• Už aj dorast je v akcii, potešila nás U 16-ka
Dorast / MFK Dukla (PR) / 15.07.2021

Už aj dorast je v akcii, potešila nás U 16-ka

V tomto týždni odohrali prípravné zápasy aj dorastenci banskobystrickej Dukly. Potešili nás najmladší z U 16-ky, ktorí v mestskom derby zdolali o rok starších dorastencov z Jupie 4:0. Naša sedemnástka si zmerala sily s mužmi z Medzibrodu, podľahla im o dva góly a juniori z 19-ky nestačili na treťoligový A - tím Podkoníc.

MFK Dukla U16 – Jupie U17 4:0 (2:0)

Góly: A. Baláž, A. Kačur, N. Dagnoli, B. Pinďura

Zápas našej 16-ky proti Jupie bol vítanou konfrontáciou s fyzicky predsa len vyspelejšími chalanmi, keďže sú o rok starší. Tréneri tohto tímu dali príležitosť ďalším chlapcom, nakoľko si potrebovali vyskúšať určité veci a zároveň razia filozofiu dať nejakú minutáž každému hráčovi. Navyše niektorí dlhšie nehrali kvôli chorobám, respektíve zraneniam. K tomu trochu nečakane vypadli až šiesti kvalitní chlapci (O. Lipták, T. Murčo, S. Zachar, S. Greško, J. Gonda, Š. Blihár ), takže viacerí odohrali celý zápas. Ten nám zhodnotil tréner Vratislav Greško:

„Začiatok zápasu priniesol z našej strany mnoho nepresností, či už v prípravnej zóne, alebo zóne útočnej a s tým sme sa vyrovnávali prakticky celý zápas. Chceli sme byť podstatne lepší na lopte, presnejší a dokázať si na lopte oddýchnuť, čo sa nám však darilo menej ako sme si predstavovali. Napriek tomu tam bolo veľa dobrých vecí pri rozohrávke, snažili sme sa hrať konštruktívne, veľa krát sme z toho vyšli, vo finálnej fáze nám chýbal potrebný pokoj. V obrannej fáze sme riešili veci neraz na poslednú chvíľu našou nekoncentráciou. Vzhľadom na to, že sme v prípravnom období a záťaž je vysoká, tak sme dokázali byť v zlomových momentoch efektívni a tam sa ukázal rozdiel v kvalite, potom sme predsa len mohli hrať pokojnejšie. Sme radi, že sa presadili všetci noví chalani, nikto sa nezranil a zápas splnil naše očakávania, zároveň nám ukázal kde máme rezervy.“

Medzibrod – MFK Dukla U17 3:1

Naša zostava: Malec - Bača, Longauer, Garaj, Senček - Magát, Bálint  Števonka, Ádam, Kaliský - Kukučka. Striedali: Sýkora, Sabo, Bafbeník, Černák, Obšut, Blažek.

Naša sedemnástka absolvovala už dlhodobo dohodnutý prípravný zápas v Medzibrode s kategóriou mužov, ktorí účinkujú v štvrtej lige. Duel sa hral na veľmi kvalitnom ihrisku, za čo patrí chvála tamojšiemu vedeniu klubu. Tréner banskobystrických dorastencov U17 Marián Strelec po skončení stretnutia uviedol:

„Zápas sa odohrával vo veľmi rýchlom tempe a z našej strany to bol futbal na dobrej úrovni tak v obrannej, ako aj útočnej fáze. Väčšina hráčov splnila svoje úlohy po technickej, aj taktickej stránke. Zameriavali sme sa na plnenie úloh, ktoré sme riešili počas tréningového procesu. Myslím si, že zápas s oveľa fyzicky zdatným súperom splnil zámer.“

FK Podkonice – MFK Dukla U19 4:1 (1:0)

Góly: Dávid Selecký 4 - Necpal

Zostava Dukla U19: F. Baláž (70´ Balco) - Necpal (85´ Matuľa), Jaroš (64´ Klimpl), Reptiš P. (80´ Solár), Kvietok (74´ Medveď) - Koroš (88´ Kováč), Ždansky (86´ Štefko), Svetlík (64´ Jurík) - Varga (53´ Sudimák), Horváth (45´ Kandala), Rusko (75´ Milrád).

V prvom polčase hrala juniorka Dukly dobre. Domáci nastúpili bez viacerých hráčov základnej zostavy, no boli dostatočne agresívni, napádali našich mladíkov. Tí si i napriek tomu vypracovali strelecké príležitosti, no žiaľ inkasovali gól, keď domáci predviedli rýchlu krídelnú akciu a nezištnú prihrávku Lašuta zužitkoval Dávid Selecký. Po prestávke Podkoničania mali oveľa viac z hry, viackrát nás pritlačili až pred vlastnú šestnástku, prezentovali sa presnejšími prihrávkami a tie našli najmä spomínaného Seleckého. Zaknihoval ďalšie tri góly, dal teda všetky štyri a výraznou mierou sa postaral o výhru 4:1. My sme znižovali na 2:1 v 70. minúte, keď z priameho kopu poslal Rusko center na hlavu Necpala. Potom tréner Dukly Jozef Mores posielal na ihrisko viacero nových striedajúcich hráčov, žiaľ hra bola už o niečo slabšia. Duel kouč našej U 19-ky zhodnotil nasledovne:

Prvý polčas splnil prísnejšie kritéria v defenzíve ako aj ofenzíve našej hry. Dostávali sme sa do zakončenia, trafili sme dvakrát konštrukciu bránky. Gól sme dostali do kabíny, čo sa nemôže stávať. Mnohými striedaniami sme v druhom polčase rozbili našu zostavu a skúsený súper naše naivné a detské chyby trestal.“

Sezónu 2021/2022 odštartuje MFK Dukla v I. lige staršieho dorastu o dva týždne 31. júla. Ešte predtým však absolvuje prípravný duel v Bratislave proti Dominu, rovnako tak i naša U 17-ka. Mladší dorast a starší žiaci U16 a U15 sa predstavia v Zlatých Moravciach. V akcii budú aj trinásťroční a štrnásťroční chlapci Dukly, zúčastnia sa turnajov v Priechode a Mičinej.

Sumár mládeže: Potešila nás najmä sedemnástka, trinástka vyhrala v Kysuckom Novom Meste

Dukla oznámila očakávanú správu aj novinku v realizačnom tíme pred jarnou časťou sezóny 2023/24

SK Sigma Olomouc - MFK Dukla B.Bystrica 4:0 /2:0/

Preview: V Žiline chceme zopakovať výkony z domácich duelov