• V prvom ´prípraváku´ sme Spartaku Trnava stačili len v prvom polčase
A tím / MFK Dukla (PR) / 22.06.2021

V prvom ´prípraváku´ sme Spartaku Trnava stačili len v prvom polčase

Z Červeníka proti Trnave

Futbalisti banskobystrickej Dukly sa v utorok na obed predstavili v Červeníku v prvom prípravnom zápase na sezónu 2021/2022 proti Spartaku Trnava. V silnejšej zostave sme hrali v prvom polčase, ale súperovi sme nestrelili gól, avšak ani neinkasovali. Po prestávke sa hráči prestriedali a vo veľkom teple už na favorizovaných Trnavčanov nestačili.

Tréneri oboch tímov rozdelili mužstvá na dve jedenástky, ktoré si zahrali polčas. Spartakovci boli nebezpeční od úvodu a už v 12. min mohli viesť, keď Bukata pekne mieril z hranice šestnástky do šibenice, ale brankár Hruška loptu vytlačil na brvno a následnú dorážku Kóšu chytil. Dukla hrala odvážne a hrozila z brejkov. Po jednom z nich šiel Viktor Tóth sám na brankára, položil si Kamenára, ale dobre sa vrátil Koštrna a loptu mu odkopol. Aj Richtárech sa dostal pekne s loptou až pred päťku, kde sa chytal zakončiť, no nepresne mieril nad brvno. Mali sme miestami dlhšie loptu na kopačkách, hrali kompaktne, no v závere polčasu najskôr aktívny Bukata po zisku lopty sám pálil nepresne vedľa našej bránky a krátko nato ponúkol šancu Ivánovi, ktorého zblokovala obrana.

V druhom polčase už v absolútne inej a pozmenenej zostave sa na gól dlho nečakalo, keď Gričovi pekne skočila lopta a halfvolejom spoza šestnástky napol sieť – 1:0. O chvíľu Yao vysunul Vlaska, ktorý postupoval sám na brankára, ale ešte prihral voľnému Cabralovi, ktorý pohodlne zvýšil na 2:0. Aj Vlasko sa zapísal do streleckej listiny, keď Cabral na pravej stane prešprintoval nášho obrancu a spätne mu prihral do streleckej pozície, ktorú trnavský hráč šikovne využil – 3:0. Gólovú bodku dal za zápasom Yao, keď ho našiel prihrávkou Gembický a krídelník z Pobrežia Slonoviny z ostrého uhla s pomocou žrde strelil štvrtý gól – 4:0. Grič potom skúšal ešte jednu ďalekonosnú strelu, ale opečiatkoval iba brvno.

V druhom polčase zasiahli do hry v drese Dukly aj dvaja hráči, ktorí sú u nás na skúške z MŠK Púchov – Michlík Rypák. Šancu dostali aj naši mladí odchovanci ŠimúthKoreň. Nové posily Kojnok, Pišoja a Šulc hrali prvý polčas.

FC Spartak Trnava – MFK Dukla Banská Bystrica 4:0 (0:0)

Góly: 51. Grič, 58. Cabral, 66. Vlasko, 70. Yao. Rozhodoval: Peter Kráľovič

Zostavy:

FC Spartak Trnava:

1. polčas: Kamenár – Koštrna, Kóša, Twardzik, Trajkovski – Iván, Procházka, Bukata, Kolesár, Yusuf – Olejník

2. polčas: Takáč – Čurma, Ujlaky, Anthony, Mikovič – Cabral, Savvidis, Gembický, Grič, Yao – Vlasko

MFK Dukla Banská Bystrica:

1. polčas - Hruška – Migaľa, Kojnok, Pišoja, Vajda, Macko, Richtárech, V. Tóth, Hanes, Polievka, Šulc

2. polčas - Krejčí - Šimúth, Vajda, Kupčík, Willwéber, Starší, Michlík, Koreň, Polievka, Gonda, Rypák

Stanislav Varga, tréner Dukly: „Bol to prvý zápas po veľmi dlhej dobe. Dosť hráčov odišlo a dosť ich aj prišlo. Prvý polčas nám ukázal niečo, rovnako tak i druhý. Zapojili sme aj nových hráčov, ale nemôžeme robiť po prvom zápase žiadne závery, čo sa týka ich výkonu. Liga sa začína až 24. júla, takže dovtedy je ešte veľa času, aby sa mužstvo zocelilo a súhra bola oveľa lepšia. Čo sa týka druhého polčasu tohto prvého nášho prípravného zápasu, bolo už oveľa väčšie teplo, prestriedali sme hráčov, prišli noví a súper dal prakticky z každej šance gól. Počas štyroch týždňov, čo nás čakajú, sa musíme zamerať na kondíciu a skvalitnenie hry mužstva.“

Róbert Polievka, kapitán Dukly: „Máme za sebou ťažký zápas, bolo vidieť, že bol prvý v rámci prípravy. Bolo to hlavne o tom, aby sme nabrali kondíciu. Hlavne v druhom polčase prišlo na ihrisko veľa chalanov, ktorí sa s mužstvom ešte iba vžívajú. Prejavila sa aj únava v tomto teplom počasí, keďže máme intenzívne tréningy. Takže bol to iba prvý zápas, rozhodne máme ešte na čom pracovať. Duel s Trnavou nám ukázal určité nedostatky, treba sa zlepšiť tak v defenzíve ako aj v ofenzíve. Sú pred nami štyri týždne prípravy, treba hlavne ´makať´.“

Michal Gašparík, tréner Trnavy: „Prvý polčas sa mi vôbec nepáčil, chalani k tomu pristúpili laxne, bolo to unavené bez pohybu a Bystrica nám mohla dať aj dva góly. To by sa nemalo stávať. V ofenzívnej časti sme sa nedokázali vyslovene presadiť. Mali sme veľa centrovaných lôpt, ktoré nenachádzali adresátov. V druhom polčase to chalani viac rozbehali a v ofenzíve bola vyššia kvalita. Veľmi zaujímavo v tom systéme pôsobil Vlasko ako falošná deviatka. Dokázal to prečíslovať a dobre sa s ním kombinuje. Doťahovali sme krídelné akcie a nakoniec je z toho pekný výsledok.“

FOTOGALÉRIA v sekcii MULTIMÉDIÁ

Ženy vysoko prehrali v Myjave v skupine o titul, dorastenky aj žiačky prehrali s Trenčínom

A- mužstvo MFK Dukla odštartovalo zimnú prípravu

Povedali po zápase MFK Dukla Banská Bystrica – KFC Komárno 5:1 (5:0) dňa 2. decembra 2020