A tím / Miroslav Čief / 17.01.2021

Príprava: V Seredi remíza 2:2

Zverenci hlavného trénera Stanislava Vargu odohrali v sobotu 16.1. 2021 svoj prvý prípravný zápas. Predstavili sa na umelej tráve v Seredi, kde remizovali 2:2. Za našu Duklu v prvom polčase otváral skóre po krížnej strele Matej Starší, na konečných 2:2 vyrovnával svojim premiérovým gólom vo farbách MFK Dukla krídelník Milan Kvocera.

ŠKF Sereď- MFK Dukla Banská Bystrica 2:2 (0:1)

Góly: 48. Denis Potoma. 59. Miloš Lačný - 24. Matej Starší, 75, Milan Kvocera

Zostava MFK Dukla:

MFK Dukla: Hruška – Červeň, Nosko, Kupčík – Migaľa, Snitka, Willwéber, Frimmel- Starší ,Laksík, Polievka

Striedali: Krejčí – Vujoševič V. Tóth, P. Bača, Uhrinčať, Kvocera, Lukáčik, Richtárech.

Naši hráči sa dostali do vedenia v 24. min, keď sa do streleckej listiny zapísal útočník Matej Starší - po krížnej strele prekonal brankára ŠKF Mathewa Yakubuho- 0:1. V prvom polčase sme mali viaceré šance na zvýšenie náskoku, tie sme však nevyužili. Pykali sme na začiatku druhého polčasu- v 48. min sa presadil kmeňový hráč Slovana Bratislava Denis Potoma. V 58. min sa kopala penalta po faule na Nicolasa Šumského, ktorú však Alex Iván v drese ŠKF nevyužil, kopol svoj projektil do brvna. Následne sa však presadil Miloš Lačný - 2:1. Naša Dukla odpovedala v 74. min , keď podnikol vynikajúcu akciu Milan Kvocera a presvedčivo skóroval- 2:2. V závere mal obrovskú šancu zvrátiť víťazstvo na našu stranu útočník Miladin Vujoševič, ale svoj únik zakončil len do brankára Yakubuho.

Najbližší prípravný zápas odohráme v utorok 19.1.2021 o 13.00 na UT v Ružomberku proti domácemu MFK.