• Príprava: V Žiline proti B- tímu víťazstvo 3:2
A tím / Miroslav Čief / 23.01.2021

Príprava: V Žiline proti B- tímu víťazstvo 3:2

popis obrazka

Pokračujeme v úspešných výsledkoch. A- mužstvo Dukly Banská Bystrica vyhralo v sobotu 23.1. 2021 v prípravnom zápase na umelej tráve v Žiline proti domácemu MŠK Žilina 3:2, pričom základ víťazstva položilo tromi gólmi v úvodnom dejstve. Postupne sa gólovo presadili Starší, Polievka a Vujoševič. Pre zverencov trénera Stanislava Vargu je to ďalší impulz do tréningovej práce, keďže k veľkej spokojnosti všetkých zvládli aj tretí prípravný zápas. Momentálne v nich majú bilanciu 2-1-0.

MŠK Žilina B - MFK Dukla Banská Bystrica 2:3 (0:3)

Góly: 80. Kostúr, 83. Baba Hamza - 5. Starší, 30. Polievka, 40. Vujoševič (11m)

Zostava Dukly: Krejčí - Červeň, Nosko, Kupčík- Willwéber- Uhrinčať, Richtárech, Migaľa - Starší, Vujoševič, Polievka

Striedali: Baláž- Hanes, Vajda, Snitka, Lukáčik, Gonda, Kvocera, Laksík

Zverenci domáceho trénera Vladimíra Veselého, ktorý bol nedávno trénerom Podbrezovej, odohrali svoj prvý prípravný zápas v zimnej príprave. Začali nebojácne, no gólom vo svojej sieti - v 5. min sa presadil Marej Starší a prestrelil brankára Teplana - 0:1. Druhý gól sme strelili v 30. min, keď sa z priameho kopu presadil kapitán Dukly Róbert Polievka - 0:2. Gólový účet prvému polčasu vystavil Miladin Vujoševič, keď bezpečne premenil pokutový kop po faule na Dávida Richtárecha- 0:3.

Domáce mužstvo, v ktorom bolo viacero hráčov staršieho dorastu ŽIliny, nakoľko A- mužstvo hralo svoj zápas proti poľskej Cracovii Cracov, v druhom polčase hrýzlo. Presadilo sa v 80. min, keď gól strelil Adam Kostúr, v jarnej časti ešte útočník nášho staršieho dorastu. V 84. min krížnou strelou zdramatizoval zápas domáci talent Baba Hamza, ale z rúk sme si zápas už nepustili. Tyč Teplanovej bránky trafil Adam Hanes a po záverečnom hvizde sme sa radovali z druhej výhry v príprave- 2:3.

V poradí 4. prípravný zápas odohráme v stredu 27.1:2021 o 13:00 h na umelej tráve na Štiavničkách proti fortunaligovému FK Pohronie.