• V mestskom derby pokorené Jupie, potešila aj dvanástka
Žiaci / MFK Dukla (PR) / 06.06.2022

V mestskom derby pokorené Jupie, potešila aj dvanástka

z tréningu našej U15-ky

Cez víkend hrali majstrovské zápasy v najvyššej súťaži vo svojich kategóriách žiaci banskobystrickej Dukly. Potešila nás znovu pätnástka, ktorá pokorila v mestskom derby v Podlaviciach domáce Jupie a preskočila rivala v tabuľke. Štrnástka tam remizovala a súperovi tak zrejme definitívne prekazila cestu za možným titulom. Najmladší žiaci vyhrali presvedčivo susedské derby vo Zvolene.

U 15:

Jupie FŠMH - MFK Dukla Banská Bystrica 0:3 (0:2)

Góly: 32. a 36. Kobzoš, 79. Stacho. Rozhodoval: M. Slovák.

Zostava + striedania MFK Dukla: Černák - Stupavský (70' Môťovský), Chromek, Rusňák, Skačan (55' Stacho) – Rubint, Glemba, Korčok – Kobzoš, Pažout (65' Vaňovec), Králik (41' Korim)

U 15-ka Dukly v Podlaviciach v derby s Jupie uspela po veľmi dobrom prvom polčase. V úvode domáci síce hrozili, ale postupne naši chlapci hru nielenže vyrovnali, ale boli lepším tímom, čo potvrdili po polhodine dvoma gólmi Kobzoša v priebehu štyroch minút. Po zmene strán sa Jupie snažilo znížiť, ale šance súpera naši starší žiaci ustáli, opäť hru vyrovnali a v závere pridali aj tretí gól striedajúcim Stachom. Po dobrom výkone sa tak Dukla tešila z troch bodov.

Výhru nad Jupie v Podlaviciach nám zhodnotil tréner našej pätnástky Peter Rebek:

„Derby zápas, ktorým sme nadviazali na posledné zlepšené výkony a výsledky. Zo začiatku sme ustáli dve šance domácich, následne hru vyrovnali a od približne 15. minúty sme boli až do konca polčasu herne lepším tímom. Hrali sme nátlakovo, súpera nútili k nepresným nakopávaným loptám, a prakticky hrali na jeho polovici. Výsledkom boli dva góly aktívneho Kobzoša pred polčasovou prestávkou. Prestávka nám skôr uškodila, domácim začiatok druhého polčasu opäť vyšiel lepšie, mali šancu na skórovanie, no tak ako prvý polčas, podarilo sa nám to ustáť, a vzápätí pomaly hru vyrovnať. A aj my sme mali ďalšie šance. Druhý polčas tak bol viac - menej vyrovnaný, v závere sme víťazstvo ešte zvýšili. Bol to dobrý, a korektný derby zápas z oboch strán. Chalanom chceme poďakovať za prístup a výkon.“

Košice – Ružomberok 5:2, Vranov – Žilina 0:5, Michalovce – Prešov 2:2.

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ sa predstaví naša U15-ka najbližšie v sobotu 11. júna o 11.00 hodine v Priechode, kde si zmeria sily s FC Košice.

V tabuľke nadstavby o titul patrí Dukle šiesta priečka s 12 bodmi, siedme Jupie má o tri body menej. Na čele je Žilina s 29 bodmi, Košice sú druhé a strácajú na lídra dva body.

U 14:

Jupie FŠMH – MFK Dukla Banská Bystrica 0:0 (0:0)

Góly: žiadne. Rozhodoval: Ratkovský.

Zostava a striedania MFK Dukla: Noga – Kostúr, Valach, Bednarčík, Fuchs – Vidhold, Chromek (36. Illéš), Debnár, Čupka – Page (47. Hajdúch), Šinský (68. Lichý)

Naša štrnástka v Podlaviciach prekvapila. Ašpirantovi na prvé miesto v nadstavbovej časti skupiny stred + východ o titul nedovolila skórovať. Najmä v prvom polčase hrali mladíci Dukly dobre. V defenzíve pracovali spoľahlivo a vyrážali do rýchlych brejkov, z ktorých mohli otvoriť skóre stretnutia. To sa však žiaľ nepodarilo. V druhom polčase nás Jupie pritlačilo, naši tréneri museli siahnuť po vynútených zmenách na ihrisku, ale napokon po veľmi precíznej defenzíve sme silného rivala i tak ubránili. Duel teda skončil nerozhodne.

Cennú remízu našich chlapcov z U 14-ky hodnotí tréner Ľubomír Faktor:

„Po nie presvedčivých výkonoch v predchádzajúcich zápasov sme tentoraz odohrali jeden kvalitný duel. Hlavne prvý polčas mal svoju kvalitu, dobre sme bránili a snažili sme sa hrať na rýchle protiútoky, čo sa nám vcelku darilo, ale v koncovke sme sa nepresadili. V druhom polčase sme museli spraviť niekoľko vynútených zmien, čo nám neprospelo. Súper nás zatlačil na našu polovicu, ale obrana ako aj celé mužstvo pracovalo celý zápas spoľahlivo. Za predvedený výkon si chlapci zaslúžia pochvalu.“

Košice – Ružomberok 1:3, Vranov – Žilina 1:2, Michalovce – Prešov 1:2.

V 1. lige starších žiakov, nadstavbovej časti o titul skupiny stred + východ sa predstaví naša U14-ka najbližšie v sobotu 11. júna o 13.00 hodine v Priechode, kde si zmeria sily s FC Košice.

V tabuľke nadstavby o titul patrí našej štrnástke Dukly siedma pozícia s ôsmimi bodmi. Pred nami sú o bod lepšie Michalovce, s ktorými hrá v poslednom kole Ružomberok doma v úlohe lídra s 32 bodmi. Druhé Jupie má o dva body menej a hrá v Žiline, ktorá je tretia s trojbodovou stratou na prvé miesto. Košice sú piate s 15 bodmi.

U13:

MFK Zvolen – MFK Dukla Banská Bystrica 3:1 (1:1)

Gól za Duklu: Patráš.

Zostava + striedania MFK Dukla: Auxt – Kolárik, Kmeť, Penksa, Kočvara – Gábriš, Lepieš, Debnár, Pecník, Yanovski – Patráš (Sokol, J. Lomnický, S. Lomnický, Pizzolato, Krnáč, Jančiar)

Naši mladší žiaci z U13-ky zostali trošku zaskočení nekvalitným ihriskom vo Zvolene, na ktorom sa iba ťažko kombinovalo a zaskočil ich možno aj rýchly gól domácich už v ôsmej minúte. Dokázali však naň odpovedať Patrášom a polčas teda skončil nerozhodne 1:1. Po zmene strán prišiel znovu pomerne rýchly gól Zvolena na 2:1. Mali sme následne veľkú šancu na vyrovnanie, ale tú sme nevyužili a súper trestal tretím gólom. Bojovnosťou napokon získali domáci tri body.

Prehru U 13-ky Dukly vo Zvolene zhodnotil náš tréner Matúš Holécy:

„Začiatok zápasu nám nevyšiel podľa našich predstáv, súper bol rýchlejší, bojovnejší, zaslúžene išiel do vedenia. Postupne sme hru vyrovnali a dostali sa aj do príležitostí, zásluhou Maťa Patráša sme vyrovnali. Na zlom tvrdom a hrboľatom ihrisku sa viac bojovalo, kombinačný futbal sa dal veľmi ťažko hrať. Do druhého polčasu sme si povedali, že musíme zvýšiť aktivitu, nasadenie a bojovnosť, čo ostalo iba v šatni. Súper išiel do vedenia po peknom góle, my sme svoju veľkú šancu na vyrovnanie nevyužili. Do ďalšieho zápasu musíme nechať na ihrisku väčšiu vôľu po víťazstve.“

Žilina – R. Sobota 21:0, Martin – Podbrezová 12:2, L. Mikuláš – Lučenec 2:1, Pohronie – Námestovo 7:1.

Mladší žiaci Dukly U 13 sa predstavia v poslednom. kole 1. ligy skupiny stred už v stredu 8. júna16.00 hodine na domácom ihrisku v Kremničke a privítajú tam Žilinu.

Naša trinástka je v tabuľke na siedmom mieste a má 29 bodov, Zvolen je piaty so šesťbodovým náskokom. Žilina je tretia so ziskom 44 bodov.

U 12:

MFK Zvolen – MFK Dukla Banská Bystrica 6:11 (2:3)

Góly za Duklu: Šimko 3, Kaštiel 3, Žambor, Búry, Stupavský, Lačný, Drozd

Jednotlivé stretnutia - skupiny: 2:1, 0:2, 4:1, 0:7.

Zostava a striedania MFK Dukla: Dohnálek, Kováč, L. Bevíz, Šimko, Žambor, Poljovka, Holík, S. Bevíz, Bodzík, Horváth, Drozd, Kaštiel, Záhorec, Búry, Stupavský, Lačný, Holubčík, Perichta

Výhru vo Zvolene zhodnotil tréner našej U 12-ky Mário Markovič:

„Odohrali sme asi najlepší zápas jarnej časti. Podali sme konečne kolektívny výkon, hrali sme rýchlo na dva dotyky, zlepšili sme najmä pohyb bez lopty, vďaka čomu sme dominovali na ihrisku. Súper nás len prekopával dlhými loptami a tým si dokázal vytvoriť niekoľko šancí, no s pribúdajúcimi minútami sme sa dokázali s touto taktikou vysporiadať. Problém nám robila predfinálna fáza, keď sme často volili nie príliš optimálne riešenie a tým sme sa pripravili o väčší počet šancí. Chlapcom však ďakujem za predvedený výkon.“

Žilina – R. Sobota 41:1, Martin – Podbrezová 36:5, L. Mikuláš – Lučenec 18:7, Pohronie – Námestovo 8:11, Ružomberok – Jupie 7:10.

Mladší žiaci Dukly U12 sa predstavia v poslednom. kole 1. ligy skupiny stred už v stredu 8. júna17.30 hodine na domácom ihrisku v Kremničke, kde privítajú lídra MŠK Žilina.

Naša dvanástka je v tabuľke šiesta s 26 bodmi. Prvá je Žilina s 57 bodmi. Rimavská Sobota je posledná, nazbierala sedem bodov, predposledný je Zvolen s dvanástimi bodmi. Za nami je so stratou troch bodov Lučenec.

Desaťgólová prestrelka pod Dubňom nepriniesla bodovú radosť

Zápas 22.kola FL odohráme napokon v Skalici

Získali sme novú posilu do útoku Davida Depetrisa

Prvá výhrá v sezóne, na východe dominantný výkon Dukly

Rymarenko pred Michalovcami: Čaká náš ťažký zápas, chceme a potrebujeme ho zvládnuť

Futbalovo aj ľudsky dozrel pod Urpínom: Polievka verí v mohutnú divácku podporu proti Žiline