• V Dubnici sme vyhrali gólom Depetrisa, držíme sa na čele tabuľky
A tím / MFK Dukla (PR) / 25.09.2021

V Dubnici sme vyhrali gólom Depetrisa, držíme sa na čele tabuľky

Naša gólová situácia (T. Chytílek)

Futbalisti našej banskobystrickej Dukly v desiatom kole druhej ligy vyhrali v Dubnici nad Váhom 1:0 a držia sa na čele tabuľky. Gól dali v úvode stretnutia Depetrisom a do prestávky mohli pridať z množstva šancí aj ďalší. Po zmene strán sa viac – menej sústredili na ubránenie tesného výsledku, čo sa im v konečnom dôsledku podarilo.

Do duelu sme nastúpili v nezmenenej zostave oproti poslednému ligovému stretnutiu s Trebišovom v rozostavení 4-4-2. Už v druhej minúte sme mali náznak šance po priamom kope Polievku, keď centrovanú loptu pohladil hlavou Depetris, ale nezmenila smer do bránky. Nášmu útočníkovi Davidovi Depetrisovi to vyšlo napokon v deviatej minúte. Rozohrávku Dubničana Stojsavljeviča zachytil Polievka, nakopol šikovne prízemnú loptu na nášho spomínaného kanoniera, ktorý pohotovo zareagoval a už v šestnástke prehodil vybehnutého brankára Vavrúša – 0:1. Po tomto góle domáci trošku ožili, ale do šancí sme ich nepúšťali. My sme nevyťažili príležitosť z dvoch rohových kopov v devätnástej minúte a následne o minútu center Richtárecha našiel síce Depetrisa, ale tomu sa hlavička nevydarila. V 30. minúte Polievka posúval loptu opäť na voľného Depetrisa. Náš útočník zakončoval z hranice šestnástky slabo a nepresne. Dubničania sa dostali do vyloženej šance po polhodine hry po tom, čo Prikrylovi nevyšiel ideálne odkop, Babovič tak postupoval dopredu, dostal sa do veľkého vápna, zasekol si Kupčíka a parádne vystrelil. Rovnako parádny zákrok vytiahol náš brankár Hruška. My sme mali dobrú možnosť po tom, čo Migaľa z pravej strany našiel na bližšej žrdi Šulca, ten zakončil bez prípravy, Vavrúš bol proti. Vzápätí súper predviedol rýchlu akciu po pravej strane, Slávik poslal loptu na hlavu Baboviča, ktorý hlavičkoval vedľa žrde. Najväčšiu možnosť na vyrovnanie mali Dubničania v 42. minúte, keď po centri hlavičkoval Kuzma, no Hruška loptu výborne vyrazil a ešte lepšie zapracoval v sekunde pri nebezpečnej dorážke Baboviča. Kuzma však po hlavičke ešte v behu sa zrazil hlavou nešťastne s Ľuptákom, krvácal a musel predčasne ukončiť svoje pôsobenie na ihrisku. Dlhšie sa pre ošetrovanie nehralo, dôležité bolo, že futbalistovi Dukly sa napokon nič vážne nestalo a mohol pokračovať v zápase. V nadstavenom čase prvého polčasu sa diali veľké veci. My sme totiž mali tutovky (!) na navýšenie skóre. Najprv Polievka pálil z rohu šestnástky, Vavrúš vynikajúco zasiahol, Depetrisovu dorážku z hranice päťky zblokoval pred istým gólom Pagáč. Po rohu Polievku zakončoval Šulc, domáci gólman futsalovým spôsobom zamedzil gólu na čiare a následne mu pomohli obrancovia pri  koncovkách Kupčíka a Depetrisa. Bola to doslova kanonáda, ktorú sme tesne pred prestávkou predviedli. Žiaľ stav sa nemenil.

Druhý polčas bol už pokojnejší. Ubudlo šancí. My sme mohli zvýšiť v 53. minúte po rohovom kope Polievku na zadnú žrď, kde operoval hlavou Prikryl, spätne našiel pred bránkou Depetrisa, ktorý z prvej pálil vedľa. Podľa arbitra bol však zrejme Prikryl už za čiarou, čo sa nám vôbec nezdalo. Vzápätí Kmeť z väčšej vzdialenosti vyprášil Hruškovi rukavice a o malú chvíľu Depetris slabo strieľal spoza šestnástky. Sľubný bol i center Richtárecha na hlavu Depetrisa, no náš útočník tiesnený nemohol zakončiť ideálne. Po hodine hry bol zaujímavý prienik Polievku, mal rýchlosť, ale namiesto prihrávky sa vrhol do priestoru, kde operovali až traja futbalisti súpera, takže nemohol ani ohroziť Vavrúša a ani poslať spoluhráča do šance už zo zlej pozície. My sme v 69. minúte vystriedali Depetrisa a zmenili sme hru na systém 4-2-3-1. S týmto defenzívnejším poňatím Dukly si Dubničania nevedeli dať rady, nedostávali sa do šancí. Až v 90. minúte pohrozili Bílovským, keď mieril z 20 metrov tesne nad brvno. V nadstavenom čase mali domáci ešte dve príležitosti. Po centri Kmeťa z pravej strany hlavičkoval na prvej žrdi dobre Kupusovič, našťastie vedľa a potom ešte strela Vaculíka z hranice šestnástky nebola až tak razantná, Hruška ju dobre zneškodnil. Nasledoval teda hvizd rozhodcu, ktorý znamenal pre náš tím zisk dôležitých troch bodov a natiahnutie víťaznej série na päť zápasov.

FK Dubnica nad Váhom - MFK Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)

Gól: 9. Depetris. Rozhodoval: Malárik. ŽK: Pagáč – Slaninka, Kojnok, Kupčík. Diváci 445.

Zostavy a striedania:

Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Kupčík, Prikryl, Slaninka –– Sven Jurčišin (77. Kojnok), B. Ľupták, Richtárech, Polievka (85. Uhrinčať) – Šulc, Depetris (69. Willwéber)

Dubnica n. Váh.: Vavrúš – Slávik, Pagáč (71. Rešetka), Stojsavljević, Vaculík – M. Kmeť, Bilovský, Nomilner (46. Kupusović) – Babović (71. Rizie), Kramár (61. Knižka), M. Kuzma (46. Levai)

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, vyhrávali sme gólom Davida Depetrisa. Mali sme aj ďalšie šance, ktoré sme mali premeniť. Po prvom polčase mohlo byť rozhodnuté. Výsledok je však zaslúžený. Bol to ťažký zápas, druhý polčas nebol ten lepší z našej strany, na druhej sme mali sme zápas ukončiť už v tom prvom polčase. Žiaľ nepodarilo sa, museli sme teda bojovať až do konca, Obrana hrala dnes veľmi dobre, tak ako by mala, najmä stopéri. Rozhodlo to, že sme dali o jeden gól viac než súper. A k tomu, že sme vyhrali aktuálne už päť zápasov v rade, to neznamená nič. Dôležité bude, kde skončíme v tabuľke po 30 kole. Ideme od zápasu k zápasu, pokúsime sa vyhrať i ten najbližší zápas.“

David Depetris, strelec gólu Dukly: „Prvý polčas sme hrali celkom dobre. Dali sme rýchly prvý gól a mohli pridať aj druhý či tretí. Nepremenili sme však šance, chýbalo tomu agresívnejšie zakončenie. Niektoré situácie veľmi dobre domáci ubránili, dobre blokovali strely, takže polčas sa skončil iba výsledkom 0:1. V tom druhom sme menej kombinovali, viac – menej sme ten výsledok iba ubránili. Celý tím však bojoval až do samého konca, ukázal charakter, takže sú to zaslúžené tri body pre nás. Rozhodla o nich aj naša efektivita v úvode, že sme hneď z prvej šance dali prvý gól.“

Matúš Hruška, brankár Dukly, šieste čisté konto v aktuálnej sezóne: „Išli sme do zápasu s cieľom vyhrať a natiahnuť víťaznú šnúru v lige. Podarilo sa nám to i znovu vďaka nášmu rýchlemu gólu. Potom sme to udržali až do konca. V závere prvého polčasu mala Dubnica šance, bola tam najmä nebezpečná hlavička, ale na to som v bránke, aby som aj niečo chytil. Chalani mi tiež veľmi dobre pomohli pri tých centrovaných loptách súpera do pokutového územia. Podali sme veľmi dobrý kolektívny výkon. Najmä naši stopéri, jeden išiel dobre do lopty, druhý zaskakoval, dobre sme to zvládli vzadu.“

Peter Jakuš, tréner Dubnice: „Bol to zápas o jednom góle, dal ho súper a vyhral. Mali sme šance na vyrovnanie, najmä Babovič, ale nepremenili sme ich. Možno by zápasu viac svedčala remíza, no Bystrica bola silná, dala ten gól, tieto zápasy s ňou bývajú o jednom góle a dala ho žiaľ pre nás Dukla. Podali sme však tímový výkon, dobrý výkon, nadviazali sme na víťazstvá s Humenným a Rohožníkom. Chýbal nám iba väčší dôraz v pokutovom území.“

Žilina B – Rohožník 1:1, Komárno – Košice 1:1, Púchov – Šamorín 2:1. Bardejov – Humenné a Trebišov – Skalica odložené, Petržalka – Podbrezová a Slovan B – Námestovo sa hrajú v nedeľu.

Naša mestská futbalová Dukla sa predstaví v jedenástom kole 2. ligy v sobotu 2. októbra o 15.00 hodine vo Zvolene, privítame tam béčko MŠK Žilina.

1. B. BYSTRICA 23b, 2. Humenné 20b*, 3. Komárno 20b, 4. Podbrezová 18b*, 5. Skalica 17b**, 6. Petržalka 16b**, 6. Komárno 16b, 7. Žilina B 15b, 8. Košice 14b, 9. Trebišov 14b*, 10. Šamorín 13b, 11. Dubnica 12b, 12. Rohožník 10b, 13. Bardejov 6b*, 14. Púchov 6b, 15. Slovan B 5b*, 16. Námestovo 1b*.

* - mužstvo má jeden neodohraný zápas k dobru

** - mužstvo má dva zápasy k dobru

FOTOGALÉRIA (autor: Tomáš Chytílek):

V Ružomberku zápas bohatý na góly, na body to však nestačilo

U 17 opäť s plným bodovým ziskom

Dôležitý zápas jari MFK Dukla nezvládol. Do baráže o Fortuna ligu postupuje Dubnica

Sumár mládeže: Starší dorastenci opäť vyhrali, proti Pohroniu sa darilo aj pätnástke a mladším žiakom

Preview: Proti Šamorínu chceme nadviazať na to dobré v Košiciach