• Príprava: Remízu so Spartakom Trnava zariadil Dalibor Gonda
A tím / Miroslav Čief / 30.01.2021

Príprava: Remízu so Spartakom Trnava zariadil Dalibor Gonda

Areál Slávie Trnava hostil v sobotu 30. 1. 2021 mužstvo Fortuna ligy FC Spartak Trnava a našu Duklu. Mužstvá, ktoré sa stretli v prípravnom zápase. Na umelej tráve tréningového ihriska sa odohral slušný a zaujímavý zápas, pre Trnavu išlo o generálku na ligovú súťaž a nezvládla ju úplne k spokojnosti - remizovali sme s ňou 1:1, keď na prvopolčasový gól Martina Bukatu odpovedal krátko pred koncom stretnutia náš mladík Dalibor Gonda.

FC Spartak Trnava - MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:0)

Góly: 36. Bukata - 84. Gonda

Zostava Spartaka: Rusov - Koštrna, Grič, Tumma, Turňa - Bukata, Benovič - Saymon Cabral, P. Kolesár, Yusuf Bamidele - S. Olejník

Zostava Dukly: Nôta - Vajda, Kupčík, Prikryl - Červeň, Snitka, Willwéber, Lukáčik - Starší, Hanes, Polievka

Striedali: Krejčí - Nosko, Uhrinčať, Kvocera, Gonda, Laksík, Dolný, Richtárech

Prvý polčas priniesol vyrovnaný priebeh zápasu. Prvý vzruch prieniesla 14. min, keď po pravom krídle unikal domáci talent Stanislav Olejník, ale jeho pokus o center bol zrazený na roh. V 21. min domáci dlho kombinovali na našej polovici a vzišla z toho strela Martina Bukatu vedľa Nôtovej ľavej žrde. V 22. min sme mali k dospozícii priamy kop z dobrej pozície, ale bol Polievkom zakončený len do múru Spartaka. V 25. min dostal naľavo loptu Polievka a zakončil do Rusova. Veľkú šancu na skórovanie mal Spartak v 34. min, loptu v brejku potiahol Peter Kolesár, prihral Cabralovi, ktorého strela 'neprešla', no následne zblízka prekopol našu bránku Olejník. Domáci sa predsa len dočkali gólu v 36. min, išlo o rýchlu akciu, na konci ktorej si loptu vyčíhal Martin Bukata a presvedčivou strelou prekonal Nôtu v bránke Dukly - 1:0. V prvom polčase sme sa dostávali len do náznakov šancí, chýbala nám kvalitnejšia finálna prihrávka.

Do druhého polčasu spravili obaja tréneri viacero zmien. Spartak sa ešte nepredstavil s dvojicou nových, kvalitných posíl, Milan Ristovski a Filip Twardzik boli ešte mimo súpisku. Do 60. min zápasu sme podnikli 2-3 zaujímavé brejky po pravej strane ťahané Milanom Kvocerom, ale neviedli k presnejšiemu zakončeniu. Po hodine hry Spartak mohutne prestriedal, na hraciu plochu prišli skúsení hráči ako Savvidis, Mikovič či Ján Vlasko. Hrali sme však v tých fázach dobre, umne sme kombinovali, aj keď občas nás do kolien zrážali menšie nepresnosti na útočnej polovici. Keď sa však už zdalo, že Spartak zápas dotiahne do víťazného konca, udreli sme - v 84. min vysunul Jozef Dolný do srdca obrany domácich Dalibora Gondu, ktorý presvedčivo prestrelil brankára Dobrivoja Rusova - 1:1. Domáci a v závere snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale výsledok sme si už pokojne postrážili.