• Starší dorastenci v Ružomberku jasne lepší, ale nedali gól ani z penalty
Dorast / MFK Dukla (PR) / 17.09.2021

Starší dorastenci v Ružomberku jasne lepší, ale nedali gól ani z penalty

V stredu dohrávali starší dorastenci ligové stretnutia 6. kola najvyššej súťaže na Slovensku. Naši mladíci z Dukly sa predstavili v Ružomberku. Na Liptove mali prevahu i šance, ale gól nedali ani z penalty. Napokon smolne a nezaslúžene prehrali 0:1.

Devätnástka MFK Dukla nezachytila ideálne úvod stretnutia. Inkasovala v deviatej minúte po krížnej strele Jurinu z vnútra šestnástky do pravého dolného rohu bránky. Medzi naše žrde sa postavil Chládek miesto reprezentačného gólmana Baláža, ktorý bol silne nachladnutý. Od tohto momentu dominovalo na ihrisku naše mužstvo. Domáci už nevystrelili na bránku Dukly. Naopak šance sme mali iba my, najmä po akciách z ľavej strany, ale v koncovke sme žiaľ zlyhali, alebo sa k nej nedostali. Najväčšiu možnosť na vyrovnanie mali bystrickí mladíci v 71. minúte. Ružomberčan Nemček zmaril nášmu Ruskovi jasnú gólovú príležitosť v pokutovom území, keď ho držal za dres. Videl za to červenú kartu a my sme kopali penaltu. Sám faulovaný ju však nepremenil, keď vystrelil do stredu bránky, no gólman Liptákov Novák hoc sa vrhol do ľavej strany stihol ešte nohou zasiahnuť loptu a tá putovala nad hornú žrď. Mali sme ešte viac než dvadsať minút  početnú prevahu na ihrisku a vypracovali sme si ďalšie príležitosti po akciách či strelách Ruska, Vargu, Jaroša, Jackuliaka i Svetlíka, ale žiaľ zostali nevyužité. Na rohy sme napríklad vyhrali 12:3.

MFK Ružomberok - MFK Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)

Gól: 9. Jurina. Rozhodoval: Dzivjak. ŽK: Jurina – D. Rusko, Jaroš. ČK: 70. Nemček (Ružomberok) za držanie za dres v gólovej šanci súpera.

Zostava MFK Dukla a striedania: Chládek – Kvietok (62. Jaroš), Klimpl, Červeň, Ždánsky (88. Poláček) – Köröš, Kandala – Horváth (62. Varga), Svetlík, Jackuliak – D. Rusko

Vyjadrenie po zápase:

Tesnú prehru V Ružomberku zhodnotil tréner MFK Dukla U 19 Jozef Mores:

„Z jedinej strely na našu bránku za celý zápas sme inkasovali. Počas zápasu sme si vypracovali dostatok šancí na skórovanie, žiaľ efektivita zakončenia je naším obrovským problémom. Neskórovali sme ani z penalty a tak i napriek slušne zanechanému dojmu sme vyšli bodovo naprázdno.“

Žilina – Poprad 3:1, Slovan – Trnava 0:1, Košice – Michalovce 1:3, Trenčín – Nitra 4:0.

Program:

Starší dorastenci Dukly odohrajú najbližšie duel ôsmeho kola opäť u súpera. V sobotu 18. septembra o 11.00 hodine si zmerajú sily s Popradom na hlavnom ihrisku v tomto meste pod Tatrami.

Naša U 19-ka je s tromi bodmi na poslednej štrnástej priečke, na predposlednú Podbrezovú máme manko dvoch bodov, na jedenásty Poprad strácame štyri body. Tabuľku vedie Žilina s 18-timi bodmi.

Naši futbalisti chceli bratislavský Slovan, tešia sa na majstra

Program zápasov mládežníckych tímov od 11.4 - 16.4.2023

Rymarenko pred Michalovcami: Čaká náš ťažký zápas, chceme a potrebujeme ho zvládnuť