• S Petržalkou sme v netradičnej zostave neuspeli, hráči už myslia na baráž
A tím / MFK Dukla (PR) / 23.05.2021

S Petržalkou sme v netradičnej zostave neuspeli, hráči už myslia na baráž

zo zápasu s Petržalkou (S. Sabo)

Naši futbalisti banskobystrickej Dukly v poslednom 30. kole druhej ligy nestačili vo Zvolene na Petržalku. Prehrali 1:2, no treba poznamenať, že na duel nastúpili viacerí hráči, ktorí dostávajú menej priestoru na ihrisku. Kľúčových futbalistov sme šetrili na barážové stretnutia o účasť vo Fortuna lige. Sily si zmeriame so Senicou, najprv v utorok vo Zvolene a potom v piatok u súpera na Záhorí.

Pred začiatkom duelu si prevzali ocenenia Stanislav Varga, Róbert Polievka a Lukáš Migaľa. Náš tréner sa stal najlepším v druhej lige, náš kapitán bol vyhlásený za najužitočnejšieho hráča a spolu s ním sa v jedenástke druholigovej sezóny 2020/2021 ocitol i obranca Dukly Lukáš Migaľa.

Čo sa týka zápasu, nám už o nič nešlo, druhé miesto sme mali zabezpečené, takže na súpisku sa napríklad nedostali Polievka, Starší, Frimmel, Hruška a Vajda, iba na pár minút išli na ihrisko Willwéber či Laksík. Od začiatku hral útočník Vujoševič, ktorý sa už dáva po zdravotnej stránke do poriadku. Úvod mali lepší Petržalčania. Do vedenia išli v deviatej minúte po centri Miháleka z asi tridsiatich metrov z pravej strany, keď v pokutovom území presne hlavičkoval Horvát 0:1. Následne sa pokúšal pridať druhý gól Sliacky, mieril vedľa. My sme pohrozili Jackuliakom z ľavej strany, obrana hostí loptu odvrátila, no iba pred Lukáčika, ktorý z pravej strany šestnástky pálil nad horný ´vinkeľ´. Petržalčania pohrozili v 27. minúte po centri Sliackeho, no Gašparovič slabšie hlavičkoval, gólman Dukly Baláž zasiahol bez väčších problémov. Na našej strane zaujala ešte akcia Lukáčika, ktorý si narazil loptu s Vujoševičom, ale pred sľubnou koncovkou ho odstavila obrana súpera. Mali sme prevahu, ale chýbali šance. Napriek tomu sme dokázali vyrovnať v 37. minúte. Po dobrej práci Kvoceru sa zblokovaná lopta po chybe hosťujúcich stopérov dostala rovno pred Miladina Vujoševiča a ten voľný pred bránkou s prehľadom rozvlnil sieť – 1:1. Pred prestávkou mali ešte šancu hráči z bratislavského sídliska, keď po akcii Sliackeho Hronec mieril spoza šestnástky tesne vedľa.

V druhom polčase sa odvíjala hra prevažne medzi šestnástkami, bol to skôr bojovný futbal, ubudlo šancí. My sme mohli ísť do vedenia po centri Kvoceru, ale brankár Ševčuk dobre zasiahol pred Jackuliakom a Vujoševičom. Skúšal to i náš Viktor Tóth z asi dvadsiatich metrov a gólmana Petržalky poriadne natiahol. Žiaľ v 67. minúte sme inkasovali. Kozlovský sa pekne preštrikoval do pokutového územia z ľavej strany, poslal prudkú loptu pred bránku a tú si Lukáš Migaľa nešťastne zrazil do vlastnej siete – 1:2. Vyrovnať sme potom mohli najmä v 76. minúte. Po neúspešnom priamom kope Willwébera sme totiž zostali na lopte, centroval dobre Kvocera, Kupčík vyhral súboj so Ševčukom, ale nedokázal skórovať. Chýbala možno väčšia razancia. V 84. minúte striedajúci Dolný tiež dobre centroval pred bránku, ale Hanes neprekvapil pozorného gólmana Petržalky. Aj preto sa z troch bodov tešili hostia. My už sme boli viac mysľou v baráži o účasť v najvyššej slovenskej súťaži, ktorá nás čaká v utorok a piatok.

MFK Dukla Banská Bystrica – FC Petržalka 1:2 (1:1)

Góly: 37. Vujošević – 9. Horvát, 67. Migaľa (vlastný). Rozhodoval: K. Micheľ. ŽK: Jackuliak, V. Tóth – Dopater, Horvát.

Zostavy:

MFK Dukla: F. Baláž – Lukáčik, Nosko, Kupčík, Migaľa – Snitka (66. Willwéber) – Kvocera (83. J. Dolný), V. Tóth (66. Richtárech), Hanes, Jackuliak (83. Gonda) – Vujošević (66. Laksík)

Petržalka: Ševčuk – Mihálek, Farkaš, T. Tóth (75. Filipiak), Mrnka (75. Vondryska) – Dopater (55. Kozlovský), Horvát, Matallana, Sliacky (68. Kudlička) – L. Gašparovič, Hronec (55. Hurný)

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Tento zápas nám nevyšiel, ale dal som šancu prevažne mladším hráčom, ostatných som chcel šetriť na barážový duel v utorok. Počas siedmich dní máme totiž tri zápasy. Ja verím, že to vyjde a tí hráči, ktorí dnes oddychovali alebo mali menšiu minutáž, tak budú mať čerstvejšie nohy. Poctivo všetci trénujeme, zápas je však oveľa ťažší, takže aj preto niektorí nezasiahli do tohto duelu.“

Miladin Vujoševič, strelec nášho gólu: „Zápas bol pre nás ťažký, Petržalka hrala výborne. My sme však v myšlienkach už na utorok a piatok, kedy hráme baráž, na to sa viac sústredíme. Bolo to vidno v tomto zápase. Čo sa týka môjho gólu, čakal som v pokutovom území, prišla ku mne blokovaná lopta a dal som jednoducho gól.“

Lukáš Migaľa, obranca Dukly: „Prehrali sme nešťastne 1:2, ale myslím si, že to bol medzišestnástkový futbal. Mali sme aj nejaké šance, ale nedotiahli sme ich do úspešného konca, najmä v prvom polčase. V tom druhom už nebolo veľa šancí, viac sa bojovalo. Prehrali sme vlastným gólom, bola to nešťastná situácia. Snažil som sa odkopnúť loptu, no tá mi skočila akurát na chránič a trafil som ju do vlastnej bránky. Vo futbale sa stávajú aj také veci, no snažíme sa hlavne sústrediť na baráž. Spravíme maximum pre to, aby sme náš cieľ splnili.“

Poprad – Košice 1:1, Dubnica – Slovan B 1:0, Podbrezová – Šamorín 1:1, Skalica – Komárno 3:2, Trebišov – Púchov 2:2, Žilina B – Bardejov sa hrá v nedeľu.

Naša mestská futbalová Dukla odohrá prvý barážový duel o účasť vo Fortuna lige v utorok 25. mája o 17.00 hodine vo Zvolene so Senicou. Odveta nás čaká v piatok u súpera.

1. L. Mikuláš 60b, 2. B. Bystrica 56b, 3. Skalica 55b, 4. Podbrezová 54b, 5. Košice 49b,... 9. Petržalka 37b .... 12. Žilina B 30b*, 13. Bardejov 28b*, 14. Slovan B 21b, 15. Poprad 4b. [/poradie]

* - mužstvo má jeden zápas k dobru

FOTOGALÉRIA (autor: Samuel Sabo):

Lučenec rozdrvili najmladší žiaci, vyhrala aj štrnástka, bodovala pätnástka

Cestujeme do Bardejova, ktorý chce v boji o záchranu tiež bodovať

Sumár mládeže: Pätnástka si poradila s Námestovom, mladší žiaci víťazne v Rimavskej Sobote

Vstupenky na zápas play off o postup do EKL, MFK Dukla B.Bystrica - MŠK Žilina sú v predaji.

Polievka pred Košicami: Pod tlakom sa ukazuje charakter a sila mužstva