• V pohári sme si poradili s Jesenským, ďalšie góly Depetrisa
A tím / MFK Dukla (PR) / 24.08.2021

V pohári sme si poradili s Jesenským, ďalšie góly Depetrisa

Z duelu v Jesenskom (S. Sabo)

Naši futbalisti banskobystrickej Dukly sa predstavili už aj v domácej pohárovej súťaži Slovnaft cup v rámci nasadenia do druhého kola. Cestovali do Jesenského, kde tamojšieho účastníka piatej ligy - skupiny D zdolali bez problémov 3:0. Dva góly strelil útočník David Depetris. V troch zápasoch v rade sa presadil až päťkrát po sebe.

Hneď v úvode zápasu sme zahrávali rohový kop a po jeho realizácii sa dostal k hlavičkovému zakončeniu Patrik Vajda, no lopta len tesne minula žrď domácej bránky. Naďalej sme dominovali na ihrisku a vytvárali si sľubné pozície. V 25. minúte Slaninka vyslal z ľavej strany prudký center na zadnú žrď a Kojnok pravačkou netrafil priestor troch žrdí. Po polhodine hry tvrdo vystrelil z úctyhodnej vzdialenosti náš mladík Červeň, brankár Michálek s ťažkosťami vyrazil loptu, no len k nikým nekrytému Davidovi Depetrisovi a ten si poľahky otvoril gólový účet aj v Slovnaf cup-e – 0:1. O dve minúty sa taktiež k tvrdej, ale strelcovi typickej strele odhodlal Willwéber a iba tesne minul ľavú žrď. Na konci polčasu domáci Kótai stojaci v múre zahral rukou a tak rozhodca Gemzický musel ukázať na biely bod. Pokutový kop s prehľadom premenil David Depetris strieľajúc doprava a posielajúc brankára do opačnej strany – 0:2.

V 57.minúte druhého dejstva sa zrodila krásna akcia začínajúca na ľavej strane u Viktora Tótha, ten prihral Slaninkovi, ktorý poslal presný center na Depetrisa, no a naša najnovšia posila nezištne prihrala nabiehajúcemu Lukášovi Kojnokovi a tento náš hráč už nemal veľa práce s dopravením lopty do bránky – 0:3. V 74. minúte to už mohlo byť o štyri góly, no výborný Slaninkov center dorastenec Svetlík nenasmeroval medzi žrde a Sven Jurčišin následne prekopol svätyňu Michálka. Poslednú šancu na skórovanie mal Patrik Vajda, no po rohovom kope jeho hlavička mierila nad brvno. Duel sme zvládli bez najmenších problémov, domáci si nevypracovali žiadnu vyloženú šancu. Hralo sa však na veľmi ťažkom a miestami úplne rozmočenom trávniku, čo badať aj na fotografiách, ktoré sme pre vás pripravili.

FK Jesenské – MFK Dukla Banská Bystrica 0:3 (0:2)

Góly: 38. a 45. Depetris, 57. Kojnok. Rozhodoval: Gemzický. ŽK: A. Bial, Farkas, R. Bial – Jurčišin. Diváci: 400!

Zostava + striedania MFK Dukla: Baláž – Červeň (74. Kupčík), P. Vajda, Prikryl (74. Svetlík) – Kojnok, Willwéber (68. Richtárech), Uhrinčať, Slaninka – Jurčišin, V. Tóth – Depetris (74. Pišoja)

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Cieľ tohto zápasu bol jednoznačný – postúpiť do ďalšieho kola a to sme splnili. Teší ma, že dal Depetris dva góly a na tretí prihral. V tomto stretnutí bolo našou povinnosťou vyhrať. Všetci hráči, ktorí dostali dôveru, pristúpili k tomuto duelu tak ako sa patrí. Môžem byť teda s ich výkonom i prístupom spokojný.“

David Depetris, strelec dvoch gólov Banskej Bystrice a kapitán v tomto pohárovom zápase: „Od začiatku až do otvorenia skóre sme mali loptu na kopačkách, ale bolo to ťažké, keďže dlhšie trval nerozhodný výsledok 0:0. Po tom prvom góle sme sa upokojili, celkovo hrali pokojnejšie a po druhom sme si to už bez problémov kontrolovali. Ja som spokojný s mojou aktuálnou formou, je o.k. Teší ma, že moje góly pomáhajú tímu, to je hlavné. Budem rád, ak moje góly pomôžu mužstvu vyhrávať zápasy. Nie je to však iba o mne, je to práca celého tímu. Ja som rád, ak celým mančaft pracuje dobre. Po kondičnej stránke sa už cítim lepšie, každý tréning a každá minúta na ihrisku mi pomáha. Už dávno som nehral od začiatku, takže tento zápas mi pomohol aj po fyzickej stránke.“

Filip Baláž, brankár Banskej Bystrice: „Hralo sa na ťažkom teréne, zo začiatku boli domáci dobre zorganizovaní, dobre bránili. My sme boli prekvapení z ťažkého terénu, odskakovali nám lopty, bolo to pomalé, ale keď sme dali prvý gól, tak sme sa upokojili a už to išlo. V druhom polčase sme držali loptu na polovici súpera, duel sa prakticky len dohrával. Ja som musel byť celých 90 minút koncentrovaný, pretože nikdy neviete, kedy môže nejaký hráč vystreliť, napríklad aj z väčšej vzdialenosti. Domáci zahrávali niekoľko štandardiek, no v závere kondične odpadli. Myslím si, že sme k tomuto zápasu pristúpili dobre, teda aj chlapci, ktorí nehrajú pravidelne a dostali teraz v pohári šancu. Dobre sa jej podľa mňa chopili.“

V treťom kole pohára sa stretneme s jedným z dvojice mužstiev MFC Spartak Bánovce nad Bebravou / FK Železiarne Podbrezová, záleží od toho, kto v stredu vyhrá. Duel tretieho kola by sa mal hrať v termíne 21. – 22. september, Dukla sa predstaví na ihrisku súpera, čiže buď v Bánovciach alebo v Podbrezovej.

V 2. lige sa predstavíme v sobotu 28. augusta o 16.30 hodinePúchove proti tamojšiemu MŠK.

FOTOGALÉRIA (Samuel Sabo):

Ženy MFK Dukla BB potrápili Myjavu

V derby sme podľahli Podbrezovej, v druhom polčase sme nevyužili početnú prevahu