• V Ružomberku bez gólu, herne sme nesklamali
A tím / MFK Dukla (PR) / 15.01.2022

V Ružomberku bez gólu, herne sme nesklamali

Futbalisti banskobystrickej Dukly odohrali prvý prípravný zápas tohto kalendárneho roka pred jarnou časťou aktuálnej sezóny 2021/2022. Predstavili sme sa na pôde tretieho tímu najvyššej slovenskej súťaže v Ružomberku. Domáci potvrdili rolu favorita a vyhrali 2:0.

Stretnutie bolo od úvodu vyrovnané, hral sa takzvaný medzišestnástkový futbal s náznakmi šancí na oboch stranách. Až po polhodine hry si domáci začali vytvárať súvislejší tlak, čoho výsledkom bol gól Ďungela z 36.minúty. Útočník MFK dostal luxusne veľa priestoru a z takmer 30 metrov prudkou strelou vymietol šibenicu Hruškovej bránky – 1:0.

Do druhého polčasu nastúpila Dukla s početnými zmenami, na hrote bojoval Depetris s Frankom, ktorý je u nás na skúške z FC Nitra. Obrana Ružomberka dobre čítala naše snahy o protiútoky. V 63.minúte sme zle vyriešili dlhú loptu za našu obranu a dvaja hráči súpera išli takmer sami na banskobystrického gólmana Nôtu. Gerec prihral Bobčekovi a ten nemal problém trafiť odkrytú bránku – 2:0. Z našej strany nechýbala vôľa a snaha, Depetris dal o pár minút aj gól, ale rozhodcami nebol uznaný pre Davidovu zakázanú hru rukou. Škoda nevyužitých pološancí, haprovala nám finálna fáza.

Fakty o zápase:

MFK Ružomberok - MFK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: 36. Ďungel, 63. Bobček. Rozhodoval: Batiz.

Zostavy:

MFK Ružomberok: Krajčírik (46. Frühwald) – Fabiš, Mojžiš, Maslo (62. Krištof), Madleňák – Kochan (69. Zahradník), Múdry – Gerec (32. Ďungel), Domonkos, Regáli (63. Gerec) – Bobček

MFK Dukla 1. polčas: Hruška – Migaľa, Kupčík, Pišoja, Kojnok - Uhrinčať - Jurčišin, V. Tóth, Richtárech, Polievka – Šulc

MFK Dukla 2. polčas: Nôta - Červeň, Kupčík, Prikryl - Migaľa, Uhrinčať, Richtárech, Slaninka - Willwéber - Depetris, Franko

Vyjadrenie po zápase:

Tréner Banskej Bystrice Stanislav Varga: „Bol to prvý prípravný zápas. Na jednej strane prehra bolí, na druhej strane to nebolo z hľadiska hernej stránky zlé. Prvý gól sme inkasovali do šibenice z asi 25 metrov, druhý bol po našej chybe, ktorú až tak často nerobíme. Hrali sme so súperom, ktorý je na čelných pozíciách najvyššej slovenskej súťaže a držali sme s ním herne krok. Takže s týmto spokojnosť je. Musíme vylepšiť finálnu fázu. Niektoré centre a finálne veci na ihrisku neboli také, aké mali byť, alebo aké zvyčajne z našej strany boli. Po kondičnej stránke sme výpadky nemali. Robili sme však lacné chyby, na ktoré nie som u môjho mužstva zvyknutý. Mohli vyplynúť zo zlého mentálneho nastavenia. Hráči si musia veriť aj na ihrisku silnejšieho súpera. Čo sa týka novica Mateja Franka, uhral si svoje, splnil úlohy. Na druhej strane útočník by mal dávať góly, dostal sa do pološancí, určite budeme od neho očakávať góly.“