• Sumár mládeže: Potešila nás najmä sedemnástka, trinástka vyhrala v Kysuckom Novom Meste
Dorast / MFK Dukla BB / 26.03.2024

Veľkú radosť nám spravili naši mladší dorastenci U17, ktorí v sobotu doma porazili rovesníkov z Ružomberka. V nedeľu zas naši mladší žiaci U13 vyhrali v Kysuckom Novom Meste.

Devätnástka prvýkrát na jar nebodovala

Po výhrach nad Petržalkou a Slovanom sa tentokrát našim starším dorastencom nepodarilo bodovať, keď v Ružomberku ťahali za kratší koniec. V 14-člennej tabuľke sa držia na 9. mieste. Nasledujúci zápas našej U19 je na programe v sobotu 6. apríla o 11.00 h v Kremničke proti devätnástke FC Spartak Trnava.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „Celý zápas nebol z našej strany dobrý, ale hlavne prvý polčas bol vyslovene zlý. Súpera sme až príliš ľahko pustili do dvojgólového vedenia a s reakciou sme prišli už neskoro. Len minimum výkonov dnes znieslo kritériá, ktoré sme si nastavili v prvých dvoch jarných kolách.“

I. LSD U19 – 17. kolo – sobota 23.03.2024, 11.00 h – Ružomberok UT

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (2:0)

Góly: 11. (pen.) a 52.Jendroľ, 37. Filipiak – 77. Zimáni (pen.). ŽK: 60. Husarčík, 86. Mizerák – 11. Kuruc, 32. Wallner, 84. Zachar.

Zostava MFK Dukla U19:Lukáč – Pinďura(85. M. Poljovka),Sojka,Baláž,Wallner-Zachar,Zimáni-Mikušiak,Murín (C),Kuruc(54.Ševčík) –G. Kaliský(62. S. Greško).

---

Sedemnástka vyhrala rozdielom triedy

Naši mladší dorastenci U17 porazili rovesníkov z Ružomberka rozdielom triedy a na svojho súpera sa bodovo dotiahli. Aktuálne im patrí 9. priečka, Ružomberok je siedmy. Ďalší zápas ich čaká v sobotu 6. apríla v Trnave.

Csaba Csányi, tréner MFK Dukla U17: „V zápase s Ružomberkom sme chceli bodovať, čo sa nám nakoniec aj podarilo. V zápase s vynikajúcim súperom sme podali kvalitný tímovývýkon podložený bojovnosťou a nasadením. Vedeli sme sa presadiť v krídelných priestoroch, mali sme dobrý prechod do útočnej fázy, v defenzíve sme boli organizovaní a kompaktní, takže si myslím, že naše víťazstvo je zaslúžené, z čoho máme veľkú radosť.“

I. LMD U17 – 17. kolo – sobota 23.03.2024, 11.00 h – MMŠ Radvaň UT

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 4:1 (2:1)

Góly: 37. a 49. Kráľ, 39. Kubala (pen.), 81. Siviček – 41. Páltik.

Zostava MFK Dukla U17: Slovák – Stupavský (30. K. Abrahám), Komora, Rusňák (84. Nemec), Mandzák, Rubint, M. Chromek (C), Siviček, Korčok (75. Bartoš), Kráľ (83. Briscoli), Kubala (75. Kobzoš).

---

Šestnástke výborný prvý polčas na body nestačil

Naši mladší dorastenci U16 po prvom polčase nad súperom z Ružomberka viedli, ale hostia v druhom zápas otočili. Našej šestnástke patrí v tabuľke 13. miesto. Najbližšie bude hrať v sobotu 6. apríla na ihrisku FC Spartak Trnava.

Tomáš Dzúrik, tréner MFK Dukla U16: „Do zápasu sme vstúpili aktívne a maximálnym tlakom na súpera už v jeho obrannej zóne. Vyplatilo sa nám to a hneď z prvej akcie po centri Vidholda a peknej hlavičke Ferenca sme sa ujali vedenia. Nepoľavili sme a snažili sme sa družstvu Ružomberka vnútiť náš spôsob hry. Celý prvý polčas bol z našej strany najlepší aký sme odohrali túto sezónu, tak v príprave, ako aj v majstrovských zápasoch. Súpera sme do žiadnej šance nepustili a mali sme lepšie držanie lopty. Škoda nepremeneného samostatného nájazdu Martina Kormančíka pred koncom prvého polčasu, ktorý by nám dal možnosť upokojenia sa. V druhom polčase dokázal Ružomberok po sérii našich chýb otočiť skóre zápasu. Napriek nepriaznivému stavu sme si dokázali vypracovať dve gólové šance na vyrovnanie. No ani Hollý a následne Kormančík po pekných Balajových prihrávkach gól streliť nedokázali. V závere sme ešte inkasovali tretí gól po detskom faule Gömoriho na hráča súpera z pokutového kopu. Našim hráčom ťažko dnes niečo vyčítať, chyby sa stávajú a iba ten, kto nič nerobí, nič nepokazí. Minimálne však za prvý polčas vyjadrujem hráčom pochvalu, nielen za nasadenie a bojovnosť, ale hlavne za dobrý herný výkon. Hráčom a trénerom Ružomberka gratulujem k víťazstvu.“

I. LMD U16 – 17. kolo – sobota 23.03.2024, 13.15 h – MMŠ Radvaň UT

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 1:3 (1:0)

Góly: 6. Tad. Ferenc – 46. a 52. Skypala, 79. Baláž (pen.). ŽK: 66. Škuta, 79. Baláž.

Zostava MFK Dukla U16:Račák – Vierik (67. Gömori), Slavinskyi, Bednarčík, Balaj – Debnár (67. A. Chromek), Hollý – Vidhold (60. Čupka), Tad. Ferenc (72. Fajčík), Page (72. Kadlubec) - Kormančík

---

Trinástka víťazne v Kysuckom Novom Meste

Naši mladší žiaci U13 bodovali naplno v Kysuckom Novom Meste, pričom si udržali čisté konto. Nasledujúci zápas ich čaká v nedeľu 7. apríla o 10.00 h v Radvani proti rovesníkom zo Žiliny.

Mário Marković, tréner MFK Dukla U13: „Z našej strany sme odohrali solídny zápas, vktorom sme dobre kombinovali. Súper párkrát zahrozil po nebezpečnom protiútoku, ktorésme aj so šťastím dokázali ustáť. Ináč sme po celý čas dominovali, s výnimkou slabšej 10-minútovky v druhom polčase, kde sme sa uchyľovali k zbrklým odkopom a problém námrobil najmä prehustený priestor pred súperovou šestnástkou, kde sme sa ťažko presadzovali.  V druhom polčase sa nám však podarilo uspieť po nedorozumení súperovho brankára sobranou a zaslúžene sme šli do vedenia. Neskôr sme pridali ešte jeden gól a zápas sme už v kľude dohrali.“

I. LMŽ U13 – sk. Stred - 17. kolo – nedeľa 24.03.2024, 10.00 h – Kysucké Nové Mesto UT

MŠK Kysucké Nové Mesto – MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:0)

Góly: 43. Schmidtmayer, 58. Laco.

Zostava MFK Dukla U13:Kuric, Laco, Sojak (C), Môc, R. Valent, Mikolaj, J. Ružbacký, L. Ružbacký, Mikloško, Schmidtmayer, Štubňa, Laššák, Podmanický, Huťka.

---

Dvanástka na Kysuciach remizovala

Mladší žiaci U12 v súčte štyroch polčasov na dvoch ihriskách s domácim tímom Kysuckého Nového Mesta remizovali 11:11. Ďalší zápas ich čaká v nedeľu 7. apríla od 11.30 h na Mestskom mládežníckom štadióne proti dvanástke MŠK Žilina.

Daniel Vernarský, tréner MFK Dukla U12: „Zápas sa hral v premenlivom počasí s nie veľmi dobrou organizáciou domácich, keď jedno družstvo hralo bez rozhodcu. To ale nemení nič na fakte, že väčšinu zápasu sme boli ustráchaní, bez emócií, sebavedomia a agresivity. V druhom polčase sme sa však prebudili a pätnásť minút sme hrali tak, ako by sme mali hrať celý zápas.Vyhrávali sme súboje a boli sme nabudení. Škoda poslednej minúty, keď súper vyrovnal po našom zaváhaní pri návrate do obrany. Avšak myslím si, že po predvedenom výkone je bod za remízu ako víťazstvo.“

I. LMŽ U12 – sk. Stred – 17. kolo – nedeľa 24.03.2024, 11.30 h – Kysucké Nové Mesto UT

MŠK Kysucké Nové Mesto – MFK Dukla Banská Bystrica 11:11 (5:6)

Góly MFK Dukla U12:A. Kmeť 5, Ďurčík 3, Pirnik, Puzio, M. Ferenc.

Zostava MFK Dukla U12:Tob. Ferenc, Citara, Ďurčík, M. Valent, A. Kmeť (C), Modynets, Fajčík, Valuška, Rich. Holík, Pirnik, Švantner, Gomboš, T. Čunderlík, F. Greško, Puzio, Lameš, Segeč, M. Ferenc.

---

Béčko starších žiakovvyhralo aj druhý jarný zápas

B-tím starších žiakov po výhre s Brusnom bodoval naplno aj proti béčku RSC HamsikAcademy, a to s čistým kontom. V tabuľke II. ligy skupiny C sa tak posunul na 3. miesto. Najbližšie bude hrať v nedeľu 30. marca od 10.00 h v Detve.

II. LSŽ U15 – sk. C – 14. kolo – nedeľa 24.03.2024, 10.00 h – MMŠ Radvaň UT

MFK Dukla Banská Bystrica B – RSC HamsikAcademy B 3:0 (1:0)

Góly: 30. a 45. M. Kmeť, 38. Čatloš. ŽK: 69. M. Kmeť – 14. Kaštankin.

Zostava MFK Dukla U15 B:Tad. Auxt – Rób. Holík, Strečok, J. Lomnický (C), Peciar, Gabriš, Holubčík, Králik, Čatloš, M. Kmeť, S. Lomnický (62. Peciar).

---

B-tím mladších žiakov taktiež úspešný

Aj rezerva našich mladších žiakov v súboji s béčkom RSC HamsikAcademy zvíťazila s čistým kontom. Nasledujúci zápas odohrá v nedeľu 30. marca od 11.45 h v Detve.

II. LMŽ U13 – sk. C – 14. kolo – nedeľa 24.03.2024, 11.45 h – MMŠ Radvaň UT

MFK Dukla Banská Bystrica B – RSC HamsikAcademy B 2:0 (1:0)

Góly: 12. A. Čunderlík, 38. Horňák.

Zostava MFK Dukla U13 B:Pačikovský, Kupec, Lapšanský, M. Abrahám, Ruiz, Koštial, Daubner, Horňák, Martinec, Flasik, T. Kaliský, A. Čunderlík, Ščasný, Múka, Bičan.

Naša Dukla postupuje v pohári cez Komárno po penaltách do štvrťfinále

Dorastenky remizovali so Žilinou, ženy žiaľ podľahli Trenčínu

V závere víťazstvo nad najstarším klubom na Slovensku, Matej Starší s čistým hetrikom

Potvrdené, našou ´farmou´ bude druholigový Dolný Kubín

Petržalke sme nedali šancu, presvedčivá naša výhra

Sumár mládeže: Sedemnástka remizovala s Popradom, starší žiaci víťazne vo Zvolene.