• Štrnástka Dukly nás potešila víťazstvom nad Michalovcami
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 07.03.2022

Štrnástka Dukly nás potešila víťazstvom nad Michalovcami

Starší žiaci Dukly hrali v sobotu druhé zápasy nadstavbovej časti v boji o majstrovský titul a potešili nás iba čiastočne. Po remíze U15-ky na pôde silnej Žiliny sme čakali práve od tohto tímu lepší výsledok, ten naopak dosiahli chlapci z U14-ky. Hrali sme doma na Štiavničkách a hostili na umelej tráve Michalovce.

U 15:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zemplín Michalovce 0:3 (0:1)

Góly: 37. Žulevič, 59. Kužma, 73. Kvak. Rozhodoval: Fábry. ČK: Kiš (Michalovce) za kopnutie súpera nadmernou silou.

Zostava + striedania MFK Dukla: Černák - Stupavský (64'  Môťovský), Chromek, Rusňák, Králik - Rubint, Korčok, Stacho (41' Vaňovec) - Korim (56' Zbyňovský), Jedlička (41' Pažout), Skačan

U 15-ka Dukly po výbornej remíze v Žiline chcela doma bodovať naplno. Michalovce bol súper z kategórie zdolateľných. Avšak na ihrisku to vyzeralo inak. Hostia išli do vedenia na konci polčasu Žulevičom, prehrávali sme teda 0:1. Hneď po zmene strán bol vylúčený hráč súpera a naše družstvo tak hralo v početnej výhode. Vpredu sa však nevedelo presadiť. Michalovčania sa stiahli, dobre bránili a využili ešte dva brejky, keď sa presadil pred hodinou hry Kužma a sedem minút pred koncom zápasu Kvak. My sme si vytvorili veľmi málo príležitostí a zaslúžene prehrali.

Domácu prehru s Michalovcami nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Ak sme pred týždňom odohrali jeden z najlepších zápasov, teraz to bolo opačne, jeden z najhorších, ak nie úplne najhorší výkon, ako sme pri družstve. Súper zaslúžene vyhral, bol aktívny, dynamický, dôrazný, s veľkou túžbou vyhrať, čo bolo vidieť aj po zápase. Zápas sme prehrali v prvom polčase, kedy sme vyzerali, ako keby sme my sedeli štyri hodiny v autobuse a nie súper, boli sme bez pohybu, bez aktivity, laxný, dookola opakujúci rovnaké chyby, nepresní v rozohrávke. Za celý zápas sme mali jednu zblokovanú strelu a v jednej šanci zakončenie vysoko nad bránku, čo je žalostne málo. Z môjho pohľadu to vyzeralo, ako keby sme si mysleli, že po Žiline to príde samé. V druhom polčase bolo vidieť mierne zlepšenie v chcení, paradoxne nám nepomohla červená karta súpera, ktorý sa následne sústredil na brejkové situácie a dve z nich využil. Naše bránenie bolo miestami naivné. Treba ešte raz dodať, že výsledok je spravodlivý.“

Žilina – Prešov 2:0, Ružomberok – Jupie 2:1, Vranov n. T. – Košice 1:1.

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ sa predstaví naša U15-ka v sobotu 12. marca o 10.00 hodine na umelej tráve v Prešove, kde si zmeria sily s 1. FC Tatran.

U 14:

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (0:0)

Gól: 62. Page. Rozhodoval: Kyseľ. ŽK: Valach, Illéš, Chromek (všetci Dukla).

Zostava a striedania MFK Dukla: Puzio – Kostúr (36. Pálenkáš), Valach, Bednarčík, Fuchs – Debnár, Illéš (36. Ferenc) – Čupka (61. Štefanovský), Chromek, Vidhold – Page.

Štrnástka Dukly príkladne bojovala a oprieť sa mohla aj o spoľahlivý výkon brankára Puzia. Prvý polčas skončil bez gólov a v tom druhom padol iba jeden presný zásah. Postaral sa oň útočník našej štrnástky Page v 62. minúte. Kvalitný celok hostí sa snažil v zostávajúcich minútach vyrovnať, ale to sa mu nepodarilo, takže spokojnejší odchádzali z ihriska mladí hráči Dukly.

Výhru našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Ľubomír Faktor:

„Zápas veľmi dobrej úrovne výsledkovo zvládlo naše družstvo, ale rovnako mohlo zvíťaziť aj hosťujúce družstvo, ktoré bolo futbalovejšie ,my bojovnejší. Podržal nás v rozhodujúcich momentoch brankár Puzio. Som rád, aj keď so šťastím a vďaka bojovnosti, že sme porazili tak kvalitného súpera akým sú Michalovce. Majú totiž vo svojom tíme veľa kvalitných hráčov, čo dokazovali počas celého zápasu.“

Žilina – Prešov 0:1, Vranov n. T. – Košice 1:1, Ružomberok – Jupie 2:1.

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ odohrá štrnástka Dukly najbližší duel v sobotu 12. marca12.00 hodine a na ihrisku súpera, a to konkrétne v Prešove proti 1. FC Tatran.

Atmosféra je dobrá, plne sa koncentrujeme na Šamorín

Prvoligistky z Dukly tesne podľahli silnej Žiline

Lístky na zápas MFK Dukla B.Bystrica - AS Trenčín sú v predaji

Preview: V Šamoríne s cieľom nadviazať na duel s Košicami

Z Trebišova si berieme bod, zostávame na prvom mieste v tabuľke

Sumár mládeže: Starší dorast remizoval s mužmi Medzibrodu, mladší dorastenci víťazne proti maďarskému súperovi