• Sumár mládeže: Mladší žiaci si poradili s Kysuckým Novým Mestom, vyhrali aj dievčatá
A tím / MFK Dukla / 11.09.2023

Počas reprezentačnej pauzy mali dorastenci MFK Dukla počas druhého septembrového víkendu voľno. V akcii však boli naše žiacke a dievčenské tímy.

Pätnástka prehrala na Kysuciach

Naši starší žiaci U15 prehrali v Kysuckom Novom Meste. Domáci viedli do 73. minúty len 1:0, ale následne tromi gólmi v rozmedzí šiestich minút definitívne zlomili zápas vo svoj prospech. Naša pätnástka odohrá nasledujúci duel v sobotu 23. septembra od 10.00 h v Priechode proti Žiline.

I. LSŽ U15 – sk. Stred – 4. kolo – nedeľa 10.09.2023, 10.00 h – Kysucké Nové Mesto UT

MŠK Kysucké Nové Mesto – MFK Dukla Banská Bystrica 4:0 (1:0)

Góly: 27. a 73. Jaroš, 75. Pirošík, 79. Ceglédi.

Zostava MFK Dukla U15: Sokol – Kapralov, M. Kmeť, Šulek (C), Gondáš, Gabriš (64. Krajčovič, Genči (60. P. Krnáč), Kočvara, Herédy, M. Patráš (41. Čatloš), Nátny. Tréner: P. Rebek.

---

Štrnástka Kysuckému Novému Mestu taktiež podľahla

Našim starším žiakom U14 zápas v Kysuckom Novom Meste vôbec nevyšiel, keď prehrali vysokým rozdielom. Ďalší zápas odohrá naša štrnástka v sobotu 23. septembra od 12.00 h v Priechode proti rovesníkom z MŠK Žilina.

Patrik Nemčík, tréner MFK Dukla U14: „Súper bol po všetkých stránkach o dve triedy lepší ako my a zaslúžene vyhral o desať gólov. Ak chceme byť v budúcnosti konkurencieschopní, musíme začať veľmi tvrdo pracovať...“

MŠK Kysucké Nové Mesto – MFK Dukla Banská Bystrica 11:1 (3:1)

Góly: 5. a 29. Tvrdý, 25., 60., 66. a 70. Jeťko, 43. Krištofík, 51. Michálek, 55. Makuch, 57. Štefanka, 63. Paľuch – 24. Kaštiel. ŽK: 30. Ponechal.

Zostava MFK Dukla U14:Mojžiš – Lauko, Ďubek, Holubčík (36. Bevíz), Rób. Holík (51. Šimo), Šimko, Žambor (C), Macho (43. Záhorec), Lepieš (36. Goral), Kaštiel, P. Horváth. Tréner: P. Nemčík.

---

Trinástka súpera z Kysúc prevýšila

Mladší žiaci U13 si na rozdiel od starších kolegov so súperom z Kysuckého Nového Mesta poradili, keď ho doma zdolali jednoznačne 5:0. Naša trinástka je tak po štyroch kolách na čele tabuľky skupiny Stred s plným počtom bodov. Nasledujúci zápas odohrá v sobotu 23. septembra od 10.00 h na pôde MŠK Žilina.

Roman Radoš, tréner MFK Dukla U13: „Preveril nás dobrý, fyzický súper. V prvom polčase sme s tým mali problém a nevedeli sme si poradiť. Neplnili sme veci, ktoré sme si pred zápasom povedali. Mali sme slabý pohyb, neskoro sme dávali loptu od nohy. Napriek tomu sme boli vo vedení. Do druhého polčasu sme vstúpili tak, ako sme chceli hrať od začiatku. Zlepšili sme pohyb, celkovo našu hru a súpera sme nakoniec zlomili, za čo si chlapci zaslúžia pochvalu.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred – 4. kolo – sobota 09.09.2023, 10.00 h – Selce

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Kysucké Nové Mesto 5:0 (1:0)

Góly: 6. a 62. Mikolaj, 46. Sojak, 66. a 70. L. Ružbacký.

Zostava MFK Dukla U13: F. Kováč (C), R. Valent, Môc, Sojak, Nemčok, Mikolaj, J. Ružbacký, Mikloško, L. Ružbacký, Radoš, Schmidtmayer, Laššák, Laco, Štubňa, T. Kaliský, Blaško, Ščasný, Driečny. Tréneri: M. Markovič a R. Radoš.

---

Dvanástka proti Kysuckému Novému Mestu taktiež úspešná

Naši mladší žiaci U12 v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách porazili súpera z Kysuckého Nového Mesta 16:3, takže majú naďalej plný počet bodov. Nasledujúci zápas odohrajú v sobotu 23. septembra od 11.30 h na ihrisku Žiliny.

Daniel Vernarský, tréner MFK Dukla U12: „V prvom polčase sme dominovali a súpera nepúšťali z vlastnej polovice. Boli sme aktívni v obrane aj v útoku. Veľa príležitostí sme ešte nevyužili. V druhom polčase sme už nenadviazali na presvedčivý výkon z prvého a hra sa odvíjala hore-dole. Súper nemal veľa príležitostí, naopak my, aj napriek nepresvedčivej hre, sme sa do šancí dostávali, ale trestuhodne sme ich zahadzovali.“

I. LMŽ U12 – sk. Stred – 4. kolo – sobota 09.09.2023, 11.30 h – Selce

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Kysucké Nové Mesto 16:3 (9:1)

Zostava MFK Dukla U12 a góly: Matejkin, Donoval, Auxt 1, Ďurčík 3, M. Valent 4, A. Kmeť (C), Čunderlík, Pirník, Lameš 2, D. Horváth, Valuška, Modynets, F. Greško 2, T. Ferenc, Dobrík, M. Ferenc 1, Puzio 2, Fajčík 1, Gomboš, Daubner. Tréner: D. Vernarský.

---

Dorastenky s prvou výhrou v sezóne

V 2. kole sa už našim dievčatám WU19 podarilo zvíťaziť, keď zobrali tri body zo Žiaru nad Hronom po výsledku 0:2. Oba góly Dukly strelila VanessaVoskárová. Naše dorastenky čaká nasledujúci zápas v sobotu 17. septembra o 11.00 h, keď v Hornej Mičinej privítajú súperky z Martina.

Martin Iliaš, tréner MFK Dukla WU19: „Počas celého zápasu dievčatá držali pevne hru vo svojich rukách, súperky po celý zápas k ničomu nepustili. Pri takej veľkej prevahe mrzí menší počet zakončení a čistých gólových príležitostí. Hlavne v závere zápasu sme pristúpili na spôsob boja domácich, ktorý bol skôr bojovný ako futbalovo kvalitný. Aj naše góly boli také upracované. Je to však prirodzeným dôsledkom obmeny družstva, keď najproduktívnejšie hráčky z minulej sezóny prešli do kategórie dospelých žien. Zodpovednosť za kvalitu v ofenzíve teraz musia prebrať iné hráčky, a to zjavne bude chcieť ešte čas. V ofenzíve je aj viacero nových hráčok. Z kategórie žiačok, aj z iných klubov. Musia si hráčky na seba zvyknúť. Naopak, v defenzíve a pri zakladaní útokov zúročujú staršie dievčatá skúsenosti z predchádzajúcich sezón, a niektoré aj zo zápasov z kategórie dospelých. Spoľahnúť sa môžu na novú brankárku, čo je výraznou zmenou oproti predchádzajúcim sezónam. Na dievčatách však vidno chuť pracovať na sebe, zlepšila sa tréningová dochádzka, čo je základom pre nárast výkonnosti. Veríme, že sa nám podarí ešte dotiahnuť posilnenie kádra, aby nás bolo viac.'

I. LD WU19 – sk. B – 2. kolo – nedeľa 10.09.2023, 11.00 h – Žiar nad Hronom UT

FK Pohronie – MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:1)

Góly: 8. a 48. Voskárová.

Zostava MFK Dukla WU19:Durľaková – Jančíková, Fabianová (50. Hlinková), Gajdošíková (57. Lapinová), Voskárová (50. Španová), Dobrocká, Brandysová (C), Lukach, Vojteková, Skladaná, Bibová (50. Račeková). Tréner: M. Iliaš.

---

Prvýkrát v sezóne vyhrali aj žiačky

Aj naše dievčatá WU15 sa radujú z prvých troch bodov v sezóne, keď na ihrisku FK Pohronie vyhrali dominantne 0:6. Ďalší zápas čaká naše žiačky v sobotu 17. septembra o 13.00 h v Hornej Mičinej proti rovesníčkam z MŠK FOMAT Martin.

Ladislav Görcs, asistent trénerky MFK Dukla WU15: „Chceli sme si odviesť všetky tri body. V nedeľu bolo extrémne teplo a umelý trávnik bol veľmi rozhorúčený. S kolegyňou Laurou Boháčikovou sme dievčatá striedali každé tri minúty, keďže žiačky môžu striedať hokejovým spôsobom. O výsledku už bolo rozhodnuté v prvých minútach zápasu. Hetrikom sa zaskvela naša nová letná posila z Jelšavy, 14-ročná Natália Kováčová. Na tri góly potrebovala iba šesť minút. Do polčasu sme pridali ešte ďalšie tri góly a zápas sa už iba dohrával. Ďakujem dievčatám za skvelý výkon a tešíme sa na ďalší zápas proti Martinu.“

I. LŽ WU15 – sk. B – 2. kolo – nedeľa 10.09.2023, 13.00 h – Žiar nad Hronom UT

FK Pohronie – MFK Dukla Banská Bystrica 0:6 (0:6)

Góly: 3., 8. a 9. Kováčová, 10. Černáková, 16. Plauchová, 24. Fajčíková.

Zostava MFK Dukla WU15:Udvardyová, Balonová, Vaníková, Fabianová, Plauchová, Kolenkášová, Bániková, Ďurenková, Klimentová, Belányiová, Súkeníková, Gaňová (C), Laššanová, Loceková, Kosorínová, Černáková, Fajčíková, Kováčová, Balló, Oravcová, Šimková. Trénerka: L. Boháčiková.

---

B-tím starších žiakov prehral v Brezne

Rezerva našich starších žiakov v Brezne neskórovala, a tak domácim podľahla. Nasledujúci zápas odohrá v sobotu 23. septembra od 10.00 h na pôde Oranjes Zvolen.

II. LSŽ U15 – sk. C – 5. kolo – nedeľa 10.09.2023, 10.00 h – Brezno

FK Brezno – MFK Dukla Banská Bystrica B 2:0 (2:0)

Góly: 12. Cernat, 18. Fusek. ŽK: 58. Kršiak.

Zostava MFK Dukla U15 B:Hamza (36. Kebis) – Strečok (C), J. Lomnický, Kubiš (55. Búry), Jančiar, Králik, Drozd, S. Lomnický (55. R. Valent), Debnár, Baláž, Perichta (42. Schmidtmayer). Tréner: A. Uhliarik.

---

B-tím mladších žiakov v Brezne uspel

Rezerva našich mladších žiakov v Brezne natiahla víťaznú sériu už na 4 zápasy. Ten najbližší odohrá v nedeľu 24. septembra od 11.45 h v Selciach proti Oranjes Zvolen.

II. LMŽ U13 – sk. C – 5. kolo – nedeľa 10.09.2023, 11.45 h – Brezno

FK Brezno – MFK Dukla Banská Bystrica B 1:3 (0:1)

Góly: 37. Jendrašík – 20. Horňák, 45. Múka, 55. Abrahám.

Zostava MFK Dukla U13 B: Špirka, Huťka (C), Múka, Lapšanský, Čunderlík, Flasik, Koštial, Horňák, Baczigál, Šmelko, A. Kupec, Pačikovský, Floch, Ruiz, Bruncko, Abrahám, Slančík, Bičan, Martinec, Drábik, Dropčo, Langenberg. Tréner: A. Uhliarik.

Poznáme termíny všetkých dohrávaných duelov jesene

Do Dukly sa vracia náš odchovanec Timotej Záhumenský

Výsledky mládežníckych tímov, sobota, 4.3.2023

Poďakovanie fanklubu a fanúšikom za skvelú podporu a atmosféru v Žiline

Štefan Rusnák: "Po prvom zápase sme sa potrebovali chytiť najmä herne"

Cez víkend začínajú ligy dorastov, prvým súperom MFK Dukla B.Bystrica bude AS Trenčín