• Starší žiaci si poradili s Rimavskou Sobotou a zahrajú si o titul
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 11.11.2021

Starší žiaci si poradili s Rimavskou Sobotou a zahrajú si o titul

Mladší žiaci Dukly pokorili Rimavskú Sobotu v predposledný októbrový víkend, starším sa to podarilo v stredu v Tornali. Dohrávali tam deviate kolo najvyššej súťaže vo svojich kategóriách. Naša pätnástka vyhrala 4:1 a štrnástka 2:0. Po týchto úspešných dueloch sa oba naše tímy dostali do nadstavbovej časti v boji o majstrovský titul.

U 15:

MŠK Rimavská Sobota - MFK Dukla Banská Bystrica 1:4 (1:1)

Góly: 26. Básti – 39. a 51. Chromek, 59. Glemba, 80. Zbyňovský

Zostava + striedania MFK Dukla: Slovák - Stupavský (69. Valent), Chromek, Rusňák, Králik - Rubint (69. Môťovský), Korčok, Glemba (69. Skačan) - Kobzoš (64. Pažout), Jedlička (64. Pažout), Vaňovec (41. Stacho)

U 15-ka sa jasnou výhrou na štadióne v Tornali (v bordovom revúckom okrese covid automatu) nad Rimavskou Sobotou postarala o to, že starší žiaci sa dostali do prvej štvorky v tabuľke, ktorá putuje do ďalšej fáze súťaže v boji o titul. Duel však nezačali ideálne. Rimavania išli do vedenia, keď využili zaváhanie mladých Duklistov v zadných radoch, no stihli sme na tento zásah odpovedať ešte do prestávky na 1:1 a po zmene strán sme pridali dva góly v rozpätí ôsmich minút, takže bolo 1:3. Výrazne nám pri týchto troch góloch pomohli štandardky, z ktorých sme ťažili. Súper tak musel viac otvoriť hru, čo nám vyhovovalo a pridali sme napokon i štvrtý gól.

Víťazný duel nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Pre covidové opatrenia sme zápas museli odohrať v Tornali, čo bolo z logistického hľadiska náročné, nakoľko šatňu so sprchou sme mali v Rimavskej Sobote. Kvalita ihriska bola veľmi nízka, napriek tomu sme vďační domácim za ochotu urobiť pre odohratie zápasu čo najviac. Súper sa na nás výborne pripravil, bránili vlastnú polovicu ihriska s prehustenou obrannou líniou, čím eliminovali na nekvalitnom ihrisku našu hru v krajných priestoroch. Keď k tomu pridali odhodlanie, srdce a nasadenie, prvý polčas sme sa trápili. Navyše po našom laxnom bránení išli Rimavania do vedenia. Nám pomohli štandardné situácie, vďaka ktorým sme otočili výsledok na 1:3, a potom, keď súper viac riskoval a otvoril hru, sme už mali zápas jasne v našich rukách a mohli sme pridať aj viac ako jeden gól. Každopádne sa tešíme z výhry, definitívneho potvrdenia postupu do prvej štvorky, a momentálne druhej najlepšej ofenzívy a defenzívy v súťaži po suverénnej Žiline, s ktorou sa práve v sobotu stretneme. Pre nás to bude posledné kolo a také malé vyvrcholenie jesennej časti práve proti najlepšiemu celku súťaže.“

V 1. ligy starších žiakov, skupiny stred sa stretne naša pätnástka v poslednom jesennom kole so Žilinou na jej štadióne v Strážove. Duel sa odohrá v sobotu 13. novembra o 10.00 hodine. Pôjde o súboj prvého celku s druhým v tabuľke.

Chlapci z Dukly U15 sú v tabuľke na druhom mieste s 21 bodmi, ich najbližší súper prvá Žilina ich má 22. R. Sobota je šiesta s 10 bodmi.

U 14:

MŠK Rimavská Sobota - MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)

Góly: 31. Vidhold, 70. Penksa.

Zostava a striedania MFK Dukla: Puzio - Pálenkáš (44' Kostúr), Valach, Illéš, Hajdúch (62' Lichý) – Debnár - Bátovský (44' Bednarčík), Vidhold, Čupka, Fuchs (53' Penksa) - Page

Štrnástka Dukly bojovala v Tornali nielen s náročným ihriskom, ale aj s dobre pripraveným súperom. Ten sa popasoval o výsledok, no napokon sa tešil náš tím. Potvrdil rolu favorita, aj keď hra bystrických žiakov v tomto stretnutí nebola oslnivá. Napriek tomu dali v prvom polčase pekný gól po individuálnej akcii Vidholda a zaslúžene sa ujali vedenia. Po zmene strán boj pokračoval, kvalitou duel rozhodne nenadchol, no druhým gólom striedajúceho Penksu sme otupili zbrane súpera a pripísali si tak do tabuľky tri body.

Výhru našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Ľubomír Faktor:

„Po dobrom výkone v predchádzajúcom zápase, ale hlavne po predvedenej hre, som očakával, že dobrú formu potvrdíme aj na pôde Tornali proti Rimavskej Sobote. Od prvej minúty to bol skôr boj ako futbal, ktorý sme chceli hrať. Lepšie povedané bola to kopaná. Za pekný moment v prvom polčase možno označiť iba individuálnu akciu Vidhoda a peknom zakončení na 0:1, čo je na polčas málo. Druhý polčas nie je čo hodnotiť. Potešil len gól striedajúceho Penksu.“

V 1. lige starších žiakov, skupiny stred odohrá štrnástka Dukly posledný duel jesene v Žiline, kde si na umelej tráve v Strážove zmeria sily v lídrom tabuľky MŠK. Duel sa odohrá v sobotu 13. novembra12.0 0 hodine.

Chlapci Dukly U14 sú v tabuľke na treťom mieste, majú 19 bodov. Ich najbližší súper Žilina je so ziskom 24 bodov s bilanciou 8-0-0 na prvom mieste. R. Sobota je predposledná s dvomi bodmi.

Zápas FK Podbrezová – MFK Dukla v kategórii U17 očami fotoreportéra

Lukáš Migaľa: "Chceme čo najviac potešiť fanúšikov"

Povedali po zápase MFK Dukla – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:4 (4:3) dňa 19.9.2020

Ohlasy na zápas s Bardejovom na jeho štadióne

Sumár mládeže: Starší dorastenci opäť vyhrali, proti Pohroniu sa darilo aj pätnástke a mladším žiakom

V klube MFK Dukla musíme byť disciplinovaní!