• Starší žiaci bodovali s Liptákmi, pätnástka vysoko vyhrala
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 30.08.2021

Starší žiaci bodovali s Liptákmi, pätnástka vysoko vyhrala

V žiackych kategóriách sa hralo cez víkend druhé kolo najvyššej súťaže na Slovensku a potešili nás starší žiaci banskobystrickej Dukly. U 15-ka vyhrala nad Liptovským Mikulášom 6:0 a U 14-ka remizovala 3:3. Stretnutia s týmto súperom žiaľ nevyšli mladším žiakom.

U 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 6:0 (2:0)

Góly za Duklu: 16' Kobzoš 1:0, 21' Chromek 2:0, 45' Kobzoš 3:0, 71' Rubint 4:0, 73' Glemba 5:0, 75' Jedlička 6:0. ŽK za Duklu: Kolenička.

Zostava + striedania MFK Dukla: Slovák - Stupavský (65' Môťovský), Chromek, Kolenička, Králik (71' Rusňák)- Rubint, Korčok (71' Skačan), Glemba - Vaňovec (41' Stacho), Pažout (54'Jedlička), Kobzoš (71' Zbyňovský)

U 15-ka Dukly nás znovu potešila. V Priechode zdolala hladko Liptovský Mikuláš. Tréneri naordinovali svojim mladým zverencom účinnú taktiku, ktorá na súpera od začiatku platila. Výsledkom toho boli i dôležité úvodné dva naše góly v sieti súpera. Po zmene strán chlapci z Dukly nepoľavili, hrali aktívne a výsledkom toho bola zaslúžená odmena v podobe výsledkového tzv. tenisového kanára pre súpera a samozrejme priebežného prvého miesta v tabuľke so skóre 16:0. Druhá Žilina má skóre 14:0. Dve víťazstvá má na svojom konte už iba tretia R. Sobota.

Vysoké víťazstvo s Liptovským Mikulášom nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Odohrali sme náročný zápas, cez týždeň sme bojovali so zdravotnými problémami, a hrali so súperom, ktorý bol zdravo agresívny, a miestami aj nebezpečný. Vychádzal nám náš plán, vysoko napádať, a buď získať loptu ďaleko od našej bránky, alebo donútiť súpera k dlhým nákopom, pri ktorých naši stopéri dokázali úspešne vyhrávať súboje, a tak sme prevažnú časť zápasu strávili na polovici súpera. Góly padali po akciách, aké s trénerom Dikaczom chceme vidieť, na 2:0 sme sa presadili po štandardnej situácii - rohovom kope, no potešili nás aj akcie, ktoré gólom neskončili, no ukázali sme pri nich veci z tréningu. Kľúčový bol aj zákrok brankára tesne pred koncom prvého polčasu za stavu 2:0, keď vyrazil gólovú strelu. V druhom polčase sme nabádali hráčov hlavne k ďalšej aktivite, za akéhokoľvek stavu, aby sme si zápas neskomplikovali. To sa nakoniec podarilo, pridali sme ďalšie góly, potešil hlavne gól na 3:0 po akcii, kedy sme po rohovom kope súpera skórovali po rýchlom útoku. V ďalšom  priebehu sme pridali ešte tri góly, no hlavne sme zahodili dve obrovské šance, ktoré by sme mali premeniť (trafiť prázdnu bránku z piatich metrov). Chceme byť maximalisti za akéhokoľvek stavu, viesť hráčov k víťaznej mentalite, preto tieto situácie spomínam. Na druhej strane, pre súpera už výsledok 6:0 je trochu krutý.“

Zvolen – Námestovo 3:1, Martin – Ružomberok 3:4, Lučenec – Jupie 1:1. R. Sobota – Pohronie 4:1, Žilina – Podbrezová 4:0.

V treťom kole 1. ligy starších žiakov, skupiny stred cestuje pätnástka MFK Dukla do Žiaru nad Hronom, kde si zmeria sily v sobotu 4. septembra o 10.00 hodine FK Pohronie.

U 14:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 3:3 (1:2)

Góly za Duklu: 34' Ferenc, 45' Antol (vlastný), 60' Čupka – Gežík 3x

Zostava a striedania MFK Dukla: Puzio - Palenkáš (35' Kostúr),Valach, Debnár, Hajdúch (65' Krajčovič), Chromek, Vidhold (55' Čupka) – Bátovsky (65' Illéš), Ferenc, Fuchs – Šinský

Aj naša štrnástka mohla zdolať Liptákov, no to by musela svoju prevahu a tlak využiť do väčšieho počtu gólov. Dala síce tri, no tie stačili napokon iba na zisk bodu. V prvom polčase žiaci Dukly neustrážili Gežíka, ktorý dvakrát skóroval v priebehu štyroch minút a bolo 0:2. No ešte do prestávky sme znížili Ferencom a v druhom polčase vyrovnali po veľkej aktivite, keď si dal vlastný gól Antal. Výsledok sme otočili po tlaku a dobrej práci Šinského, na 3:2 dával Čupka. Žiaľ opäť sme neustrážili Gežíka, ktorý nám dal aj tretí gól a vďaka hetriku si odniesol súper z Priechodu aspoň jeden bod.

Remízu našich chlapcov z U 14-ky hodnotí ich tréner Ľubomír Faktor:

„Úvodných desať minút bol súper aktívnejší a zatlačili nás pred našu bránku. Tlak sme ustáli a postupne sme prevzali zápas pod našu kontrolu. Začali sme hrať, čo sme si povedali pred zápasom. Paradoxne sme inkasovali po brejkovej akcii súpera. Mikuláš sme naďalej tlačili, ale znova sme inkasovali. Ani to nás však nezlomilo a do polčasu sme znížili po peknej akcii na 1:2. Druhý polčas sme začali aktívne, súper bol pod tlakom a zaslúžene sme vyrovnali. Pokračovali sme naďalej v tlaku a odmenou bol vedúci gól po peknej individuálnej akcii Šinského. Nakoniec sme však opäť dostali gól, ale za dnešný výkon si chlapci zaslúžia pochvalu.“

Zvolen – Námestovo 8:0, Martin – Ružomberok 2:1, Lučenec – Jupie 2:0, R. Sobota – Pohronie 0:10, Žilina – Podbrezová 16:0.

V treťom kole 1. ligy starších žiakov, skupiny stred sa štrnástka Dukly predstaví v Žiari nad Hronom, kde si zmeria sily v stredu 4. septembra12.00 hodineFK Pohronie.

U13:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Dukla Banská Bystrica 6:1 (6:1)

Gól Dukla: Debnár

Zostava + striedania MFK Dukla: Sokol - Jančiar, Bednarčík, Kolárik, Seifert - Penksa, J. Lomnický, Genči, Pecník, Čatloš - Debnár ( Kubiš, Krnáč, S. Lomnický, Kmeť, Kočvara, Auxt)

Banskobystrickí mladší žiaci sa predstavili v Liptovskom Mikuláši, kde nezachytili úvod stretnutia. Za desať minút dostali tri góly, čo bola studená sprcha. Následne sa trošku skonsolidovali a o deväť minút znížili na 3:1, ale naďalej nedokázali reagovať na rýchlych a pohyblivejších domácich žiakov, ktorí do prestávky pridali ďalšie tri góly. Polčas sa tak skončil výsledkom 6:1. V druhom dejstve gól nepadol, naši chlapci zlepšili hru, boli častejšie na lopte, ale nedokázali sa už presadiť, no ani neinkasovali.

Prehru U 13-ky zhodnotil náš tréner Matúš Holécy:

„Úvod zápasu sme mali veľmi zlý, keď po individuálnych chybách sme prehrávali v desiatej minúte 3:0. Celý prvý polčas bol súper lepší, pohyblivejší, rýchlejší, všade sme boli neskoro. Cez polčas sme si v šatni povedali, že takto nemôžeme reprezentovať náš klub, chlapci sa z toho poučili a v druhom polčase sme boli vyrovnaným súperom, zlepšili sme pohyb, boli sme častejšie na lopte, viac sme si prihrali, boli sme nebezpeční smerom dopredu. Verím, že do budúcna sa z prvého polčasu poučíme a v najbližšom zápase ukážeme, že futbal hrať vieme celý zápas.“

Námestovo – Zvolen 0:4, Ružomberok – Martin 6:2, Pohronie – R. Sobota 17:0, Jupie – Lučenec 8:1, Podbrezová – Žilina 0:19.

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v druhom kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 4. septembra10.00 hodine v Kremničke, kde privítajú FK Pohronie.

U 12:

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Dukla Banská Bystrica 21:1 (7:0)

Gól Dukla: Lačný.

Zostava a striedania MFK Dukla: Dohnálek, Kováč, L. Bevíz, Žambor, Záhorec, Š. Bevíz, Šimko, Stupavský, Bodzík, Šporka, Drozd, Horváth, Ďubek, Haverla, Lepieš, Lačný, Poljovka, Švantner, Holubčík

Naši dvanásťroční mladší žiaci nedokázali hrať vyrovnanú partiu s Liptákmi. Už prvý polčas sa ukázala sila domáceho tímu, ktorý išiel do vedenia 7:0. V druhom viedol hneď 9:0, my sme znížili Lačným na 9:1, ale ďalšie šance naši chlapci zahadzovali a súper na opačnej strane využíval. Aj preto sa zrodil takýto vysoký výsledok v prospech súpera.

Prehru nám zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Súper nás prehral po každej stránke, o čom hovorí aj samotný výsledok. Prevýšili nás hlavne po fyzickej stránke, kde boli v osobných súbojoch omnoho dôraznejší a rýchlejší. Napriek tomu, že sa nám podarilo streliť len jeden gól, čo je na množstvo šancí, ktoré sme si vypracovali žalostne málo, chlapci ukázali smerom dopredu zlepšený herný prejav.“

Námestovo – Zvolen 23:5, Ružomberok – Martin 11:14, Pohronie – R. Sobota 2:0, Podbrezová – Žilina 3:32, Jupie – Lučenec 21:6.

Mladší žiaci Dukly kategórie U 12 sa predstavia v treťom kole 1. ligy skupiny stred v sobotu 4. septembra11.30 hodine v Kremničke a súperom im bude FK Pohronie.

Do Dukly prichádza brankár Michal Trnovský

Ženy po výbuchu v závere prvého polčasu vysoko podľahli prvej Myjave, v druhom už neinkasovali

Výsledky memorialu Ivana Lenára

Spustili sme predaj permanentiek, príď fandiť Dukle!

Starší dorast neudržal vedenie 2:0, mladší týmto výsledkom v Michalovciach vyhrali