• Sviatok futbalu v Pliešovciach s rekordným víťazstvom MFK Dukla
A tím / Jožo Ivan a Jaro Šiška, Športová agentúra DUKLA / 18.08.2020

Sviatok futbalu v Pliešovciach s rekordným víťazstvom MFK Dukla

Emotívna chvíľa ostrostrelca Jožka Dolného. Svojmu najväčšiemu fanúšikovi, dedovi, nabalil na dlhú cestu riadnu paletu. Foto: Samo Telúch

V 2. kole Slovenského pohára sa v Pliešovciach, v obci s 2 260 obyvateľmi, ležiacej 27 kilometrov na juh od okresného mesta Zvolen, predstavili futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica. Na peknom, veľkom a výborne pripravenom ihrisku účastníka IV. ligy, bolo prítomných v tejto sezóne na zápase Dukly rekordných 523 platiacich divákov.

Dukla, ktorá na stretnutie nastúpila takmer v kompletnej zostave z predchádzajúcich druholigových zápasov, začala stretnutie vážne, a treba podotknúť, že aj dokončila, a vo svižnom tempe. Už v 3. minúte Polievka z trestného kopu z ľavej strany z 20 metrov tvrdou strelou vyskúšal pozornosť domáceho brankára Sekulu, ktorý jeho strelu vyrazil. O 3 minúty neskoršie domáci Jamnický napálil prudkú strelu vedľa ľavej žrde brankára Nôtu.

V 8. minúte v súboji s 2 obrancami a brankárom domácich na hranici šestnástky Vujošević dostal loptu na ľavú stranu k voľnému Polievkovi, ktorý zaznamenal, pohodlne idúc s loptou z hranice veľkého vápna do prázdnej brány, vedúci gól Dukly

O 5 minút neskôr Migaľa z ľavej strany našiel v pokutovom území Vujoševića, ktorý zo 14 m po zemi umiestnenou strelou k pravej žrdi zaznamenal druhý gól. V 14. minúte po peknej akcii na jeden dotyk Polievka – Vujošević – Polievka, strela posledne menovaného išla vedľa ľavej žrde domácej brány. O minútu neskoršie si peknú akciu zopakovali od pol ihriska opäť na 1 dotyk Polievka – Vujošević - Laksík, ktorý v pokutovom území úplne voľný, strelou po zemi z 12 m k ľavej žrdi, zaznamenal tretí gól.
     V 17. minúte to bolo už 0:4, keď Vujošević z ľavej strany od bránkovej čiary nacentroval loptu do pokutového územia a Starší dlhou rybičkou a hlavou zo 6 m strelil najkrajší gól zápasu za chrbát bezmocného Sekulu.
     V 22. minúte Bača dlhou prihrávkou našiel Polievku, ktorý po samostatnom úniku rutinérsky umiestnil loptu zo 16 m povedľa brankára presne k ľavej žrdi — 0:5.
     Polievkovu dobrú strelu v 27. minúte zo 17 m, presne k ľavej žrdi, brankár zneškodnil. Po obliehaní šestnástky a nahrávke Laksíka o minútu neskôr pálil Uhrinčať ďaleko vedľa pravej žrde. Po faule na Vujoševića v 31. minúte kopol Prikryl trestný kop do múru.
V závere 1. polčasu strelecké pokusy domácich, postupne Jamnického, Ľuptáka a Malatinca išli nad bránu Dukly. Najmä strela Jamnického z trestného kopu v 33. minúte išla len tesne vedľa ľavého vinkla Nôtovej brány.

Do 2. polčasu tréner Dukly Stanislav Varga poslal na ihrisko 4 nových hráčov, čo sa ukázalo ako výborný ťah a jasný zámer, pretože mladí sa chceli ukázať a až do konca zápasu jazdili hore-dole a nič nevypustili. Svedčí o tom 5 gólov striedajúcich hráčov, z toho strelil sám Dolný 4 góly, čo možno nemá v histórii Dukly obdobu.
    Šiesty gól padol v 53. minúte po rohovom kope Gondu z pravej strany a strelil ho v pokutovom území dobre postavený Starší. Potom už pálili len novici na ihrisku.
    V 56. minúte zložil Kouřil v pokutovom území Dolného a sám faulovaný nariadený pokutový kop premenil – 0:7. V tej istej minúte odišiel z ihriska Vujošević a na jeho miesto prišiel nový hráč MFK Dukla Dávid Richtárech, posila zo Zlatých Moraviec.
    O 3 minúty neskoršie pálil Tocka, brankár loptu vyrazil a po ďalšej vyrazenej dorážke sa k lopte dostal 6 m pred ľavou žrďou Gonda, ktorý už nemal problém napáliť loptu do odkrytej brány pod vinkel ľavej žrde - 0:8.
     Potom prišla vynikajúca 11-minútovka Dolného. Najprv v 67. minúte z trestného kopu z 30 metrov jeho dobre mierenú tvrdú strelu brankár domácich vyrazil z pravého vinkla na spojnicu žrde a brvna, odkiaľ sa odrazila do poľa. Takmer identická situácia sa opakovala za 4 minúty, keď Dolný z trestného kopu, z takmer rovnakého miesta, ale už z 28 metrov, poslal loptu do siete strelou od pravej žrde až k ľavej a bolo 0:9.
     V 75. minúte po prihrávke Tótha spred stredu šestnástky do šprintu Gondovi, ktorú nestihol brankár domácich ani 2 m vonku od svojho ľavého veľkého vápna odkopnúť, si Gonda ešte stihol loptu posunúť až k čiare, odkiaľ odcentroval pred opustenú bránu k dlhšej žrdi, kde stál len Dolný so spoluhráčom a lepšie postavený Dolný pomerne ťažkou hlavičkou loptu zasunul pod brvno pri pravej žrdi dosiahnutím čistého hetriku – 0:10.
     A to ešte nebolo od neho všetko. V 78. minúte Tóthov center z osi 16 m na ľavú stranu šestnástky prebral Dolný a strelou z 8 metrov popod domáceho brankára dal svoj 4. gól za 21 minút a uzavrel konečný výsledok na 0:11. V tejto jeho kanonáde sa takmer stratil trestný kop Baču v 74. minúte 1 m nad bránu po faule na Gondu.

Tento výsledok je v celej doterajšej histórii Dukly rekordný.
V priateľskej a veľmi pohostinnej atmosfére, v slušne hranom stretnutí, ukázal v 89. minúte hlavný rozhodca Andrej Chromý len jednu žltú kartu, domácemu Draxlerovi.

Fakty o zápase:
TJ Tatran VLM Pliešovce - MFK Dukla Banská Bystrica 0:11 (0:5)

Góly: 8. a 22. Polievka, 13. Vujošević, 15. Laksík, 17. a 53. Starší, 57. z 11-m, 71., 75. a 78. Dolný, 59. Gonda
Žltá karta: 89. Draxler

Zostavy:
TJ Tatran VLM Pliešovce:
Sekula (79. Ohajda) – Hradňanský, Sýkora, Kouřil, Jamnický – Benedik (79. Draxler), Ľupták (K) (79. Krnáč), Bobor, Vreštiak – Malatinec (54. Záchenský) – Purdek (64. Pálka)
Tréneri: Stanislav Žigmund – Marek Sýkora, Martin Hraško

MFK Dukla Banská Bystrica:
Nôta - Uhrinčať, Kupčík, Prikryl (46. Gonda), Migaľa (46. Vajda) - Tocka – Starší, Bača, Polievka (K) (46. Tóth) - Laksík (46. Dolný 10), Vujošević (56. Richtárech)
Tréneri: Stanislav Varga - Štefan Rusnák

Diváci: 523
Rohové kopy: 0:3
Rozhodovali: Andrej Chromý – Lukáš Lauer, Róbert Henček

V ďalšom, 3. kole Slovenského pohára, budeme mať za súpera víťaza súboja FK Brezno – FK Slovenské Ďarmoty, ktorý sa odohrá až 26. augusta 2020 od 16.30 hod..
Najbližší, veľmi dôležitý zápas 4. kola II. futbalovej ligy odohráme doma so Skalicou v sobotu 22. augusta 2020 od 16.30 hod. na ihrisku vo Zvolene. Na zápas všetkých srdečne pozývame!

Copyright © 2020 Športová agentúra Dukla. Všetky práva vyhradené. Na obsah článkov a fotografií sa vzťahuje autorský zákon.

Na Štiavničkách sme zdolali aj Podbrezovú v derby súboji o čelo 2. ligy

Ženy vyhrali v Nových Zámkoch, dorastenky a žiačky neuspeli v Žiline

Každý má rád chválu, fanúšik najradšej pekný futbal a víťazstvá svojich ( alebo o futbalovej sobote, po tejto sobote, ale aj o ďalšej futbalovej robote )

Minister obrany prisľúbil pomoc futbalovej Dukle

Robo Polievka sa dohodol na predĺžení zmluvy s Duklou

Povedali po zápase FC ŠTK 1914 Šamorín – MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0) dňa 29. novembra 2020