• S druhou ligou sa lúčime víťazstvom v Rohožníku
A tím / MFK Dukla (PR) / 20.05.2022

S druhou ligou sa lúčime víťazstvom v Rohožníku

Radosť z nášho víťazného druhého gólu v Rohožníku

Naši futbalisti banskobystrickej Dukly v poslednom kole druhej ligy vyhrali v Rohožníku nad tamojším nováčikom 3:1 a lúčia s touto súťažou zaslúženými troma bodmi. V tomto zápase dostali príležitosť viacerí hráči, ktorí nehrávali na jar pravidelne a výkonnostne nesklamali. Bolo to pre všetkých po stredajšej správe o našom postupe do Fortuna ligy náročné.

Prvý polčas patril bystrickým futbalistom. Boli viac na lopte a vypracovali si celý rad šancí. Prvú strelu vyslal Záhumenský z ľavej strany šestnástky, mieril nad brvno. Na opačnej strane musel vybehnúť Nôta až za veľké vápno, aby loptu odkopol pred unikajúcim Melišom. V desiatej minúte Záhumenský vyslal center pred bránku, kde operoval Depetris, snažil sa náš argentínsko – slovenský útočník hlavičkovať, ale nevydarila sa mu koncovka. Ďalšiu našu možnosť mal po centri Kojnoka z pravej strany v päťke číhajúci Franko, ale ani on nedokázal poslať loptu medzi žrde. Depetris to skúšal z pravej strany pokutového územia z uhla krížnou strelou, mieril vedľa žrde. Presná koncovka Depetrisa sa dostavila v dvadsiatej minúte. Náš skúsený kanonier napriahol z 18 metrov pod brvno a Chudý musel zasahovať. Gólu sme sa dočkali o päť minút neskôr po akcii Záhumenského a najmä parádnej ľavačke Adama Hanesa. Ten približne z pätnástich metrov pálil do brvna, od ktorého lopta putovala za čiaru – 0:1. Rohožník to vyskúšal až po polhodine, konkrétne Holub z asi dvadsiatich metrov a mieril tesne vedľa žrde. My sme mohli zareagovať po prihrávke Franka a strele Depetrisa bez prípravy z vrchu šestnástky, opäť tomu chýbala presnosť. V 41. minúte Škuta fauloval v šestnástke rýchleho Záhumenského, nasledoval pokutový kop, ktorý bezpečne premenil David Depetris, loptu poslal polovysoko do stredu bránky a bolo 0:2. Domáci sa dostali do vyloženej šance v samom závere polčasu. Herman pekne vysunul Meliša, ten sa na ľavej strane šestnástky ocitol zoči – voči Nôtovi a náš brankár predviedol skvelý zákrok.

Druhé dejstvo prinieslo o niečo menej vzruchu. Do prvej možnosti sa dostal Rohožník v 49. minúte, kedy Frimmel vyslal center z ľavej strany do pokutového územia a Herman hlavičkoval nad brvno. My sme mali šancu po prieniku Hanesa stredom ihriska a jeho koncovke spoza šestnástky, loptu smerujúcu k žrdi vyrazil s námahou Chudý. Potom sme prestriedali práve Hanesa Jurčišinom a Depetrisa Šulcom. Vzruch nastal v 58. minúte. Šulc sa snažil vo veľkom vápne predlžovať loptu na Franka, hoci aj mohol strieľať, ale táto situácia narobila poriadne problémy brankárovi a stopérovi súpera, obaja museli zasahovať a zabránili takmer istému gólu. Po hodine hry sa dostal na opačnej strane ku koncovke z vrchu pokutového územia Herman, loptu výborne zblokoval Záhumenský. Domáci mali už niečo viac z hry, ale ťažkosti im robila dobrá naša defenzíva. V 71. minúte sa črtalo prečíslenie Rohožníka, napokon to vyskúšal z vyše dvadsiatich metrov Frimmel na trošku vybehnutého Nôtu, no nemieril našťastie presne. Túto výstrahu sme zobrali vážne a odpovedať sme mohli už o malú chvíľu. Franko priťukol Jurčišinovi, ktorý predviedol peknú obaľovačku na vzdialenejšiu žrď, Chudý musel loptu vyraziť. Problémy mu narobil aj strieľaný center Záhumenského z ľavej strany. Napokon kapituloval po exportnej strele Ľubomíra Willwébera z asi 18 metrov do ľavého horného rohu – 0:3. Škoda, že sme nulu v kolónke inkasovaných gólov neudržali. V 79. minúte po spleti chýb predviedol peknú zasekávačku Herman, ešte lepšie vystrelil, Nôta  loptu iba vyrazil a z pravej strany z uhla ju dokázal upratať do bránky Frimmel1:3. Domáci mali ešte ďalšiu možnosť po odrazenej lopte z rohu, keď sa k voleju z vyše dvadsiatich metrov dostal Pittner a gólman Dukly musel predviesť ďalší dôležitý zákrok. V závere sa nám zranil Richtárech, museli sme tak nútene striedať, ale súpera sme už do vyloženej šance nepustili. Naopak v nadstavenom čase mohli naši futbalisti pridať štvrtý gól, keď sa najprv nepresadil hlavou voľný Franko a Šulc prestrelil z dobrej pozície bránku.

FC Rohožník – MFK Dukla Banská Bystrica 1:3 (0:2)

Góly: 25. Hanes, 41. Depetris (z 11m), 75. Willwéber – 79. Frimmel. Rozhodoval: Glova. ŽK: bez kariet. Diváci: 650.

Zostavy a striedania:

FC: Chudý – Škuta (46. Kiss), Hitka, Privrel, A. Holub (84. Lacko) – Fila – Pittner, Horvát (30. Žilinský), Meliš (69. Tomovič), Frimmel – Herman (84. Vondryska)

Dukla: Nôta – Pišoja, Vajda, Uhrinčať – Kojnok (76. B. Ľupták), Willwéber, Richtárech (89. Kupčík), Záhumenský – Hanes (57. Jurčišin), Depetris (57. Šulc), Franko

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Bolo to jeden taký z iných zápasov pre nás, keďže bolo o všetkom rozhodnuté. Bolo aj horúce počasie, nebolo to pre nás jednoduché. Duel sme však zvládli. Chceli sme vyhrať, čo sa aj podarilo. Bolo vidieť, že chlapci mali toho dosť. Pre niektorých to bolo ťažké, dostali šancu aj tí, ktorí nehrali doposiaľ veľa zápasov. Neboli dostatočne rozohratí, ale zaslúžene sme v Rohožníku vyhrali. Celkovo po strede, kedy padlo rozhodnutie o našom postupe, som veľa od mojich zverencov neočakával, nie všetci totiž pili vodu. Tí čo nastúpili, predviedli to, čo sa od nich čakalo. Som rád, že sme postup do Fortuna ligy potvrdili výhrou aj v poslednom zápase sezóny. Dúfam, že sa teraz dobre pripravíme na najvyššiu súťaž, vhodne doplníme káder a všetci sa už tešíme na súboje medzi slovenskou elitou.“

Adam Hanes, strelec prvého gólu Dukly v zápase: „Myslím si, že sme dominovali počas celého zápasu. Mohli sme pridať viac gólov než tri. Užili sme si tento posledný duel sezóny, ktorý bol bez výsledkového tlaku. Ja som po dlhšej dobe nastúpil do základu, užíval som si to na ihrisku. Bolo pekné počasie, hralo sa v peknom prostredí, snažil som sa a napokon mi tam padol aj gól, za čo som rád. Ani som nevedel, či to bol gól, lebo sa to odrazilo od brvna. Chvalabohu to uznali. Mal som aj druhú šancu, ale bolo to na dlhú nohu, mohol som prípadne prihrávať, nevadí. Som rád, že mi padol i jeden gól a hlavne som rád, že sme vyhrali posledný zápas sezóny.“

Patrik Vajda, kapitán Dukly v tomto zápase: „Zápas z našej strany nebol zlý, bol podľa mňa dobrý. Škoda toho inkasovaného gólu, ale dali sme tri a zaslúžene vyhrali. Z môjho pohľadu ako obrancu škoda toho inkasovaného gólu. Ja som po dlhšej dobe nastúpil, mal som nejaké zranenia, ale už som sa dal dohromady. Snažil som sa dnes čo najviac na ihrisku ´makať´ a pomôcť tímu. Dostal som sa do základu, som rád za dôveru i s kapitánskou páskou. Hlavne ma však teší víťazstvo mužstva a samozrejme i postup do Fortuna ligy. Ja som totiž v roku 2015 s Duklou vypadol z najvyššej súťaže a vždy som si povedal, že chcem sa s Duklou do nej vrátiť a opäť zahrať si prvú ligu. Takže nejaké oslavy určite ešte budú.“

Dubnica – Púchov 0:0, Košice – Bardejov 2:2, Humenné – Skalica 2:1, Petržalka – Námestovo 6:0, Slovan B – Podbrezová 1:2, Trebišov – Komárno 0:2, Žilina B – Šamorín 1:1.