• V Púchove jasná výhra Dukly s čistým kontom Hrušku
A tím / MFK Dukla (PR) / 28.08.2021

V Púchove jasná výhra Dukly s čistým kontom Hrušku

zo zápasu v Púchove (T. Chytílek)

Futbalisti našej banskobystrickej Dukly v šiestom kole druhej ligy vyhrali v Púchove 2:0. Do bránky išiel Matúš Hruška a pripísal si na svoje konto ďalšiu nulu. V oboch našich góloch mali prsty Polievka a Šulc, zapísali sa i do streleckej listiny. Počas celého duelu sme mali navrch a zaslúžene si berieme domov tri body.

V úvode zápasu to bol viac súboj o stred ihriska, aktivitu sme mali my a vyslali aj prvú strelu medzi žrde v podaní Ľuptáka, ktorú gólman Pilný kryl. Do vedenia sme išli napokon v pätnástej minúte. Šulc parádne cez troch hráčov Púchova vysunul Jurčišina do úniku, toho márne stíhal Lacko, náš mladík si všimol, že mu na ľavej strane sekunduje v behu Róbert Polievka, poslal mu nezištnú prihrávku a náš kapitán už nemal problém skórovať v jasnej pozícii – 0:1. Po tejto akcii sme naďalej pokračovali v aktivite, keď sa aj súper dostal k nejakým koncovkám, naša defenzíva dobre blokovala lopty. V 24. minúte po rohu Polievku išla odrazená lopta za šestnástku k Ľuptákovi, ktorý pálil, no aj domáci tentoraz ukázali dobrý blok a postavenie vo vlastnej šestnástke. A po polhodine pohrozili najlepším hráčom Ullmanom, ktorý z rohu pokutového územia vyslal obalovačku, ale nebola presná, minul asi o meter spojnicu žrde a brvna. My sme mohli kontrovať Jurčišinom. Dostal totiž skvelú prihrávku, prešiel do šestnástky, pekne si zasekol stopéra MŠK, žiaľ slabšou ľavačkou nedokázal pokoriť Pilného. Najväčšiu šancu mali domáci v 34. minúte. Išli do rýchlej akcie z ľavej strany, Martinček parádne prihral na pravú Ullmanovi, ten sa ocitol v megašanci, ale veľmi dobre vybehol Hruška proti nemu a na úrovni asi pätnástich metrov predviedol parádny zákrok. Po následnom rohu si poranil hlavu náš Pišoja, musel mu ju lekár celú obviazať. Chvíľu sme hrali v oslabení, ale súpera sme držali na dištanc. Ten pohrozil až v nadstavenom čase prvého dejstva Kopičárom, ktorý z hranice veľkého vápna prestrelil bránku.

V druhom dejstve sa sprvu nič významné nedialo, my sme nevyťažili šancu z dvoch rohových kopov, celkovo štandardky nám na Považí nešli. Viac sa pritvrdilo, ale rozhodca neváhal vyťahovať žlté karty. Prvá vážnejšia príležitosť prišla až minútu pred hodinou hry, dostali sa do nej Púchovčania po kombinačnej akcii, no Loduha zakončoval z druhej vlny a slabšie do stredu bránky, kde bol Hruška. Domáci následne trojnásobne striedali, ale obzvlášť sa to neprejavilo na ich hre. My sme naopak pohrozili, keď Polievka z ľavej strany prenikol až do päťky a z uhla zamestnal Pilného, ktorý mal s loptou nevídané problémy. Náš kapitán to potom skúšal aj strelou spoza šestnástky, no mala slabšie parametre, gólman MŠK nemal už problém zasiahnuť. Vzápätí domáci predviedli rýchlu akciu po pravej strane, Ullman našiel voľného Krčulu, ten z 15 metrov zakončoval, avšak presne tam, kde stál pripravený Hruška. Pekný moment sa zrodil z nášho pohľadu v 76. minúte. Migaľa zahrával aut na pravej strane, našiel Kojnoka, ktorý perfektne priťukol loptu Polievkovi, ten vnikol do šestnástky, prihral Jakubovi Šulcovi a náš útočník z hranice päťky pálil do žrde. Loptu však ešte dosledoval a prepasíroval ju napokon cez Pilného za čiaru – 0:2. O osude stretnutia tak bolo prakticky rozhodnuté. Päť minút pred koncom Lacko škaredo fauloval a zranil nášho uzdraveného Kojnoka, za čo hráč Púchova na hosťovaní zo Žiliny išiel po druhej žltej karte predčasne pod sprchy. V nadstavenom čase mal ešte možnosť náš striedajúci kanonier Depetris, oprel sa do lopty, no nesadla mu dobre na kopačku, takže skóre 0:2 zostalo v platnosti.

MŠK Púchov - MFK Dukla Banská Bystrica 0:2 (0:1)

Góly: 15. Polievka, 76. Šulc. Rozhodoval: Parilák. ŽK: Lacko, Ozimý, Pilný – Prikryl, Polievka, Pišoja. ČK: 85. Lacko po 2ŽK. Diváci 350.

Zostavy a striedania:

Púchov: Pilný – Ozimý (60. Krčula), Chríbik, Pavlovič, Lacko – Kopičár, Martinček, Loduha (60. Holáň) – P. Mráz (78. Kapusniak), Ullman, Chupáň (60. Holiš)

Banská Bystrica: Hruška – Pišoja, Kupčík, Prikryl – Migaľa (82. Uhrinčať), B. Ľupták, Richtárech (90. V. Tóth), Slaninka – Jučišin (66. Kojnok, 90. P. Vajda), Šulc, Polievka (82. Depetris)

Stanislav Varga, tréner Banskej Bystrice: „Odohrali sme dobrý zápas. Súper bol bojovný, myslím si, že proti nám hrá obzvlášť bojovne. Ak by odohral tak ako proti nám každý jeden zápas, bol by v tabuľke niekde inde. Prispôsobili sme tomu i našu hru, myslím si, že aj hráči, ktorí prišli k nám do mužstva počas leta zistili, ako proti nám hrajú takýto súperi, čo je dobré. Som rád, že sme vyhrali, udržali si čisté konto, a že Paťo Prikryl už odohral celý zápas a vrátil sa do základu víťazne. Žiaľ, David Depetris mal od rána žalúdočné problémy, nemohol odohrať plnú minutáž. Kľúčové bolo i to, že sme dnes dali góly. Chlapci hrali to, čo som od nich chcel. Boli sme dnes lepší, súper síce bojoval, ale kvalita sa ukázala na našej strane. Aj štandardky sme realizovali dobre, no proti nám dnes stálo veľa vysokých hráčov, boli zo strany súpera dobre bránené.“

Róbert Polievka, kapitán Banskej Bystrice, strelec prvého gólu, na druhý prihral: „Máme za sebou ťažký zápas. Vedeli sme, že nás nič ľahké nečaká. Púchov bol agresívny, snažil sa veľa súbojov dohrávať, ale my sme hlavne v prvom polčase ukázali náš futbal. Vedeli sme, čo chceme hrať. Vyhrali sme napokon 2:0, môžeme byť teda spokojní. Pri prvom góle Kubo Šulc výborne prikryl loptu na polovici, rovnako výborne vysunul Svena, ktorý mi to už prihral na koncovku do prázdnej bránky, takže to bola naozaj pekná futbalová akcia. Druhý gól vznikol po situácii, ktorú trénujeme a vyšla nám skvele. Mali sme aj mnoho štandardiek, nepresadili sme sa z nich tak, ako by sme si predstavovali, no musím povedať, že súper ich veľmi dobre bránil. Dnes nám to síce nevyšlo po štandardkách, ale vyšlo nám to priamo z hry a sme za to radi, ako aj za to, že sme vyhrali.“

Matúš Hruška, brankár Banskej Bystrice: „Išli sme do zápasu s tým, že po domácej remíze chceme bodovať naplno. Vedeli sme, že to nebude ľahké. Nechceli sme sa hlavne prispôsobiť hre domácich, snažili sme sa dať čo najrýchlejšie gól, čo sa nám aj podarilo. Tento zápas nám celkom dobre vyšiel. Mne sa chytalo fajn, som rád, že ma tréner postavil do bránky, z môjho pohľadu bolo všetko v poriadku. Čelil som jednej vyloženej šanci súpera za stavu 0:1 v prvom polčase, vyriešil som ju. Domáci hrozili najmä z rýchlych brejkov a zo štandardiek, no pokryli sme to.“

Košice – Podbrezová 0:2, Komárno – Rohožník 1:0, Šamorín – Skalica 0:1, Trebišov – Slovan B 1:0, Petržalka – Humenné, Žilina B – Námestovo a Dubnica – Bardejov sa hrajú v nedeľu.

Naša mestská futbalová Dukla sa predstaví v siedmom kole v dočasnom domovskom stánku vo Zvolene, konkrétne v sobotu 4. septembra o 16.00 hodine, kedy privítame Komárno.

1. Petržalka 15b, 2. Trebišov 14b, 3. Skalica 14b, 4. Komárno 13b, 5. Humenné 13b*, 6. Podbrezová 12b, 7. B. Bystrica 11b, 8. Košice 7b, 9. Šamorín 7b, 10. Rohožník 6b#, 11. Žilina B 5b*, 12. Dubnica 4b*, 13. Púchov 3b, 14. Bardejov 2b*, 15. Námestovo 1b, 16. Slovan B 1b*.