem úvodného zrazu pred letnou prípravou na sezónu 2022/2023 a prvého tréningu čakala našich futbalistov Dukly ešte jedna milá udalosť. Stretnutie s primátorom mesta Banská Bystrica Jánom Noskom. Ten ich prijal slávnostne na Radnici a oficiálne im zablahoželal k postupu do najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy.

Banskobystrický primátor dostal od našich futbalistov Dukly loptu s podpismi hráčov a špeciálny dres i s jeho priezviskom. Nosko obdaroval už prvoligistov darčekovou taškou, pričom netajil radosť, že sa začínajú napĺňať naše priania a banskobystrický futbal sa vracia na pozície, ktoré kedysi mal.

„Okrem toho, že sa naša MFK Dukla Banská Bystrica minulý rok vrátila na zrekonštruované Štiavničky, dnes môže trénovať už aj na novom Mestskom mládežníckom štadióne v Kráľovej a čo je skvelé, postúpila do najvyššej futbalovej súťaže Fortuna Ligy. Chlapci, blahoželám! Verím, že po splnení potrebných krokov sa vám bude v prvej lige dariť. Ste príkladom toho, že keď sa veľmi chce, tak sa všetko dá,“

- napísal primátor Ján Nosko na svojej facebookovej stránke s nadpisom DUKLA DO TOHO! Po stretnutí na Radnici nasledovala spoločná večera v reštaurácii Angels, kde bol priestor na neformálne rozhovory.

Spoločná fotografia hráčov a vedenia Dukly s primátorom mesta (fb Ján Nosko)

„Mám dobrý pocit z toho, že som mohol prijať futbalistov na Radnici. Môžem už teraz povedať, že Fortunaligistov. Som veľmi rád, že v otvorenom rozhovore sme si povedali o všetkých problémoch, ktoré súvisia s banskobystrickým futbalom. Mojou túžbou je, aby sa proces vzniku novej akciovej spoločnosti niesol v duchu konštruktivity, spolupráce, aby nevznikli nejaké animozity, aby sme všetci ťahali za jeden povraz a klubu pomohli. Vytvorili mu také podmienky, ktoré skutočne potrebuje. Seniori sú momentálne v takej situácii, nazval by som ju: Fortunaligisti bez domova. To musíme nejakým spôsobom vyriešiť. Beriem si to ako i ja za svoju úlohu a budem hľadať cesty v komunikácii s ministerstvom obrany, aby sme tento problém dokázali vyriešiť,“

- vyjadril sa Ján Nosko k neutešenej situácii fortunaligového mužstva Dukly, ktoré môže na Štiavničkách iba hrať domáce majstrovské zápasy a absolvovať jeden tréning deň pre ním. Všetky tréningové jednotky sú tak presmerované do Kremničky na jedno z dvoch ihrísk tamojšieho areálu. Primátor vníma aj iné futbalové neduhy v meste, ku ktorým dodal:

„Bol by som rád, kebyže sa v meste Banská Bystrica spoja všetky sily. Registrujem totiž nejaké kontroverzné názory na celú futbalovú situáciu. Verím, že všetci to pochopia a bude im záležať na tom, aby Fortuna liga zostala v meste nie iba na niekoľko rokov, ale navždy.“

Bez podpory podnikateľského prostredia, ale aj podpory zo strany samosprávy, nemôže vrcholový futbal v žiadnom meste napredovať.

„Mesto Banská Bystrica vždy podporovalo aj futbal. Myslím si, že štedrým spôsobom. Tu by mal však väčšiu úlohu zohrávať aj štát. My sa ale tejto fakultatívnej povinnosti vôbec nechceme zbaviť. Pokiaľ to bude v možnostiach mesta, tak sme ochotní aj naďalej podporovať šport v našom meste vrátane výkladných skríň bystrického športu, ktorými sú hokej, futbal, basketbal, atď... Pokiaľ bude v našich možnostiach urobíme všetko, aby sme dokázali týmto klubom na území mesta pomôcť, či už v oblasti infraštruktúry alebo finančnej pomoci,“

- uzavrel náš krátky a otvorený rozhovor banskobystrický primátor Ján Nosko.

FOTOGALÉRIA: ĽUDOVÍT JAKUB HROBOŇ:

Mohlo by vás zaujímať

Zobraziť všetky aktuality
Žiaci

Proti Lučencu až tri žiacke tímy Dukly bodovali, zvíťazila pätnástka

Čítať viac
A tím

Vstup do druholigovej sezóny plný pozitív

Čítať viac
Žiaci

Pätnástka remizovala v Michalovciach, trinástka siahala s Jupie na výhru

Čítať viac
A tím

V nedeľu v Šamoríne s cieľom opäťovne zasadnúť na čelo tabuľky

Čítať viac
A tím

Do Bratislavy si ideme zápas užiť, k poháru pristúpime zodpovedne

Čítať viac
A tím

Šlágrom 5. kola pohronské derby v Podbrezovej

Čítať viac
Na správne fungovanie webovej stránky, prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Kliknutím na tlačidlo „Rozumiem“ súhlasíte aj s využívaním cookies a odovzdaním údajov o správaní na webe pre zobrazenie cielenej reklamy na sociálnych sieťach a v reklamných sieťach na ďalších weboch.
Rozumiem