• Sumár mládeže: ViOn porazila aj devätnástka a sedemnástka
Dorast / MFK Dukla BB / 23.04.2024

Sumár mládeže: ViOn porazila aj devätnástka a sedemnástka

Počas tretieho aprílového víkendu nás víťazstvom nad súperom zo Zlatých Moraviec potešili aj naši dorastenci. Darilo sa aj juniorkám.

Devätnástka otočila nepriaznivý stav

Starší dorastenci MFK Dukla v sobotu hostili v Kremničke rovesníkov zo Zlatých Moraviec. Od 17. minúty prehrávali, ale v závere prvého polčasu vyrovnal na prednej tyči po centri z pravého krídla Gabriel Kaliský a v úvode druhého poslal Duklu do vedenia utešenou ďalekonosnou strelou od pravej autovej čiary Dominik Bača. Hostia hrali od záveru prvého polčasu o desiatich. Naša devätnástka si už tesné vedenie postrážila a po druhej výhre v rade jej v tabuľke patrí 8. miesto. Nasledujúci zápas odohrá v sobotu 27. apríla v Košiciach.

Martin Poljovka, tréner MFK Dukla U19: „Od začiatku bolo na tíme vidieť, že tento zápas chce vyhrať. Gólom inkasovanom po rohovom kope sme si túto ambíciu skomplikovali, ale reakcia bola výborná. V druhom polčase sme miestami boli nervózni, a z toho často nepresní, ale víťazstvo sme nakoniec proti veľmi silnému súperovi udržali.“

I. LSD U17 – 20. kolo – sobota 20.04.2024, 11.00 h – Kremnička

MFK Dukla Banská Bystrica – FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 (1:1)

Góly: 43. G. Kaliský, 50. Bača – 17. Grác. ŽK: 24. Števonka, 84. S. Greško – 24. Ďuriš, 25. Berky, 42. Štefanka. ČK: 45. Ďuriš (po druhej ŽK).

Zostava MFK Dukla U19:Maruniak-Pinďura,Sojka,Baláž,Wallner-Bača,Murín (C) - Števonka,Zimáni, G. Kaliský – Ševčík(83. S. Greško).

---

Sedemnástka vyhrala rozdielom triedy

Aj naši mladší dorastenci vyhrali druhý zápas po sebe, keď v Zlatých Moravciach vyhrali výsledkom 0:3. V tabuľke sa posunuli na 6. miesto. Ďalší zápas ich čaká v sobotu 27. apríla o 11.00 h na Mestskom mládežníckom štadióne proti Košiciam.

Csaba Csányi, tréner MFK Dukla U17: „Do zápasu zo Zlatými Moravcami sme išli s cieľom bodovať, čo sa nám nakoniec aj podarilo, no nebol to taký ľahký zápas, ako ukazuje konečný výsledok. Súper začal s vysokým nasadením a nám viazla kombinácia. Po pätnástich minútach sme prebrali iniciatívu a boli lepším družstvom. Strelili sme prvý gól a kontrolovali hru. V polčase sme nabádali hráčov k aktivite a k nasadeniu. Druhý gól sme dosiahli po rohovom kope. Gól nás mal upokojiť, ale stal sa pravý opak. Súper zjednodušil hru a nakopával lopty do nášho pokutového územia, ktoré za pomoci vetra boli nebezpečné, ale obrana na čele s brankárom vyriešila tieto situácie. My sme hrozili z brejkových situácií. Po takom jednom brejku sme strelili trtí gól a dosiahli cenné víťazstvo, z ktorého sme mali po zápase veľkú radosť.“

I. LMD U17 – 20. kolo – nedeľa 21.04.2024, 11.00 h – Zlaté Moravce UT

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Dukla Banská Bystrica 0:3 (0:1)

Góly: 32. Kubala, 57. Chromek, 81. Kráľ. ŽK: 21. K. Abrahám, 65. Stoľar.

Zostava MFK Dukla U17: P. Slovák – K. Abrahám (85. Bartoš), Rusňák, Mandzák, Nemec (85. Briscoli), M. Chromek (C), Korčok (46. Stoľar), Kubala, Kobzoš (85. Stupavský), Kráľ (85. Stacho).

---

Šestnástka remizovala

Mladší dorastenci U16 v Zlatých Moravciach remizovali, a tak sa naďalej nachádzajú na 12. priečke v 14-člennej tabuľke. V ďalšom kole ich čaká domáci duel s FC Košice, ktorý je na programe v sobotu 27. apríla o 13.15 h.

Tomáš Dzúrik, asistent trénera MFK Dukla U16: „Prvý polčas hodnotíme výkon nášho družstva veľmi pozitívne. Nezlomil nás rýchly gól, po zbytočnom faule a individuálnej chybe v pokutovom území a následnom pokutovom kope. Dobre sme kombinovali, dokázali sme vychádzať z pressingu súpera. Škoda len, že nám vo finálnej fáze chýbalo rýchlejšie a lepšie rozhodnutie, pretože sme mohli byť oveľa nebezpečnejší. Podarilo sa nám vyrovnať po predfinálnej prihrávke Vidholda, keď Hollý loptu ešte pripravil Mališovi, a ten ju poslal do siete súperovej brány.V druhom polčase to bolo pre nás veľmi ťažké, pretože silný a nepríjemný vietor podstatne ovplyvnil hru nášho družstva. Poveternostné podmienky nám spôsobili veľké problémy už počas zakladania útoku, čo domáce družstvo využilo vo svoj prospech. Hráči ViOn-u si vypracovali viacero gólových šancí na strelenie gólu, no proti bol náš fantasticky chytajúci brankár Račák. Zisk bodu nás teší aj vzhľadom na silu družstva ViOn-u. Veríme, že nám tak predvedený výkon, ako aj získaný bod, pozitívne pomôže počas prípravy na ďalšieho silného súpera.“

I. LMD U16 – 20. kolo – nedeľa 21.04.2024, 13.15 h – Zlaté Moravce UT

FC ViOn Zlaté Moravce – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (1:1)

Góly: 7. Kuruc (pen.) – 33. Mališ. ŽK: 74. Biliczký – 15. Kadlubec, 59. Debnár.

Zostava MFK Dukla U16:Račák – Rovňaník (73. Gömori), Slavinskyi (C), Balaj,Kadlubec (73. Pálenkáš) - Debnár (63. A. Chromek), Hollý - Vidhold,Mališ (63. Fajčík), Kubalák (63. Vierik) - Tad. Ferenc.

---

Juniorky s vysokým víťazstvom

Dievčatá WU19 zakončili základnú časť vysokým víťazstvom na ihrisku GFC Regionálnej Akadémie. Na sedemgólovom víťazstve sa štyrmi presnými zásahmi podieľala kapitánka DarynaLukach. Juniorky obsadili v základnej časti skupiny B 5. miesto. Teraz ich čakajú boje v nadstavbovej časti o umiestnenie.

I. LD WU19 – sk. B – 14. kolo - nedeľa 21.04.2024, 11.00 h – Bošany

GFC Regionálna Akadémia – MFK Dukla Banská Bystrica 0:7 (0:5)

Góly: 8., 21., 40. a 54. Lukach, 23. Gajdošíková, 29. Račeková, 75. Voskárová. ŽK: 57. Brezovská – 57. Gajdošíková.

Zostava MFK Dukla WU19:Durľaková – Skladaná, Dobrocká, Bibová, Brandysová (46. Fabianová), Gajdošíková, Voskárová, Lukach (C), Hlinková, Račeková, Pioppi.
Tréner: M. Iliaš.

---

Žiačky ťahali za kratší koniec

Dievčatá WU15 rovesníčkam z GFC Regionálnej Akadémie vonku vysoko podľahli. V základnej časti obsadili 6. priečku.

Ladislav Görcs, asistent trénera MFK Dukla WU15: „Nakoľko sme už nemohli postúpiť do skupiny o titul, s kolegyňou Laurou Boháčikovou sme sa rozhodli dať väčší priestor mladším dievčatám, ktoré počas sezóny nedostávajú toľko času. V bránke nám debutovala iba dvanásťročná Lucka Sečkárová a útoku jedenásťročná VikiDanielisová. Zápas bol bohužiaľ rozhodnutý už v dvadsiatej minúte, kde sme prehrávali 3:0. Všetky naše góly premenili z  neskúsenosti a veľkého rešpektu z prvého majstrovského zápasu našich mladých nádejí. Po tomto akoby opadol strach a stres dievčat a začali hrať pekný kombinačný futbal. Škoda čistých nepremenených šancí AdelKosorínovej, Nikol Plauchovej či NatálieFabianovej, ktorá prekopla bránu z troch krokov. Veľkou nádejou s kolegyňou Laurou Boháčikovou pozeráme do budúcnosti, lebo tieto dievčatá sa nestratili v zápase a bojovnosťou sa vyrovnali starším a skúsenejším súperkám. Teraz nás čaká skupina o umiestnenie. Nakoľko záchranárske práce nás nečakajú, vo zvyšných zápasoch opäť dáme šancu našim mladým hráčkam.“

I. LŽ WU15 – sk. B – 14. kolo -  nedeľa 21.04.2024, 13.00 h – Bošany

GFC Regionálna Akadémia – MFK Dukla Banská Bystrica 6:0 (3:0)

Góly: 9. a 11. Bokorová, 16. Hodálová, 49., 58. a 60. Pavlíková.

Zostava MFK Dukla WU15: Sečkárová, Plauchová, Gaňová (C), Fajčíková, Karmanová, Hrušková, Bystranová, Greplová, Kosorínová, Bániková, Schererová, Vetráková, Danielisová, Klimentová, Fabianová.

---

B-tím starších žiakov natiahol víťaznú sériu

Rezerva našich starších žiakov pridala proti Breznu šiestu výhru v rade a udržala sa na prvej priečke II. ligy skupiny C. Nasledujúci zápas odohrá v stredu 1. mája od 10.00 h v Selciach proti Novej Bani.

II. LSŽ U15 – sk. C – 18. kolo – nedeľa 21.04.2024, 10.00 h – Selce

MFK Dukla Banská Bystrica B – FK Brezno 4:1 (2:0)

Góly: 27. Kmeť, 35. Holubčík, 57. Kapralov, 65. Čatloš – 46. Bartoš.

Zostava MFK Dukla U15 B:Hamza – Rób. Holík, Strečok, Krnáč, Jančiar, J. Lomnický (C), M. Holubčík (36. Kolárik), Králik (36. Drozd), Debnár (36. Kapralov), Čatloš, M. Kmeť (36. Genči).

---

B-tím mladších žiakov remizoval

Rezerva mladších žiakov si so súperom z Brezna rozdelila body a v tabuľke jej patrí 3. miesto. Najbližšie sa predstaví doma v Selciach, kde v stredu 1. mája o 11.45 h privíta Novú Baňu.

II. LMŽ U13 – sk. C – 18. kolo – nedeľa 21.04.2024, 11.45 h – Selce

MFK Dukla Banská Bystrica B – FK Brezno 1:1 (0:1)

Góly: 58. Blaško – 17. Úradník.

Zostava MFK Dukla U13 B: Kováč, Kupec, Oliinyk, Šmelko, Lapšanský, Ruiz, Drábik, Bičan, Langenberg, Martinec, Daubner, Špirka, M. Abrahám, Koštial, Floch, Horňák, Huťka (C), Flasik, Blaško.

Séria neporaziteľnosti sa zastavila, podľahli sme Petržalke

Štvrté miesto Dukly v diváckej návštevnosti na domácich zápasoch

V pohári sme na Slovane neuspeli, nepokryli sme štandardky majstra

Duklistky remizovali so silnou Trnavou, inkasovali v poslednej minúte

Povedali po vypätom zápase FK Železiarne Podbrezová - MFK Dukla 3:4 (2:1) dňa 28.8.2020